Jakub Šindelář a jeho videa A Week in Barcelona

Jakub Šindelář natočil v květnu videa z Barcelony a předkládáme vám to na stříbrném podnosu. V článku najdete dvě videa. Jedno točil Mirgi na VX 2100 a druhé Maťo Kardelis na zrcadlovku. Jeden rider, jedno město a dva pohledy na věc. Je to vaše.

Jakub Šindelář backside flip. / foto: Maťo Kardelis

Jakub Šindelář backside flip. / foto: Maťo Kardelis

 

Ahoj, Šindy, nebo spíš sexy hlase, ale k tomu se dostaneme. Barcelona, už zase?

Nazdar Langu. Jak už zase he, he? Byl jsem tam poprvé po 13 letech skejtování!

 

Tak se omlouvám! Jak je to aktuálně s nějakým omezením skateboardingu v Barceloně?

Jelikož jsem tam byl poprvé tak to nedokážu úplně posoudit. Ale všude, kam jsme šli, se dalo v pohodě skejtovat. Jenom z jednoho spotu nás vyhodila policejní hlídka ale žádná agrese. Spíš mě překvapilo, jak tam jsou všichni se skejtováním v pohodě. Jedeš po ulici, dělá to bordel, projíždíš pár centimetrů od lidí a nikdo neřve, neuskakuje, prostě to berou už jako součást Barcelony.

 

Potkal jsi tam kromě sebe ráno v zrcadle i nějaký další celebrity ze světa skejtu?

Tak byl jsem tam s Piťuem a bydleli jsme v bytě u Karďa a jeho přítelkyně. Za to mega díky ještě jednou!!! Dále jsme čas trávili s Mirgim, Šeděm a občas nás doplnil nějaký lokál nebo jsme pojezdili s Honzou Bašným a Rišem. Jelikož jsme tam ale byli v období, kdy se tam jela první zastávka Street League, tak o celebrity nebyla nouze. Felipe Gustavo, Tommy Fynn, Manny Santiago, Trent McClung a mnoho dalších zabijáků.

 

Fuha, tak to jsi byl v dobrý společnosti. Proč hned dvě videa a zkus je lidem představit.

První video je točeno na VX kameru a tu má právě Mirgi. Nikdy jsem z toho video neměl a jelikož se s Mirgim výborně fellí, skejtuje tak i točí, bylo jasný, že něco vznikne. A právě jak jsme bydleli u Karďa , tak ten se točení věnuje taky delší dobu. Chodili jsme většinou všichni spolu, takže některé záběry jsou točeny jak na VX tak na zrcadlovku Karďa. Plus v každém je i něco jiného. Karďo taktéž místo točení i fotil fotky, které tu jsou. Oboum letí mega dík!!

 

Jak dlouho jsi vlastně v BCN tentokrát žil a tvořil?

Byli jsme tam 8 dní a to je sakra málo. Po dvou dnech jsem nemohl chodit a museli jsme dát pauzu. Byli jsme na vícero spotech ale někdy prostě nebyla energie už něco udělat. Chtělo by to tak na měsíc hehe. Zároveň je ale fakt, že na videu spoty vypadají easy, ale opak je pravdou.

 

Kterej spot tě nejvíc překvapil, čímkoliv a který se hluboko zapsal do tvýho srdce?

Tady musím zmínit MACBU, protože mě překvapilo, jak na videu to vypadá dokonale, ale opak je pravdou. Respektive flat je TOP, ale ta zídka už moc hranu nemá jak je to sjetý a navíc to jsou jednotlivý mramorový desky za sebou, jsou ty spáry už docela znát. Ale je to samozřejmě o zvyku. A MACBA byla i většinou místo kde jsme začínali a nebo končili. Večer to tam žije a hlavně se tam dobře popíjí a jí.

 

Šindyho switch hardflip jak víno. / foto: Maťo Kardelis

Šindyho switch hardflip jak víno. / foto: Maťo Kardelis

 

A s tím sexy hlasem, nedávno nám prolítnul webem festival 7Dayz, kde jsi hrál jednu z hlavních rolí. A navíc nejen že jsi tam sázel triky, ty ses dokonce ujal i role průvodce. Prohoď pár slov i k tomuhle projektu.

He he, pokud chce někdo něco nadabovat či odspíkovat ať se klidně ozve. Za tímto videem stojí Jirka Novosád a oslovil mě, Piťua a Pašíka zda něco zkusíme natočit. Jirka měl v hlavě představu a společně jsme pak natočili video, které tak nějak ukazuje, co nás občas na skejtu sere. Věřím, že každý skejťák aspoň u jedné věci řekne: Ty vole to je přesný hehe!!! Všechno to jsou ale ve výsledku maličkosti, protože přes to všechno se druhý den ráno zvedneš, vezmeš skejt a jdeš to drandit znova.

 

Potkali jsme se tuhle v Teplicích, a nejde se nezeptat. Je to opravdu aktuálně nejlepší skatepark u nás?

Nevím jestli nejlepší ale dobrej je rozhodně!!! Bavilo mě tam skoro všechno a každý si tam najde to svoje. Ať už je začátečník nebo zabijí. Nejvíc mě asi překvapilo a potěšilo, kolik se tam sešlo lidí, co skejtovali, tak hlavně diváků. Připomnělo mi to, jak to dříve vypadalo na skoro každém závodě. Je jedno jestli byl lokální nebo ČSP.

 

A trochu do vlastních řad. Letos obnovený ČSP plus MČR, jak jsi kde byl a jak se vlastně líbilo?

Byl jsem na všech zastávkách a jsem rád, že se to obnovilo. Někde se dařilo víc, někde míň ale spíš jsme si dobře zajezdili s kámošema. Snad to bude pokračovat a opět ho bude jezdit více lidí, jako tomu bylo dříve.

 

 

 

Autor: Lang Rubrika: Videa