Matěj Homola vydá knížku "Chci bejt jako oni"

Vydáno: 10.04.2016

Skvělý skater, kámoš a člen kapely Wohnout Matěj Homola oprášil svůj archiv negativů z let 1985 až 2000, aby dal vše dohromady a mohla z toho vzniknout povedená publikace, která mapuje tohle skvělé období skrz hledáček jeho foťáku. 


  


Sám o tom píše na Facebook stránkách - Chci bejt jako oni


V roce 1985 jsem se postavil poprvé na skateboard a od té doby z něj neslezl, i když teď už samozřejmě jezdím jen zlehka a pro radost. Život v tvrdým jádru této komunity zásadně ovlivnil mojí cestu, vždy mi vyrobil skvělou náladu a mám díky němu hromadu dobrejch kamarádů. 


 
Kromě toho mi byl dán do vínku fotoaparát a já měl období, kdy jsem tenhle sport více/méně pilně dokumentoval. To dávno skončilo, ale nedávno jsem doma našel bedny s negativy, pozitivy a starými časopisy. Jsou to tisíce fotografií z let 1985-2000. Vzhledem k jejich stáří je to už slušná historie.


 


I blesklo mi hlavou si znovu vyhrnout rukávy, všechno to naskenovat, roztřídit, něco k tomu napsat a vše v kompletu vyslat do světa v podobě knihy. Ten nápad je už trochu starší, to znamená, že k dnešnímu dni je už vše naskenováno a knize se dává grafická podoba. Nenastanou-li větší komplikace, do prázdnin je venku. 


 


Nepůjde o žádnou kroniku skateboardingu, za jakou lze například považovat vynikající publikaci "Prkýnka na maso jsme uřízli", která skvělým způsobem dává nahlédnout do situace v tomto sportu za socialismu. Bude to o tom, co jsem v té době viděl a vyfotil.
Dělám to pro partu, pro všechny svoje kamarády, se kterými jsem kdy skejtoval, protože si myslím, že i oni se rádi podívají na fotky ze starejch časů. Ale budu hrozně rád, když kniha osloví i lidi z nový generace, které neznám a oni tu dobu nezažili.


 


Ta knížka se bude jmenovat CHCI BEJT JAKO ONI, později vysvětlím proč. A já vás vítám na tomto profilu, ve světě analogové fotografie.
Matěj Homola 


Můžete se těšit na opravdu skvělé kousky. Některé z nich průběžně zveřejňoval na svých facebookových stránkách. Věřte, že prostřednictvím těchto fotek na Vás opravdu dýchne atmosféra té doby, která byla výjimečná a nezapomenutelná.


 


SALONU JOSHUA, tedy kadeřnictví, ve kterým určitě byla spousta z vás. Povím vám k tomu ten příběh, doufám, že to stihnu. Zde na fotografii je team z roku 1994. Vlevo Kuba Hájek - kadeřník, uprostřed Lukáš Černý - kadeřník a mozek podniku , vpravo Matěj Homola - kadeřník. 


SALON JOSHUA, foto: Matěj Homola 
Další situace zevnitř - pod palandou Skřítek, Haisik, Brukajda a herečka Kateřina Winterová.


 


Fotka je pořízena v zadních prostorech dnes už jednoho z nejstarších skateshopů v Praze Mystic Skates.