Report a video z YCDI Májovky Dobříš 2017

V sobotu 20. května se banda YCDI vydala na svou, již tradiční, zastávku na Májové slavnosti města Dobříš. Parta dorazila ve složení Skate: Martin Vágner, Droždí, Honza Bendl, Pavel Fořtík. BMX: Dan Pihánek, Martin Mašek a Karel Hobl. Všechno nám na kameru dokumentoval Pavel Abrahám a v neposlední řadě spíkroval a vůbec organizoval celou akci oslavenec Ondráš.

Text: Jan Bendl
Foto: Markéta Kulíšková
Video: Jan Bendl

Martin Jurášek - Stalefish

Martin Jurášek - Stalefish

 

Rampička dostala od loňska nový povrch a také byla zpevněna, což bylo veliké plus. Slibované bouřky se nedostavily, takže se mohl ve 3 hodiny rozjet první zahřívací jam o zelený papírky. Zas tak rozehřívací to nakonec nebylo. Na závěr už od bikerů padaly triky přes hlavu a komba 2 skaters a bike vs. skate.

 

Jakub Drešer - Handplant

Jakub Drešer - Handplant

 

Další session byla plánovaná až na 6 hodinu, takže mezitím bylo dost času, aby si jízdu v rampě vyzkoušeli i diváci. Těm byli YCDI riders k ruce, aby pomohli a poradili, jak správně na to. Spousta lidí se tak přesvědčilo, že to opravdu není lehké a naučit se v tom jezdit stojí hodně úsilí, vůle a i bolesti.

 

Daniel Pihávek

Daniel Pihávek

 

V 18 hodin se tedy rozjel hlavní jam dne, který nám silně okořenil i nový občan Dobříše, několikanásobný mistr České republiky v bowl skateboardingu, Martin Jurášek. Jeho obrovské polety diváky přivedly do varu. Stejně tak jako 3 backflipy za sebou v podání Maška a Hobla a na závěr ještě synchronizovaný pojezd skate vs. BMX, který předvedl Vagy a Pihy.

 

Martin Vágner a Daniel Pihávek - Double Bs Disaster revert

Martin Vágner a Daniel Pihávek - Double Bs Disaster revert

 

Prašule rozdány mezi vyčerpané jezdce, nějaké ty drobnosti mezi publikum a dál už se mohl jen krájet dort a pokračovat v krasojízdě na baru. Tak snad zase za rok Májovky!

 

Martin Vágner - Fs Boneless

Martin Vágner - Fs Boneless

 

YCDI Májovky Dobříš 2017 from ABE production on Vimeo.

Autor: Hank Rubrika: Události, Videa, Závody