Report: Boardmania Slawex contest vol.3

Dne 12.8. 2017 se na skateparku ve Slavičíně odjel již třetí ročník Slawex skate contestu a my tady pro vás máme kompletní report i s videem. 

 

Předpověď počasí ze začátku týdne moc nepřála, ale postupně se umoudřila. Sobotní počasí přineslo polojasnou oblohu a příjemných 22 stupňů Celsia. Od ranních hodin se začali scházet diváci, sjíždět jezdci z celé Moravy a zhruba do 12:30 probíhala registrace. V tentýž čas začal sprejovat na předem připravenou plochu Michal Filák aka Prorok. Po registraci se rozjela mladší kategorie, do které se zaregistrovalo 5 jezdců a kluci ukázali, že nadcházející generace přinese ještě hodně kvalitního skateboardingu. Kluci vraždili a padl například fs grind fs out od lokálního ridera Filipa Číže, fs bigspin heelflip Adam Faluši a bs flip radius to bank či pressure flip do pyra od jedenácti letého zabijáka Lukáše Mizery. Nejvíc porotu oslnil spoustou technických triků Jan Mikulec z Hodslavic.

 

Do starší kategorie se registrovalo 17 jezdců a hned po rozepsání jednotlivých heatů bylo porotě jasné, že to nebudou mít s hodnocením lehké. Kvalifikace starších proběhla v přátelském duchu a ve skateparku začala atmosféra houstnout. Pivo se dostalo do správné teploty, Mojito v plném proudu, skatepark se naplnil diváky a jezdci začali neskutečně zabíjet. Do semifinále postupovalo 9 jezdců. Lokál Erik Argaláš zajel téměř čistou jízdu, Petr Kopka předvedl řadu nezvyklých triků a největší bombou byl fs nosegrind nollie flip out na pyramidě od Ivo Lejska! Finále se jelo formou organizovaného jamu, ve kterém byly 2 heaty po 3 jezdcích. Aleš Bindr udělal do pyramidy a na pikniku hromadu technických triků, Robert Juřenčák předvedl neskutečné vraždy na railu, bedně či pyramidě a svou bezkonkurenční finálovou jízdu předvedl Aleš Jež z Uherského Hradiště. Po finále už následoval pouze besttrick formou cash for trick, který se odjel na třech překážkách. Poté následovalo vyhlášení a předání cen vítězům. 

 

K závěru bych řekl, že po celý závod panovala přátelská atmosféra, sršela pozitivní nálada, Mojito teklo proudem a diváci se bavili. To byl Boardmania Slawex Contest 2017!

 

Výsledky mladší kategorie:

 

  1. místo: Jan Mikulec
  2. místo: Lukáš Mizera
  3. místo: Adam Faluši

 

Výsledky starší kategorie:

 

  1. místo: Aleš Jež
  2. místo: Robert Juřenčák
  3. místo: Erik Argaláš
  4. místo: Petr Kopka
  5. místo: Ivo Lejsek

 

Videoreport: (Michal Hampl)

 

 

 

Fotoreport: (Bohumil Bor a Amálka Turzová)

 

Vítězové mladší kategorie

 

Stánek Owl longboards, kameraman zprava a z leva hlavní pořadatel

 

Návštěvnost byla vysoká

 

Diváci

 

Michal Filák aka Prorok

 

! ! !

 

Honza Doležal - kickflip transfer

 

Zranění Tomáš Nálevka a Lukáš Mizera

 

Zleva speaker Petr Juřík a dále porota

 

Aleš Bindr-Fs pop nosebone

 

Dj Mirror

 

Ivo Lejsek a jeho momentka

 

Mc AzB zleva a Mc Scissal

 

Mojito girls

 

Kryštof Smolík-fs boardslide

 

Maminka zraněného Lukáše Mizery s dcerou

 

Erik Argaláš - fs aleyoop indy

 

Filip Číž - five-O

 

 

Ondřej Pecl - grind

 

Erik Argaláš - Heelflip indy při besttricku

Autor: Argo Rubrika: Skateboarding, Videa, Závody