V Černovicích u Tábora by chtěl žít každý . . .

 A i tam žijí lidí, jedni z nich je rodina Koldů, pravé příjmení vědět netřeba. A Kolda, jak všichni víme, před časem postavil první část dnes již slušně zaopatřeného areálu. Uspořádal první session, pak druhou, třetí a letos to byl již desátý ročník. A díky za ně všechny!

Pohoda v Černovicích. / foto: Vláďa Hlaváček

Pohoda v Černovicích. / foto: Vláďa Hlaváček

 

To bylo tak že Kolda dostal od města k dispozici místo mezi dvě rybníky, tuším to je taky zasypaný rybník a na něm kdysi vyrostla první mini. Pak se přidal zbytek bowlu, přibyl jeden baráček, vlna, radius, druhý baráček, plot a letos jsem koukal s otevřenou hubou na tu skalku. Mirko respekt. Je to takový malý ráj na zemi a ve spojení s kempem, kde je k dispozici okénko hojnosti, pak rybník na koupačku, to všechno dohromady dává místo kam se jeden rád vrací.

 

Tak zase za rok! / foto: Radek Kolář

Tak zase za rok! / foto: Radek Kolář

 

Někdy před x lety jsme tudy nechali prohnat FOTRa a to byl tuším i původ mého poznání, že Černovice existují. A to jsem netušil že na místě se koná každý rok session, toho času letos desátý ročník a náležitě byl oceněn ten, kdo zažil všech deset ročníků. I takový se našel a nebyl z rodiny Koldů.

 

The Hope. . . / foto: Monika Kolářová

The Hope. . . / foto: Monika Kolářová

 

Na ten jubilejní desátý se sjela ze všech možných koutů republiky parta čítající zhruba 80 – 90 lidí a ti první nedočkavci byli na místě už pátečního poledne. Ty poslední pak vyhnal déšť v neděli odpoledne. Zábava byla jak jinak než skateboarding, proložený kulturou kterou v sobotu obstarali The Hope, s Mírou Bartošem v letním outfitu, Mullethead a Dr. Mulo. Celkově to bylo bráno jako závod, kde se jelo o ceny vskutku exkluzivní a velmi praktické. Z největších zabijáků je třeba zmínit Jurdu a jeho nosepick, který nepochopil nikdo. Stejně jako je třeba zmínit i ladný styl Vaška Mály, sérky Vládi Hlaváčka a pak další a další riders, kteří jezdili v sobotu do pozdně nočních hodin.

 

Mr. Kolda osobně. / foto: Monika Kolářová

Mr. Kolda osobně. / foto: Monika Kolářová

 

A původně to byl skateboarding co sem všechny ty lidi dovedlo, to není o čem. Teď je skate jednou ze součástí celé té atmosféry, která černovický bowl na tři dny pohltila. Bylo super se courat celým prostorem a odhadovat, kdy asi kdo přijel poprvé a s kým. Protože jak jde čas, tak nyní už to byly celé rodiny, doplněné o čerstvě narozené potomky, plus čtyřnohé části rodin. Při tom pohledu vám z toho vzejde mini festival, kam když pán bůh dá, budou se sjíždět rodiny ještě léta letoucí. A že to onen víkend byla jedna velká rodina. Koldo díky za fajn strávený čas a za místo, kam se člověk těší celý rok. 

 

 

Autor: Lang Rubrika: Události