Dustin Dollin: „Často jsme šli z párty rovnou na spot, byla to prdel“

Dustina Dollina určitě netřeba představovat. V dnešní době korporací, velkých závodů a velkých peněz si Dustin jede pořád to svoje a má všechno a všechny u prdele. Určitě si tak nenechte ujít následující rozhovor o jeho životě, který jsme pro vás přeložili ve spolupráci s Free skate magem.

„Čum na všechny ty blbečky! Čumte ven, svítí tam slunko! Kurva, ty seš tady vlastně taky, tak snad se se svými kamarádíčky dobře bavíš haha.“ Jsme v Ace hotelu, je kolem 3 odpoledne a ožralý Dustin Dollin křičí na mě a místnost plnou lidí, kteří pracují na notebooku. Nejspíš se mu to říká lehce, když je celý život placený za to, že se ožírá a flipuje. Nejspíš vůbec neví jaké to je sedět uvnitř a pracovat, i když je venku nejlíp. Ale koho to ve finále zajímá. Skateboarding potřebuje lidi jako Dustin Dollin!

DD foto: Sam Ashley

DD foto: Sam Ashley

 

Jak je možné, že jsi v novém Volcom videu neodjel jediný trik?

Zkoušel jsem plno pičovin, ale pořád se rakvil. Tak si nejspíš řekli, že aspoň ukážou světu jaký jsem magor, než jak dobrý jsem byl.

 

Baví tě to?

No jasně, skvěle to tam zapadá, navíc mě vždycky ve videích bavila sekce s držkama.

 

Byly některé z těch rakví tak bolestivé, jak vypadají? Zranil ses nějak vážněji?

To si piš, zrakvil jsem se snad pokaždé, co jsem zkoušel něco natočit. Zrovna jsem dotočil part pro Propeller a když jsem hned začal točit pro Volcom, tak jsem se cítil jako sračka. Úplně vyhořelý.

 

Dáváš si teď na chvilku chill, nebo máš v plánu další party?

Chill ani ne. Budu teď nějakou dobu v Evropě točit pro Baker/Deathwish.

 

Kde všude se chystáš?

Nevím, prostě improvizuju. Stopro pojedu na tour s Antiz, protože mi udělali guest board, ale to je tak vše.

 

Bylo točení do Volcom videa něčím jiné od těch ostatních?

Ani ne, akorát to bylo hustější, protože můj skateboarding je hodně spontánní a trochu mě sralo vždycky čekat, než si připraví všechno vybavení a nalijou benzín do vrtulníku. Na prvním tripu jsem byl z těch létajících kamer úplně v prdeli.

 

Jsi pořád ožralý když skejtuješ?

Jo, já moc střízlivý nejsem.

 

Při jakém triku jsi byl nejvíc ožralý?

Rozhodně při flip fs bluntslidu z mého Sight Unseen partu v Transworld videu. Chlastali jsme s Tyem a Atibou úplně do sraček a když všechny kluby zavřeli, tak jsme to šli natočit. Když jsem se druhý den probral, tak jsem vůbec nevěděl, že jsem ten trik zkoušel. Tak se ptám Tye, jestli to dneska večer půjdem natočit. Najednou čumí do své kamery a říká mi, že už jsme to natočili. To bylo v prdeli haha. Často jsme šli z párty rovnou na spot, byla to prdel.

 

Baker has a Deathwish part:

 

Byl jsi ožralý, když jsi ve svém Baker has a Deathwish partu projel pod žebříkem?

Ani ne, spíš jsem byl úplně v prdeli z kodeinu v Thajsku. Bavili jsme se s Reynoldsem o tom, jak nevěřím v neštěští. Třeba když vidíš černou kočku, nebo projdeš pod žebříkem. Sice žádná černá kočka, ale když jsem viděl ten žebřík, tak mě nahecovalo to pro Reynoldse vrátit.

 

Pořád experimentuješ s drogama a chlastem, nebo už se trochu mírníš?

V drogách už moc nejedu, ale je to celkem těžké, když ti je lidi nonstop nabízí. Kéž by mě někdo někdy pozval třeba na džus, to by mi pomohlo víc. Už teď tyhle sračky víc odmítám a držím se radši piva a vína. Občas když jsem fakt namrdaný, tak si dám nějaký kokeš, ale to je tak vše. Drogy jsem si moc často nekupoval a když jo, byl jsem fakt na sračky.

 

Lidi tě nejspíš pořád berou jako toho šíleného party týpka. Toho se asi tak lehce nezbavíš.

To jo, ale jsem s tím v pohodě. Stejně chlastám každý den, jen už ne tak do hoven.

