ČSP 2019 Příbram

Máme pro vás pozvánku na první závod letošní série Českého skateboardového poháru! Místo Day for Kids je pro vás připravena série ČSP Junior pro skaters do 14 let včetně a zvyšuje se prize money na 30.000 CZK. Další info najdeš v článku, včetně elektronické registrace na street. Pozor! Příbram je pouze street!

 

Český skateboardový pohár zamíří do šesti měst a otevře se i mladším ročníkům

 

Česká asociace skateboardingu opět v roce 2019 pořádá nejvyšší sérii skateboardových závodů v ČR ve městech, kde jsou kvalitní podmínky pro skateboarding. Závod samotný je rozdělen na dvě poloviny. První je určena začínajícím skateboardistům a představí se v novém formátu, druhá část je pro pokročilé jezdce. Závody začnou v červnu a vyvrcholí tradičně poslední zastávkou, Mistrovstvím ČR.

 

Některé skateparky nebo města budou hostit ČSP vůbec poprvé. První zastávkou bude 1. června skatepark v Příbrami, následovat bude Trutnov 27. července. Vytoužený skatepark v Havířově už se staví a pohárový závod bude hostit 10. srpna. Ještě 28. srpna se pojede závod v novém parku v Plzni. V září potom bude předposlední zastávkou závod v Rožnově, který se uskuteční 14.9., posledním závodem pak bude klasicky Mistrovství ČR na pražské Štvanici 28. září.

 

Série závodů ČSP Junior
ČSP Junior je série závodů, kdy dáváme prostor začínajícím skateboardistům v disciplíně street. Tento koncept je spojen i s osvětou skateboardingu a s propagací zdravého životního stylu. V kategoriích do 9 a do 14 let budou soutěžit jezdci podobným systémem jako dospělí. Jejich celkové pořadí se bude sčítat a zároveň pojedou i oficiální Mistrovství ČR s dvojnásobnou porcí bodů, takže z obou kategorií vzejde vůbec poprvé i mistr ČR a celkový vítěz ČSP.

 

Série mistrovských závodů ve skateboardingu
Série závodů ČSP se jeden v disciplínách street a park (bowl). Určen je pro jezdce a závodnice od 15 let s tím, že jezdci do 23 let jsou nejstarší juniorskou kategorií a jsou v průběžném pořadí vedeni jak s dospělými, tak samostatně. Vyhlašuje se z nich celkový vítěz ČSP, avšak ne mistr ČR. Ten je v kategorii od 15 let vždy jeden. Závodnice jezdí v disciplíně street, muži pak v obou disciplínách, tj. street i park. V rámci MČR se udělují dvojnásobné body

 

Všechny kategorie a závody jsou organizovány přímo nebo pod záštitou ČAS. Porota rozhodčích je vždy složena z certifikovaných rozhodčích ČAS a na správnost výsledků všech závodů dohlíží pověřená osoba ČAS. Závody jsou určeny pro členy ČAS a podrobnosti o hodnocení a formátech naleznete na tomto odkaze ( http://www.caskate.cz/asociace/fakta_CSP_2019/ ).

 

Termíny zastávek ČSP a ČSP Junior:

1.6. 2019 Příbram (street)
3.8. 2019 Trutnov (street – park/bowl)
10.8. 2019 Havířov (street – park/bowl)
24.8. 2019 Plzeň (street – park/bowl)
14.9.2019 Rožnov pod Radhoštěm (street – park/bowl)
28.9. 2019 MČR, Praha (street – park/bowl)

 

 

Časový harmonogram (může se změnit):

07:00   příprava akce
09:00 registrace ČSP Junior
10:00 start závodu ČSP Junior
12:00 registrace závodu ČSP
12:30 vyhlášení výsledků ČSP Junior
13:00 start kvalifikace Street
15:30 start ladies závodu Street
16:30 start semifinále Street
17:30 start finále Street
18:00 Best trick
18:30 vyhlášení výsledků
19:00 – 20:30 úklid prostoru

 

 

Autor: Lang Rubrika: Závody