Poetry in the Streets Online!

Poměrně dlouho jsme na naší scéně neměli nějaké full video mapující mladé a nadějné talenty. A právě to se rozhodli změnit kluci z Brna, kteří přichází se svým prvním videem nesoucí název Poetry in the Streets. Tak pojďme na to!


Poetry in the Streets.

Poetry in the Streets.

Musím hned za začátku dát klukům respekt za to, že vůbec šli do full videa, obzvlášť v dnešní době, kdy si každý točí triky hlavně na instagram, nebo facebook, aby tam sbíral „lajky“. Proto je takové video příjemnou změnou a i když zde neuvidíte raily z 20ti, ani flipy z 15ti, tak to má super feelin, který je třeba ocenit.

Video začíná klasicky intrem, kde se nám představí všechny poměrně nové tváře, které v následujících minutách uvidíte. Každý si zde střihne nějaký jeden trik a můžeme rovnou vlítnout na první profil.

 

Jakub Karlík hardflip. / foto: Jára Sijka

Jakub Karlík hardflip. / foto: Jára Sijka

 

Otevírací profil má Martin Smrž, kterému hned ze začátku musím dát props za výběr songu, který mě peckově naladil na zbytek videa. Martin si jede hodně v manualech a zídkách a hodně mě baví jeho sérka v podchodu hlavního nádraží, což je opravdu super streetová záležitost. Prostě otevírací part jak má být.

 

A máme tady double profil v podání Pavla Vernera a Jakuba Karlíka. Kluci si tady tu techniku pěkně střídaj a občas to mixnou i s něčím ze schodů. Nejvíc jsem asi koukal na nepochopitelné ollie od Karlíka nahoru na zídku, ze které se většinou vrací manualy, nebo na stylovou sérku od Pavla opět v podchodu hlavního nádraží. A to vše do rapu Methodmana a Redmana.

 

David Franta 50 - 50 grind. / foto: Martin Smrž

David Franta 50 - 50 grind. / foto: Martin Smrž

 

První i poslední montáž následuje hned po double profilu a uvidíme zde většinou méně známé brněnské skaters, ale i známější jména jako Milan Hošek, Tomáš Nossek, Michal Galík a nebo úplně na konec young blood, která se toho rozhodně nebojí Tomáš Rathouský.

 

Následuje poměrně vtipná část, kde se opět ukáže česká mentalita, aneb jak si zakomplexovaní security hojí mindráky na nás skejťácích svými nacvičenými a drsnými hláškami, ale jak to většinou bývá, skutek utek. Každopádně na pobavení a odreagování před dalším partem super záležitost.

 

To už nastupuje na scénu David Franta, který rozhodně umí překvapit. Chvílemi jsem si říkal, jestli tam nemá až moc lehké triky a najednou tam vyprásknul tailslide flip out do normy a další technické věci, které byly hodně příjemným překvapením. To vše do pohodového songu od Dandy Warhols.

 

 

Lukáš Halfar frontside flip. / foto: Martin Smrž

Lukáš Halfar frontside flip. / foto: Martin Smrž

 

Následuje ne moc má oblíbená část a to je část pádů. Některé z nich vypadaly pěkně hnusně a doufám, že jsou kluci zdraví a pořád dál zabíjejí, hlavně když jsem viděl roznožku Pavla Vernera při nollie bigspinu, ale zároveň tam jsou i pády, co vás určitě pobaví.

 

Last part si vysloužil dosud ne moc známý Lukáš Halfar, ale tohoto kluka uvidíme na naší scéně víc. Lukáš se snaží využít vše, co ulice nabídnou, ať už to jsou zídky, schody, gapy, nebo nějaký manual na halfcab manual bs flip ven. Hodně mě taky překvapil lasttrick na netradičním a určitě ne lehkém spotě.

 

Nakonec samozřejmě nesmí chybět outro, kde uvidíte, jak si kluci zahráli na kytaru s Jimem Grecem a je tu poměrně dost záběrů. které se záhadou nedostaly do profilů, ale i nějaké ty záběry z kaleb, kterých se kluci celkem nebojí.

 

Jak už jsem na začátku říkal, je super, že je ještě u nás někdo, kdo točí taková videa, ať už jen tak pro kámoše, nebo pro veřejnost. Představila se nám tu poměrně mladá brněnská krev, od které se očekává, že jednou budou ty stars a budeme si k nim chodit pro autogramy, tak jen tak dál a budeme se těšit na další počin!

 

Autor: Lang Rubrika: Videa