Město Jeseník čeká nový skatepark

 

Mnoho lidí a měst potkal osud, že už bylo nový místo na ježdění na dosah, ale z vůle politických představitelů města z toho nakonec sešlo. Jeden takový příběh k nám dorazil z Jeseníku. Ten má naštěstí dobrý konec!

 

 

Text: Lukáš Glausch

 

Celý příběh začíná před deseti lety, kdy stará garda v čele se Zelím (Kristiánem Zeleným) napsala email na město a došlo k nějakým prvním neformálním schůzkám. Tohle trvalo zhruba dva roky, blížilo se volební období nových zastupitelů a tak si jedna ze stran skatepark přidala do volebního programu. Trvalo zase další zhruba dva až tři roky, to už jsme byli skoro ve finále (stavební povolení apod.) Jenomže se změnilo zastupitelstvo, takže projekt na nový skatepark byl pozastaven. V tu chvíli se odstěhoval Zelí směr Brno a já už neměl chuť to nějak rozebírat a zkoušet, protože jsem byl znechucený tou byrokracií, která zavládla po změně zastupitelů.

 

Takže i já jsem od toho ulevil a věnoval jsem se něčemu úplně jinému. Jednou sem zahlédl na stránkách města diskuzi, co a jak a co by se mělo.. tak jsem se do ní patřičně vložil s tím, že už je to můj poslední pokus. Už jsem ani s bandou nedoufali, že to dopadne dobře. Když v tom mi na messenger přišla žádost o zprávu. Psal mi nový místostarosta našeho města, že se chce sejít ohledně skateparku. A já mohl prasknout radostí, že se s náma po tolika letech tahanic a všeho možného, chce zase někdo bavit.

 

A co se týče dnešního stavu, jedním slovem PECKA! Tohle je něco málo z historie z cesty za novým skateparkem v Jeseníku. A jestli je chuť mluvit o aktuálním stavu? Sbíráme stavební povolení, dokumentace je hotová, prostě taková ta administrativní hatlapatílka, ale co je podstatné, že v září se má zahájit výstavba. Až park bude stát tak uděláme pořádnej mejdan za ty roky čekání!

Veškeré informace o průběhu stavby a těchto věcí naleznete na našich stránkách https://www.facebook.com/skateparkjesenik  Tu je malá ochutnávka jak to u nás bude vypadat.

 

 

Autor: mutecrap Rubrika: Bleskovky