Nová kolekce bot Filament konečně v ČR!

Pokud jen trošku sleduješ dění na scéně se skate botama, určitě ti neunikla informace o vzniku značky Filament. V případě, že si byl poslední skoro tři roky zavřenej někde v jeskyni, pojďme si to trošku osvěžit:

Filament založil v roce 2014 legendární skater Tim Gavin. Po mnoha letech ve firmě DVS přenesl zkušenosti do vzniku vlastní značky, která si zakládá hlavně na funkčnosti při skejtování a zároveň na pohodlí při běžným nošení. Z nabídky firmy Filament si vybere nejen aktivní skater, ale i člověk, kterýho baví obouvat pohodlnou a designově promyšlenou botu.

 

Tim Gavin se poprvé kloudně představil ve videu firmy Blind „Tim and Henry’s Pack of Lies“ z roku 1992. Následně se stal jedním ze zakládajících členů teamu Girl skateboards, kde taky zakončil aktivní skate kariéru a pomohl rozjet firmy DVS a Matix. Potom co DVS odkoupila velká korporační firma (spoluvlastněná údajně Justinem Timberlakem, což prý stálo za odchodem Daewona Songa od jeho dlouholetého sponzora) Tim odchází a zakládá v roce 2014 vlastní firmu s názvem Filament.

 

Martin Beránek s promodelem Kevina Romara.

Martin Beránek s promodelem Kevina Romara.

 

Pokud se pídíš po tom, co Filament vlastně znamená v tupém překladu strýčka Googla je to „vlákno“. Vlákno je to, co spojuje skatery s jejich zájmy – hudbou, uměním, (přirozeně) skateboardingem, ale zároveň i vzájemně mezi sebou. To je filozofie značky Filament.

 

Stejně jako žárovka září díky vláknu uvnitř, tak i bota od Filamentu bere svojí sílu z vláken, který jí vytváří, píše Tim na webu Filamentu. Takhle přeložený z angličitny, je to sice trošku krkolomný, ale dává to smysl, když se nad tím zamyslíš.

 

No a po necelých tří letech bude mít i naše minirepublika v srdci Evropy konečně pořádnou možnost tyhle kecky díky Ambassadors distribuci nazout a pořádně otestovat.

 

A v plánu je přirozeně vše, co má pravověrná skejtová značka její český zastoupení mít!

 

Facebooková fanpage Filament CZ je dneska už povinností, v plánu jsou soutěže, wear testy a nesmí chybět ani podpora lokálních jezdců prostřednictvím českého týmu, na kterou dneska spousta značek zapomíná.

 

Jakub Šindelář je jedním z prvních českých Filament riderů

Jakub Šindelář je jedním z prvních českých Filament riderů

 

V ČR tak bude Filament reprezentovat Jakub Šindelář, Vašek Stavárek, Vašek Matyáš a Martin Beránek. Budou tak reprezentovat stejnou značku, jako to ve světě dělá třeba Kevin Romar, Moose, Rafael Perez nebo Austin Lenahan.

 

Ale dost už řečí! Nová kolekce je na shopech, tak si ty krásky pojďme prohlídnout a trošku si probrat o co jde:

Filament Moose

 

Jeden z dvou povedených promodelů v nabídce Filamentu. Moose preferuje vyšší botu na tenké cupsole podrážce a pokud už skejtuješ nějaký ten pátek, je ti jasný, že tahle kombinace byla vždycky sázkou na jistotu. V nabídce ji najdeš v neokoukaném perforovaném provedení a fialovou botu taky nenajdeš v katalogu každý značky…

Filament Romar

 

Stylař Kevin Romar sází na jistotu a pro svůj promodel si vybral osvědčenou a nesmrtelnou kombinaci boty se špičkou z jednoho kusu na vulkanizované podrážce pro nejlepší boardfeel. Jenže to umí už dneska každej, takže Filament tuhle jednoduchou botu vyšperkoval skvělýma kombinacema barvy a různorodých materiálů.

Filament Metric

 

Metric je tak trošku kopií Romarova modelu. S výjimkou toho, že nesedí na vulkánu, ale flexibilní cupsole podrážce. Je tak určená pro lidi, kteří mají rádi jednoduchou funkční botu s dostatkem opory. Té může Metric nabídnout víc než dost a ty se tak můžeš spolehnout, že z celodenní skate session nebudeš odcházet s patama na odpis.

Filament Spector

 

Velká vulkanizovaná klasika, která odkazuje na jeden z prvních modelů Filamentu s názvem Ursa skrze specifické prošívání na boku. Minimalistický design je vyšperkovaný kvalitním provedením a pevnými materiály.

Filament Ryatt Low

 

Tenhle model bude sedět technikům, kteří si nepotrpí na vulkanickou podrážku a občas mají potřebu si skočit pár schodů. Klasická citlivá cupsole podrážka s dlouhou špičkou a dekorativním prošitím na špiče. Dobře vypadá a ještě líp funguje. 

Filament Vance

 

Proč vymýšlet znovu kolo? Skateři odjakživa milují boty typově vycházející z klasického Chukka stylu. Ale udělat tuhle botu nízkou, tenkou, bez vycpávek, aby správně seděla a vydržela? To neumí udělat každý! Filament to ale rozhodně svede.

 

Aktuální kolekci najdeš už teď na pultech nebo online shopech lepších coreovějších skateshopů a přirozeně i v nabídce Ambassadors distribuce.

 

Další shopy a eshopy kde najdeš boty Filament:
Darkslide.cz, Praha
The Chill Store, Bratislava
Old Town, Náchod
Picnic Skateshop, Havířov

Total boardshop, Praha

 

Pokud tě zajímají novinky ohledně značky Filament nejen z domova, ale i zahraničí, doporučujeme sledovat Facebook Filament CZ