Premiéra Skate of Mind 3

24.2. Bratislava, Hangair – událost na Facebook.com.
3.3. Pardubice, Cinestar – událost na Facebook.com.
7.3. Brno, Univerzitní kino Scala – událost na Facebook.com.
8.3. Papírna, Plzeň – událost na Facebook.com.
10.3. Košice, kino Úsmev – událost na Facebook.com.

 

Skate of Mind 3

Jak víme z traileru, natáčení zabralo celkem 55 dní a dle mého skromného názoru, to muselo být těch nejnáročnějších 55 dní v životě realizačního týmu v sestavě Maxim Habanec, kameraman Martin „Flash“ Štembera a fotograf „Lukáš Wagneter. V průběhu cesta se pak v Anglii přidal Martin Pek, v USA Dan Rahman a v Asii se připojil David Luu. Maxim ve filmu několikrát připomene časové posuny, kdy kilometry a pásmy polykali jak rypadlo v uhelný pánvi. Osobně si myslím že někde v půli cesty bych prostě umřel. Ale parta to dala, a kromě přežití, skejtovali a točili. A skejtovali a točili. Kromě luxusních záběrů ala National Geographic, kdy vám začne hlavou lítat myšlenka proč jsem sakra tam a tam ještě nebyl, nechybí samozřejmě ani skateboarding. Maxim si prožil svoje vlastní peklo na Hollywood High 16, kde toho padlo hodně a Max k tomu přidal. . . buď víte, tipnete nebo uvidíte ve filmu. Respekt. Včetně frontside lipslide na poprvé. Hodně se mi se svými spoty líbil Londýn a Martin prostě umí. Taky vím že Martin vlastně nedělá nic jinýho, než že jezdí a točí a na jeho výstupy v roce 2018 je u mě velká natěšenost. Dan Rahman si prožil něco jako max na railu v New Yorku a taky rozbitej jak hračky etnické menšiny. Poslední z party, David Luu, si v Asii slušně zarailoval a co nejde přejít mlčením je ale jeho best trick. A vlastně best trick celého videa. Ono rozjet se na motorce a nezaklapnout stojánek, to je kumšt. Pak přijde zatáčka a je jasný, co taková motorka provede, až se její stojánek zareje do asfaltu. Následuje crash a vytahování skejtu z rokle, plus to přijde trochu draho. Respekt kámo! Náročnost tvorby filmu si člověk uvědomí na konci filmu, kdy se Max rozbíjí v Dubaji, logicky řve, kdo by neřval a ten 360 flip tam prostě nepřijde. Ani se nedivím. Maxi předpokládám že jsi neměl v těle kost co by nebyla omlácená, svaly na hadry, dobrý že jsi vůbec stál na nohou. Ale tak to je. Ve skejtu to jeden den jde, druhý den nejde. Poslední pojezd v poušti a zahození té věci mezi duny. A konec. 

 

Mimochodem kdo sledujete Maxův YT, tak víte, že ten skate v poušti skutečně skončil, byl Maxem ukryt, souřadnice vypuštěny a kupodivu i rychle nalezen. Další videa z průběhu vzniku SoM 3 najdeš na Maxově YT a vřele doporučuji.

 

Co bych ještě rád vyzvedl, je Flashova práce. Kamera, střih, dron, muzika. Všechno se mi v mixu hodně líbilo a na to že film má 90 minut, uteče to. Stejně jako Lukášova práce v podobě fotek, které byly na premiéře k vidění. Další termíny premiér najdete na webovce skateofmind.cz a v plánu jsou premiéry ve městech Brno, Košice, Pardubice, Plzeň a Bratislava.

 

Desky Skate of Mind 3 a limitovka Skate of Mind „Black Edition“

 

Ve spolupráci s Ambassadors, vypouští Maxim do světa novou desku Skate of Mind pro rok 2018 a již třetí limitovku s názvem „Black Edition“, která se bude dělat jen v počtu 100 kusů. Designy desek přikládám, stejně jako odkaz na eshop Ambassadors.

 

Deska Skate of Mind 2018

Deska Skate of Mind 2018

Deska Skate of Mind "Black Edition"

Deska Skate of Mind „Black Edition“

 

Autor: Lang Rubrika: Nezařazené