Skatecamp Vrbno pod Pradědem 2017 – report

20. – 23. července jste měli možnost strávit čtyři dny ve Vrbně pod Pradědem skrz vydařený skate camp. Vedle pohody v přírodě, grilovačky a koupání u vody nechyběl ani poctivý skateboarding, který byl završen závodem s názvem SKATEJAM 2017. Pro ty, kdo si na něj neudělali čas a nebo si ho chtějí připomenout, jsme připravili kompletní report s fotkami a videem. Tady je!

Text: Daniel Dujsík

Fotogalerie Ondra Bláha

Video: Daniel Dujsík

  

Zleva 6. Petr Kopka, 5. Vojta Freitag, 4. Erik Tacina, 3. Tomáš Kopáček, 2. Honza Navrátil, 1. Dan Vojtaš. Photo: Ondra Bláha

 

Ve dnech 20. – 23. července se pod taktovkou Picnic Skateshopu, Black Meadow a dalších sponzorů konal druhý ročník Skatecampu ve Vrbně pod Pradědem. Kdo už někdy místní plazu navštívil, ví, že si o pořádnou pohodu doslova říká. První tři dny zahrnovaly skate školu pro začátečníky, tréning a vzhledem k útulnému horskému prostředí a slunnému počasí nešlo odolat i grilování, koupání v nedaleké řece a shlédnutí premiéry nového Lakai videa „The Flare“. Poslední den se jako zavržení celé akce odjel závod Skatejam 2017, který přivítal přibližně třicet riderů. Počasí bylo dost nevyrovnané. Přečkalo se pár dešťových přeháněk, které se naštěstí přerodily v horké letní počasí. Startovné činilo 50 kaček, ke kterému byly piva zadáčo.

 

KATEGORIE DO 16 LET A 30+:

Závod byl rozdělen do tří kategorií – kategorie do 16 let, od 16ti a kategorie 30+. První patřil skatepark mladým, kteří se nám sešli jenom dva, takže si to rozdali v jediném tříminutovém jamu. Na druhém místě se umístil David Markovský (14) a prvního fleka bral Honza Kotlár aka Pikulík (11).

 

Po nich si to mezi sebou rozdali třicátníci. Ti jeli stylem 4minutového jamu po třech a čtyřech lidech, odkud se probojovali Lukáš Petrik, lokál Václav Neckář, Michal Přibyla a Pepa Hanák. V kvaldě i ve finále rozpoutali skejtového ducha a ukázali, že v sobě mají přece jenom stále mladou krev. Na třetím skončil Lukáš Petrik s bazénovými bombami jako fs nosepick v mega rádiusu , druhé místo patřilo Pepovi Hanákovi, který vracel triky jako heelflip přes roh nebo fs air z radiusu do banku. Vítězství patřilo zaslouženě Michalovi Přibylovi, který udělal crooked z railu a další kousky srovnatelné s úrovní kategorie od 16 a výš.

 

Pepa Hanák fs melon. Photo: Ondra Bláha

 

KVALIFIKACE A SEMIFINÁLE 16+:

Poté nastoupil hlavní článek dne a to kategorie nad 16 let. V kvalifikaci každého z osmnácti jezdců čekala minutová jízda a následný dvouminutový jam po čtyřech lidech. Do semifinále pak dále postupovalo deset riderů, kde byla snaha u všech hodně vidět. To se jelo oblíbeným organizovaným 5minutovým jamem po pěti lidech.

 

FINÁLE 16+:

Vybrat postupujích 6 riderů do finále nebylo pro porotu vůbec jednoduché, ale nakonec dali hlavy dohromady a seznam finalistů byl zpečetěn. Překvapeními celého závodu byli jistě Vojta Freitag a mlaďoch Honza Navrátil z Havířova. Vojta procruisřil celý skatepark svým osobitým stylem a dokázal využít plochu kreativněji a všestranněji než ostatní. Vracel triky jako double ollie na bedýnky s dropem do rádiusu, fs noseblunt a flip fs boardslide z šikmého railu. Honzík naopak zazářil tím, že vrátil snad úplně všechno a zkazil jen tři triky z osmnácti. Udělal například bs 5-0 z šikmého railu, crooked do manuálu nebo ss fs pressflip z plošiny na zem.

 

Za zmínku stojí i Tomáš Kopáček, který rozjásal publikum svým flip bs 5-0, bs flipem přes roh a flip fs grindem z hubby. I přes vyrovnaný a napínavý finálový jam nenašel přemožitele nenašel Dan Vojtaš aka Monty Python. Ten si vysloužil vítězství bs smithem a fs nosebluntem na rovném railu nebo obrovským bs a fs olliečkem přes kaňon až na zem.

 

Vojta Freitag fs noseblunt. Photo: Ondra Bláha

 

Po odjetí posledního jamu stoupl hec o level výš, jelikož byl uspořádán Best trick. Ten byl rozdělen do několika sekcí, takže si každý přišel na své – jak bowlaři, tak streetaři. V mega rádiusu vrátil Lukáš Petrik fs nosepick, David Řezníček ss late flip přes bank na zem, Jirka Houka halfcab noseslide 270 out z hubby a vše završil Erik Tacina neskutečným flip bs grindem na kulatém railu.

 

Nechyběl ani oblíbený Death race, který se odjel v hodně punkovém stylu. Žduchání a tahání za triko bylo povoleno, takže to byl masakr i zábava v jednom. Závěrečný battle ovládl Honza „Jezus“ Kesler, hned za ním prosvištěl David Řezníček a jako třetí dojel Erik Tacina.

 

Dan Vojtaš melon grab. Photo: Ondra Bláha


Výsledky kategorie do 16 let:

1. Honza Kotlár (11)

2. David Markovský (14)

 

Výsledky kategorie 30+:

1. Michal Přibyla

2. Pepa Hanák

3. Lukáš Petrik

4. Václav Neckář

 

Výsledky kategorie nad 16 let:

1. Dan Vojtaš

2. Honza Navrátil

3. Tomáš Kopáček 

4. Erik Tacina

5. Vojta Freitag

6. Petr Kopka

 

Výsledky Death race:

1. Honza Kesler

2. David Řezníček

3. Erik Tacina

 

 

Druhý ročník Skatecampu ve Vrbně pod Pradědem dopadl na výbornou a už teď se těšíme na ten další!

 

Hlavní sponzoři akce: 
Město Vrbno pod Pradědem, Fiveramps, Picnic Skateshop, Vans, Horsefeathers, Black Meadow, Holba, Skaterock, Boardmag, Ambassadors, Česká asociace skateboardingu, Vrtal