Mystic Skate Cup 2016 ovládl Ivan Monteiro, Alexis Sablone a Ivan Federico!

22. ročník Excelent Mystic Skate Cupu je minulostí. Přinesl napínavé chvíle, zklamání, radost a samozřejmě i opravdu skvělou podívanou až do poslední sekundy. Vítězství mezi ženami patřilo Alexis Sablone, v bowlu Ivanu Federicovi a ve streetu kraloval brazilský robot Ivan Monteiro. Pojďme se poohlédnout za celou akcí z blízka a připomenout si ty nejlepší highlighty!

Zleva 3. Rišo Tury, 1. Ivan Monteiro, 2. Vincent Milou | Foto: Honza Fučík

 

NEDĚLE:

 

Poslední den bylo na programu semifinále streetu, následně finále bowlu, streetu mužů a žen. Po odjetí semifinálových heatů postupovalo do finále mužů 16 jezdců, kteří byli rozděleni do dvou skupin po 8 lidech. Slastí pro oči byl rozhodně skateboarding Američana Ke’Chauda Johnsona, jenž má v nohách neskutečnou sílu. Při jeho bs feeblu na kulatém railu zespodu nahoru u double setu, fs flipu na zem přes áčkový rail nebo kickflipu na double set se všichni chytali za hlavu. Další chuťovkou byly triky Justina Sommera, který ladností nešetřil. Otázkou bylo, jestli Maxim Habanec nebo Austen Seaholm dokáží potvrdit hattrick. To se ovšem ani jednomu nepovedlo. Max zajel sice dobře, ale nestačilo to na postup a Austena potrápilo zranění.

 

Vše vyvrcholilo finálovým soubojem, kde se utkalo 6 jezdců. Tribuny se otřásaly v základech, protože to, co předváděli, bylo neskutečné. Jedna lepší jízda za druhou a o 6 minutovém jamu ani nemluvě. Danny Leon, kterého jsme viděli i v bowlu, stihl ve své všestranné jízdě nespočet triků jako třeba grind nollie late flip out nebo invert to tail na extensionu. Česká stálice Martin Pek se mezi ostatními neztratil a jako třešničku na dortu si připravil nollie noseblunt bigspin out. Na soutěži se v dobrém světle ukázal i Igor Golubev z Ruska, který vrátil nollie bs 360 heelflip přes transfer. To ale nebylo všechno. Co trojice Rišo Tury, Ivan Monteiro a Vincent Milou? Ti se s tím vůbec nemazlili. Rišo tam sázel své rail comba flip bs lipslide, bigspin boardslide, flip boardslide, heelflip boardslide a stejně tak skvělý skateboarding Vincenta Milou, jenž završil jam flip fs lipslidem na bariéře, ale ani to nestačilo na vítězství.

 

Už od začátku všichni věděli, že Ivan Monteiro je v nejlepší formě a to se také potvrdilo. Zajel čistou jízdu, která by se dala rovnat lajnám profíků a v jamu předváděl pekla – 360 flip až na zem, 360 flip to lipslide, jeho signature trik bs 270 to lipslide a další. Zasloužené vítězství Excelent Mystic Skate Cupu 2016 si tedy vysloužil Ivan Monteiro z Brazílie.

 

Vítězná jízda Ivana Monteira:

 

 

Po superfinále se uskutečnil best trick systémem „cash for tricks“ na vybraných překážkách. Začalo se na rovných railech z banku a mramorové zídce, kde padl například ss fs tailslide heelflip out (Martin Pek), fs bigspin late flip to boardslide (Trevor Cappon) nebo fs tailslide bigspin heelflip out (Dave Bachinski). Poté se všichni přesunuli na velký bank s radiusy a na centrálu, kde se zabíjelo o sto šest – nollie inward heel revert přes transfer (Benjamin Garcia), laser flip a 360 double flip (Honza Malý), ss heelflip bs tailslide (Arnošt Ceral) nebo flip bs overcrook (David Reyes). Po rozdání cash tam dokonce padl i hardflip late flip revert. Poslední částí best tricku byly schody s raily, kde vrátil na first try Justin Sommer fs 360 pop shoveit nebo nejmenovaný mlaďoch biggerflip.

