Red Bull Skate Arcade 2014 – FINÁLE!

Osm týdnů uběhlo jako voda, osm triků v podání jednoho z nejlepších domácích jezdců Maxima Habance spatřilo světlo světa a pro nejlepších 20 skaterů z Čech a 20 skaterů ze Slovenska, kteří zvedli vhozenou rukavici a triky odjeli ve stylu a zajímavých lokacích, je připraveno na sobotu 19. července Česko-Slovenské finále na legendárním Stalinovi v Praze.

Red Bull Skate Arcade na Skaterock.cz.

 

Ve čtvrtek 3.7 byl zveřejněn poslední trik, o týden později celá webová část kontestu Red Bull Skate Arcade končí. Z došlých videí od jezdců, kteří prošli všemi osmi levely, bude z každé země na pražské finále pozváno 20 jezdců, a to 10 podle počtu bodů z webové části a 10 podle hodnocení poroty. Závod se jede pro obě země společně, proto budou po jeho skončení vyhlášeni nejen první tři v pořadí závodu, ale i nejlepší Čech a nejlepší Slovák, kteří pojedou na světové finále do Barcelony.

 

Podoba skateparku na papíře je již hotova, ale zatím zůstává zahalena rouškou tajemství. „Můžu prozradit, že jsme se při jejím navrhování  inspirovali světoznámými spoty, jakými jsou například Lockwood school a Beverly High v Los Angeles, Pier 7, China banks a Hubba hideout v San Franciscu nebo Macba v Barceloně,“ říká spolutvůrce trati Maxim Habanec. Red Bull Skate Arcade skatepark bude otevřen nejen pro závodníky, ale i pro veřejnost, která ho bude mít možnost otestovat v den závodu před zahájením tréninků pro finalisty.

 

Systém závodu je následující:

 

Level 1 – 40 jezdců je rozděleno do 10 skupin po 4 lidech, každá skupina, jam session v délce 5 minut. Při bodování se klade důraz na využití překážek, styl, celkový dojem, obtížnost a také „Bonus za legendární triky“, které budou u každého spotu vypsány na ceduli. Z Levelu 1 postupuje 20 jezdců.

 

Level 2 – 20 jezdců rozděleno do 5 skupin po 4 lidech, každá skupina jam session v délce 6 minut. Hodnotit se bude obtížnost triků, u každého jezdce budou vybrány 3 top triky a za ně mu budou sečteny body. I zde bude navíc k dobru „Bonus za legendární triky“. Z levelu 2 postupuje 10 jezdců.

 

Level 3 – 10 jezdců ve dvou skupinách po 5 lidech, každá skupina dvanácti  minutové jam session + last trick. Každému z jezdců se bude bodovat každý trik, nebude chybět ani „Bonus za legendární triky“. Z levelu 3 pak vzejde konečné pořadí závodu.

 

Rozhovor s Maxem o Red Bull Skate Arcade 2014.

Rozhovor s Maxem o Red Bull Skate Arcade 2014.

 

Jako hlavní výhra je cesta na světové finále Red Bull Skate Arcade, které se jede 13. září v Barceloně, a kam postoupí dva jezdci z Česko-Slovenského finále, nejlepší rider z Čech a nejlepší rider ze Slovenska. A pokud se jim podaří porazit své soupeře i v Barceloně, mohou se těšit na cestu do kolébky skateboardingu, Kalifornie.

 

 

Red Bull Skate Arcade. Finále Praha – Stalin. Sobota 19. Července.

 

Program:

12:00 – 14:00 veřejný trénink

14:00 – 16:00 trénink pro finalisty

16:00 hlavní závod

18:30 vyhlášení vítězů

19:30 afterparty – MINI beach bar, Žluté lázně

 

Veškeré dostupné informace o projektu Red Bull Skate Arcade naleznete na webu www.redbullskatearcade.cz

 

Maxim Habanec a stalinskej 50 - 50 grind flip out. / foto: Vašek Žalud

Maxim Habanec a stalinskej 50 - 50 grind flip out. / foto: Vašek Žalud

 

Autor: Lang Rubrika: Závody