Premiéra filmu „Boys in Love“

BOYS IN LOVE

Je skejtovej čtvrt-dokumentární snímek kterej vznikal zhruba rok a půl v PRAZE, PAŘÍŽI, LYONU, ANTWERPÁCH, LISABONU a KODANI. Snímek je rozdělen do kapitol jež zaznamenávají skateboarding na dílčích spotech Evropy a především tamní komunity který jsou IN LOVE s místem na kterym jezdí. Video se věnuje rozdílnostem ve stylu, ve volbě triků a v přístupu ke skejtování napříč Evropou. Video zaznamenává kluky prožívající svůj všední den, na spotech kde jezdí odmala, proto je celých 40 minut autentickou sondou do života skejtrů v šesti zmíněných městech. Přestože valná většina záběrů jsou triky triky a znova triky, i divák který o skateboardingu neví vůbec nic, může se zájmem pozorovat příběhy jedné subkultury napříč Evropou. Proto neváhej a přijď!

 

SKATE WORLD BETTER

Je nezisková organizace sídlící v Kodani, která má za cíl výstavbu skateparku v hlavním městě Mozambiku (Maputo). Celá iniciativa vznikla mezi třemi studenty Afrických Studií na Kodaňské univerzitě. Mezi hlavní dosavadní úspěchy SWB patří zajištění 20x40m pozemku na předměstí Maputa (Costa do Sol) a získání investorů na materiály potřebné pro stavbu. Ambicí SWB benefiční párty je šířit povědomí o projektu, lákat další investory, sponzory, dobrovolníky, nadšence a kámoše, vlastně všechny které zajímá Afrika, skateboarding, nebo obojí.

 

Za vznikem videa i organizace SWB stojí Pražák a stalinskej klasik Martin Loužecký, kterej v žádný situaci nezapomíná na svoje rodný město. Přestože podobná benefiční párty spojená s premiérou proběhne i v Paříži a Kodani, Praha je na seznamu vždycky číslo jedna! Martin se věnuje amatérský fotce už několik let a loňský rok se díky životu v Paříži, četnejm cestám a rozšiřování obzorů v rámci skejtovejch komunit rozhodl natočit film. SWB posléze založil jako svůj magisterský projekt po zahájení studií v Kodani, jelikož propojit zájem o Afriku a zájem o skateboarding je přeci krásný.

 

Po kliknutí na plakát budeš přesměrován na FB event

Autor: mutecrap Rubrika: Nezařazené