 

Součástí dne bylo již zmiňované finále žen. Tam jsme mohli vidět také mladou Adélu Dončukovou, která skončila na 8. místě. Do Čech přiletěly také hvězdy Leticia Bufoni a Alexis Sablone. Byl to souboj jako kráva a až do vyhlášení nebylo jisté, kdo si titul odnese. Leticia vracela flip bs lipslide, ollie přes velký roh až na zem nebo bs smith na railu. Prvenství si ale nakonec vybojovala Alexis triky jako z video partu – ss flip a varial heelflip z double setu, flip bs grind na railu nebo flip bs 50-50 na velké hubbě.

 

 

Zleva 3. Candy Jacobs, 1. Alexis Sablone, 2. Leticia Bufoni | Foto: Honza Fučík

Bowl parta Ivan Federico, Danny Leon, Jaime Mateu, Caique Silva, Tyler Edtmayer, Anakin Senn a schovanej Jurda. / foto: Honza Fučík

Bowl parta Ivan Federico, Danny Leon, Jaime Mateu, Caique Silva, Tyler Edtmayer, Anakin Senn a schovanej Jurda. / foto: Honza Fučík

 

 22. ročník Mystic Skate Cupu je tedy za námi a my si můžeme vychutnávat bezvadné chvíle už jen v našich vzpomínkách. Gratulace patří Ivanu Federicovi, Alexis Sablone a Ivanu Monteirovi!

 

 

SOBOTA:

 

Podle jmen jsme mohli čekat výbornou podívanou a taky jsme se jí dočkali. Dokonce to předčilo naše očekávání. Jen stěží bychom mohli jmenovat všechny vraždy, které v průběhu kvalifikace padly. Svým stylem rozhodně potěšil Juan Carlos Gonzales. Ten vrátil například fs kickflip v rádiusu, cabalerial fs boardslide na railu nebo bs 360 ollie ze schodů. Kdo by si z minulého ročníku Excelent Mystic Sk8 Cupu nepamatoval zabijáka Justina Sommera, který si v kvaldě vysloužil třetí místo za triky jako fs 360 pop shoveit přes transfer a hardflip fs boardslide. V semifinále uvidíme také českou a slovenskou posádku, kterou potáhne Martin Pek, Arnošt Ceral, Rišo Tury a Maxim Habanec, loňský vítěz závodu. Největší hvězdou dne byl ovšem Brazilec Ivan Monteiro, jehož skateboarding rozjásal obě tribuny diváků. Za jízdu a jam zkazil snad jen 2 triky. Jako last trick si přichystal specialitku v podobě bs 270 to lipslide 270 na áčkovém railu. Poté bylo víc než jasno, kdo jde do semi z prvního místa. Samozřejmě nechyběla ani výborná kvalda v bowlu s ještě lepším Martinem Juráškem a samotné finále startuje dnes ve tři odpoledne! 

 

Prvních 11 z 16 postupujících do semifinále:
1. Ivan Monteiro
2. Igor Golubev
3. Justin Sommer
4. Martin Pek
5. Austen Seaholm
6. Vincent Milou
7. Arnošt Ceral
8. Roger Silva
9. Richard Tury
10. Juan Carlos Gonzales
11. Samuel Jimmy

 

Maxim Habanec frontside lipslide. / foto: Jan Fučík

Maxim Habanec frontside lipslide. / foto: Jan Fučík

 

Martin Jurášek v poletu. / foto: Jan Fučík

Martin Jurášek v poletu. / foto: Jan Fučík

 

Luiz Neto 360 flip frontside lipslide. / foto: Jan Fučík

Luiz Neto 360 flip frontside lipslide. / foto: Jan Fučík

 

Rišo Tury crooked nollie flip out. / foto: Jan Fučík

Rišo Tury crooked nollie flip out. / foto: Jan Fučík

 

BOWL

 

Včerejší kvalifiakce bowlu byla opět skvělým zážitkem v největším diktátu všech zúčastněných. Největšími favority jsou ale jasně Španělé, Brazilci a Italové. Jmenovitě se jedná o teprve sedmnáctiletého Itala Ivana Federica, který lítá nadpřirozenou schopností, jeho kámoš Jamie Mateu z Malorky je jeho největším konkurentem. Nenápadný malý muž lítá a vrací věci, které nejdou ani pochopit. Úplně jiný styl, ale přesto dechberoucí. Druhým favorizujícím Španělem je samozřejmě nám už dobře známý Danny Leon. Z Brazilců rozhodně stojí za zmínku Matheus Mello, Caquie Silva nebo Američan Anakin Senn. Nechme se tedy překvapit, jak dopadne dnešní finále, kam postupuje pouze osm jezdců ze včerejší kvalifikace, kam postoupil i Martin Jurášek. Gratulujeme!