 

Díky chlastu a drogám byla vaše parta Piss Drunx hodně proslavená. Lituješ někdy toho, jaký dopad to mohlo mít na děcka, která k vám vzhlížela?

Je mi to u prdele, děcka stejně dělaj, co chtěj. Jen ať si to zkusí dokud jsou mladí, ta hranice, od kdy můžeš chlastat stejně všechno kurví. Čím dřív začneš, tím dřív třeba přijdeš na to, že to nechceš. Neříkám, že kupuju děckám panáky, nebo dávám lidem drogy, ale přijde mi to tak lepší. Právě to je na tom ta prdel, že chlastáš, ale ještě nemůžeš, takže si to víc užíváš. Když tohle začneš dělat v dospělosti, tak je to pro tebe lehčí, protože jsi zodpovědný sám za sebe a můžeš si dělat, co chceš. Je lepší jet v drogách a chlastu když jsi mladší.

Skateboarding je samozřejmě lepší, než chlast a drogy, ale když jsi mladší, jde to ruku v ruce.

 

Foto: Sam Ashley

Foto: Sam Ashley

 

Kdysi jsi jezdil poměrně dost závodů. Jak se podle tebe závody za ty roky změnily?

Ty vole všechny závody byly jedna velká párty! Skateboarding byl menší, takže když se konal nějaký závod, tak to bylo mega a všichni přijeli. Teď jsou tu ale X-games, Street League a závody jsou každé dva měsíce. Všechny závody jsou jen kvůli penězům a vtipné je na tom to, že právě proto na ně už nejezdí tolik skaterů. Tím to samozřejmě nikomu neberu, ale už to není, co to bývalo. Jezdili jsme závody, abychom se mohli namrdat a vidět se s ostatními skatery, nějaké prachy nám byly ukradené. Teď je to ale všechno jiné.

To samé se týká i Trade show. Kdysi to bylo hlavně o párty a fellení s ostatními profíky. Teď je tam ale tolik lidi, že ani nevím, jestli jich chci tolik vidět. Hodně se to změnilo, ale kurva, je v tom mega peněz.

 

Bavilo tě víc, jak to bylo kdysi?

Je mi to fuk, pro mě je to furt stejné, protože nemusím tyhle sračky řešit. Dokud můžu cestovat ve vanu a chlastat s kámošema, tak jsem v pohodě. Začne mi to vadit, až když mi team manažer zakáže chlastat ve vanu, nebo na streetu, protože o tom kurva skateboarding je. Nemyslím jen chlastání, ale to, že můžeš být tím kým chceš do píči.

 

Přijde ti, že je teď skateboarding spíše o skaterových výkonech, než o jeho image?

To si piš, nemůžeš dostávat cash jen za to, jakou máš image, ale musíš to i zabíjet.

 

Je to dobře, nebo špatně?

Koho to zajímá! Jestli máš dobrou partu, tak je to v pohodě. Je to teď více o partách, jakože ten a ten team má u prdele nějaké závody, jsou to prostě blázni. Je mnohem víc cennější, když jsi součástí nějaké crew, než samotný robot. Třeba když David Gonzales vyhrál SOTY… zasloužil si to, ale víc by mě bavilo, kdyby vydal nějaký part se svým teamem, třeba jako Figgy u Baker. Proto nesnáším sporty. Skateboarding je rodina, takže mě víc baví, když skejtuješ se svými felláky, než že si jedeš sólo. A závody jsou jenom o tobě, i když to je King of the Road, ale to je snad jediný super závod.

 

Propeller raw files:

 

Myslíš, že skateboarding často vypovídá o skaterově osobnosti?

Určitě, čum na Daan Van Der Lindena! Je mu všechno u prdele a to jak na skejtu, tak i mimo něj. Nesnáší sebe, nesnáší život a všechny. Přesně tak jsem se cítil, když jsem byl mladší.

Skateboarding je hlavně o tom se bavit a mít všechno ostatní u prdele. Jsi pořád na cestách a proto je důležité mít sebou partu, která je na stejné vlně. Proto jsem vždycky ten, kdo se ptá, kde večer chlastáme. Jsem na cestách už 18 let a ukážu ti kde se jít bavit, kde najít děvky atd. Prostě chlastáš celou noc, zabiješ streety a pak zase chlastáš celou noc a tak je to pořád dokola.

 

Jak moc si toho pamatuješ za těch 18 let?

Netuším kámo, mám noční můry o svém životě. Mám v hlavě tolik informací, že pokaždé když mrknu, tak je to jako film. Zažil jsem ty nejlepší časy! Odstěhoval jsem se z Austrálie když mi bylo 17 s pouhými 200 dollary a od té doby jsem na cestách.

 

text: Arthur Derrien

Autor: Kopa Rubrika: Rozhovory