Kanadská One Line s Markem Štefanem

Marek Štefan se aktuálně nachází za velkou louží v Kanadě a poslal nám svou skateparkovou One Line. Jak vidno bez skejtu se vydržet nedá a Marek Štefan je toho důkazem. Kromě One Line se můžete v rozhovoru dočíst jak se má, co dělá a jak se daří. A vypadá to že spokojenost sama.

Marek Štefan.

Marek Štefan.

 

Makáš tam, chodíš do školy nebo proč jsi tam vlastně zmizel?

Kanada pro mě byla jednoduchá volba, protože tu mám rodinu a rozhodování kam bylo jasný. Důvod byl ten, že se mi prostě v ČR přestalo líbit v čem mi pomohl i táta a dodatečně mu děkuju! Důvodu je víc, ale zaměřím se jen na skateboarding. Tady v Kanadě je to jen o skateboardingu, o kámoších, o podpoře a na zbytek každej zvysoka kašle. Prostě underground.

 

No a makáš tam jako?
Jako řidič náklaďáku. A sorry za zdržování, pořád mi píše jedna holka a je strašně pěkná.

 

Jasný, já počkám, to má přednost.
Díky. Dobrý, už jsem jí odepsal a jsem tu spokojenej jsem chtěl říct.

 

Jo to vidím, he he. Skate jsi naťuknul sám. Jaký tam jsou podmínky, parky, spoty?

Calgary je celkm výjimka a není tu jediná hala, kromě jednoho kostela. Je otevřenej jeden den v týdnu na 4 hodiny a můžeme být rádi aspoň za něco. Celkem mě zarazilo když jsem tam přišel poprvé, že se začali všichni modlit za co nejvíc vrácenejch triků a za žádný zranění. Šel z toho velkej respekt! Teď už je venku ale líp a jezdíme s klukama po spotech a do dalších měst a jejich skateparků. Je to o tom že se jde skejtovat a nesedí se na jednom spotu. Jo a bez kamery se neskejtuje, tady jí má prostě každej.

 

Ještě k těm náklaďákům. Papíry sis dělal tam?
Jo jo až tady. Rozlišuje se to podle brzdy. Jestli máš vzduchový nebo kotouče a papíry mě vyšly na 100 dolarů. Celkem vtip.

Co trucky na ledě, sleduješ?

Nesleduju, ale je to tady dostupná práce. Makají pět měsíců v roce, ale za strašnejch podmínek. Docela mě to láká.

 

Jezděj po zamrzlejch řekách. Když jedeš rychle, propadneš se, když jedeš moc pomalu, propadneš se. Tak good luck!
Díky, snad to dám!

 

Kromě skejtování jsem koukal že jsi se dal celkem na body building. Co to že tě to chytlo?

No není to o body building, ale spíš cíl že se chci změnit a posilování mě hodně baví. Někdo rád vaří jako třeba ty, někdo zase lítá po mejdanech. No a já jsem sedm dní v týdnu v posilovně. Lidi kolem mi říkají co mám dělat, co jíst, co pít a co brát. Ale já na to I MADE MY RULEZ! Nechci bejt namakanej sto kilovej medvěd a dělám to pro zábavu. Můj den vypadá tak, že jdu ráno do posilovny, pak jdu skákat z prkna do vody a jdu do práce. Pak skejtuju a večer relax nebo znova posilovna. A teď se blíží rybářská sezóna a to budu ve vodě pořád.

 

Marek Štefan hardflip.

Marek Štefan hardflip.

 

Takže postavu máš v luxusu a předpokládám že se na ženský lepěj víc než předtím. Nebo už i chlapy?

Hele až jednou budu mít čas, tak začnu makat pro Skaterock a první co tak udělám rozhovor s tebou abych ti to vrátil.

 

Těším se. Takže co, nějaký chlapy?

Inu nějak takhle. Postavu v luxusu nemám, ale prostě až se budu cejtit dobře, přestanu. S nějakýma holkama jsem se tu jako viděl, ale to moc rozebírat nejde, chápeš. A ty chlapy. Tuhle jsem tu byl v baru a tamní kuchař se se mnou začal bavit. Byl docela dost friendly, až moc chvílema a servírka se mě ptala jestli jsme kámoši nebo něco víc. Docvaklo mi o co jde a vysvětlil jsem jak to mám. Pak jsem tam ještě někdy byl, týpek za mnou přišel a že mě má strašně rád a celkem jednoduše mu vysvětluju jak se věci mají. Začal se vtírat a musel jsem mu celkem rázně vysvětlit ať toho nechá. Pak jsem tam pro jistotu nešel. A co se nestalo. Jsem v posilovně ve sprše a hádej co?

 

Ohnul ses pro mejdlo?

No to ne ale slyším frajera za sebou jak se ptá co dělám a jak se mám. Celkem ve mě hrklo, ale poslal jsem ho do prdele a naštěstí odešel.

 

A ještě nějaký podobný příhody?
Asi tři.

 

No ty jo takže u chlapů máš celkem slušně rozjetou kariéru! A holky nastálo nic?
JDI DO PRDELE!

 

He he, nechám toho. Co nějakej návrat do Čech?
Upřímně moc se mi nechce, ale je možný že budu muset. Je to ve hvězdách nebo spíš na úřadech.

 

A stíháš sledovat dění kolem?
Moc ne, tak akorát Skaterock, Facbook, maily a tím to hasne.

 

Dobrej výběr! Každopdáně doporučuju Deathwish video, to musíš.
Byla tu premiéra, ale to jsem zrovna trávil čas jinak. Mrknu na to u kámoše o víkendu.

 

Dej pak vědět. Co nějaký rozumy a vzkazy nakonec?
Něco bych měl. Když ti holka napíše “let’s get baked” tak to neznamená že se budou píct muffin, ale že prostě zhulíte jak prasata. Slečna byla celkem překvapená když jsem zapínal troubu, začal tahat mouku, vajíčka, mlíko a ptal se na prášek do pečiva. Shit happens all the time and u learn how to deal with it! A děkuju Strejdovi, Tetě, sestřenicím, Taťkovi, Mamce, Janičce, Filipovi, Matesovi, Davidovi, Martinovi a celý svý rodině a všem kamarádům co jsem s nima v kontaktu!

 

Ok, vzkazy vyřídíme a dej zase vědět až budeš potřebovat pomoct s omáčkou k masu!
He he, za to velké dík! Pomohlo to!

 

Filmed by: Kyle Pellerin

 

Autor: Lang Rubrika: Rozhovory, Videa