Ivan Federico / foto: Kac

Ivan Federico / foto: Kac

Jamie Mateu / foto: Kac

Jamie Mateu / foto: Kac

Caique Silva foto: Kac

Caique Silva foto: Kac

 

PÁTEK

Už od 10 hodin jsme mohli ve štvanickém skateparku vidět snaživé jedince, jak poctivě trénují. Od 3 hodin odpoledne se odpálil start. Jelo se systémem 45 sekundové jízdy spolu s následným pětiminutovým jamem po jednotlivých heatech. I přes to, že šlo o předkvalifikaci, mohli diváci sledovat opravdu suprové triky. Z 60 riderů postupovalo 16 nejlepších, jejichž jména vidíte dále. První flek obsadil Bráňo Moravčík ze Slovenska, který vracel všude a všechno. Překvapením byl skateboarding mlaďocha Kryštofa Mizura. Ten odjel spoustu triků jako třeba 360 flip a bs flip přes velký transfer, cabalerial flip přes roh a jiné.

 

Večerní součástí programu byly hudební koncerty kapel Ta2NoiseAct, Dirty Blondes a The Subways, popřípadě DJ sety. Rozhodně se je na co těšit. Ze zvučných jmen v sobotu jedou David Reyes, Dave Bachinski, Leticia Bufoni, Austen Seaholm, Roger Silva, Danny Leon, Vincent Milou a další. Ty spolu s postupujícími a těmi, kteří si vysloužili místo v dalších částech závodu kvůli postupu v minulých ročnících, uvidíme v sobotu a v neděli.

 

Mystic jede!

Mystic jede!

 

Postupující do sobotní kvalifikace:
1. Bráňo Moravčík
2. Bart Buikman
3. Michal Jež
4. Lenni Pfeiffer
5. Jonathan Vlerick
6. Daniil Platonov
7. Manfredonia Loris
8. Kryštof Mizur
9. Honza Malý
10. Jiří Houka
11. Marvin Karoly
12. Norbert Weitenbache
13. Santino Exenberger
14. Míla Milouch
15. David Luu
16. Andrej Norenko

 

17. Marco Kada / 18. Tomáš Nálevka / 19. Jonas Immler / 20. Joey Svoboda / 21. Lamin Toupay / 22. Robert Juřečák / 23. Dan Kočíř / 24. Vladimír Blecha / 25. Richard Daboczi / 26. Marcel Rieger / 27. Dustin Vonach / 28. Lukáš Muchna / 29. Philip Gerisch / 30. Erik Argaláš / 31. David Pánek / 32. Petr Kopka / 33. Zdeněk Balcar / 35. Ivan Thai / 36. PEtr Veselý / 37. Phillipp Stocker / 38. Martin Švec / 39. Jakub Drešer / 40. Erik Tacina / 41. Massimo Cristofoletti / 42. Daniel Rahman / 43. Fricis Strauss / 44. Nick Henning / 45. Mark Bachman / 46. David Ball / 47. Emilio Gamboa / 48. Robert Myslikovjan / 49. Svatopluk Vorel / 50. David Řezníček / 51. Tomík Marek / 52. Douglas Anacker / 53. Dominik Václavík / 54. Jakub Jirásek / 55. Neil Frederic / 56. Honza Hroz / 57. David Chudoba / 58. Michael Lukas / 59. Lukáš Mizera / 60. Petr Uáček / 61. Kris Havaux

 

 

Vstupenka: 
Neděle 600,-
Neděle večer 300,- 
vstup do areálu od 19:00 hodin

 

ODKAZY 

Excelentmysticsk8cup.cz

Facebook – Excelent Mystic Sk8 Cup

Autor: admin Rubrika: Skateboarding, Závody