Časoprostor Young Blood Local Contest

 

Text: Tomík
Foto: Havrosh a Jan Tabery

 

 

Časoprostor (Fanda) a Young Blood skateboard academy (Tomík) z Jihlavy poprvé spojili sily a vznikl z toho první ročník Časoprostor Young Blood Local contestu. Na závody pro věkovou kategorii 5 – 18 let dorazilo přes 33 mladých skejtrů a to nejen lokálové z Českých Budejovic, ale také děti z Jihlavy, Tábora, Plzně, Písku, Strakonic, Znojma a Blatné. Tahle účast nás nás mile překvapila, a jen se tím potvrzuje síla lokálních skate závodů.

 

 

Desátá ráno padla, a u registrace už byl frmol, a za prvních dvacet minut už bylo zapsáno asi dvacet young skaters. Po zapsání probíhala v hale free session pro všechny děti. Mezitím se nám rozjela muzika, bar, proškolila se porota a šlo se na věc.

 

 

Riders meeting a první skupina na streetu v kategorii začátečníku už mohla startovat. Velkým překvapením bylo první místo pro místní mladou slečnu Emmu Ottaviany, která byla zároveň nejmladší účastnící závodu. Z kategorií mírně pokročilí a pokročilí pak postupovali ty nejlepší do finále. Jezdilo se na heaty a každý mladý rider měl minutovou jízdu a last trick.

 

 

První radost byla už z počtu dětí, který dorazily a ta druhá radost byla za úroveň triků, které jsme mohli sledovat. Od základních triků až po triky jako 360 flip, kickflip přes roh, všemožné triky v rádiusu atd. Po odjetí streetu následovala miniramp session, kde kraloval Matěj Král ze Strakonic, o kterém bychom mohli ještě hodně slyšet. Proběhla tak dvaceti minutová session, kde opět úroveň skateboardingu byla skvělém levlu.

 

 

Následovalo slavnostní vyhlašování a vždy tři nejlepší z kategorie šli na bednu. Všichni účastníci závodu dostali pamětní medaile z recyklovaného skejtu od JustSkate. Na závěr proběhla ještě skejtovačka lokálů v minirampě.

 

 

Převelice děkujeme za účast, gratulujeme výhercům a všechna čest pro všechny skaters! Taky velké dík všem lidem, kteří dorazili na první ročník závodů pro tuto věkovou kategorii, a určitě se můžete těšit na další Young Blood contest, ale to už někde v létě, ve skateparku. Přikládáme výsledky a fotoreport.

 

 

Taky velká děkovačka sponzorům akce Young Blood skateboard academy, Časoprostor, JustSkateBrand a hlavně Snowbitch, který má pobočku hned vedle Časoprostoru a podporuje lokální skate scénu.

Speciální poděkování a respekt za vytvoření Časoprostoru je pro lokála Fandu.

 

Street:

 

Začátečník:

 

1. Emma Ottaviany – ČB
2. Honza Medvik – Young Blood S.A. – Jihlava
3. Vincent Holí – ČB
4. Vojta Holenda – Young Blood S.A. – Jihlava

 

 

 

Mírně pokročilí:

 

1. Roman Kadlec – Blatná
2. Adam Levák – Blatná
3. Ondra Vacikar – Vodňany
4. Matyáš Eliáš – ČB

 

 

 

Pokročilí:

 

1. Johan Taberi – ČB
2. Fanda Havránek – Plzeň (Charge, Popname)
3. Matěj Král – Strakonice
4. Rudolf Dorť – ČB

 

 

 

Miniramp session:

 

1. Matěj Král – Strakonice
2. Filip Kultán – Strakonice
3. Fanda Havránek – Plzeň (Charge, Popname)

 

 

 

Best young skater:

 

Adam Levák – Strakonice

 

 

Autor: mutecrap Rubrika: Bleskovky