Thunderstorm Skate Contest 11

Vydáno: 04.07.2024

 

Každou poslední květnovou sobotu se upírají zraky corových skejtrů na českolipský lokální závod Thunderstorm Skate Contest. Ten se letos konal už po jedenácté jako vždy bylo na místě moc krásně. No a snad už radnici konečně dojde, že nový skatepark je věc opravdu potřebná.

Foto: Martin Moucha

 

Závod byl rozdělený do dvou klasických kategorií, do 15 let a nad 15 let. Jelikož juniorů se přihlásilo málo a holka jenom jedna, jeli společně. Tomu dominovala Nikol Jeníková, která nechala kluky všechny mladý kluky daleko za sebou. 

Ve starší kategorii už nebyl rozdíl tak propastnej a kluci, který mají místní park najetý zle, ukazovali, co všechno je v plecháči ještě možný předvést. Po streetu se hned přešlo na jam v minirampě, kde bylo k dispozici patnáct minut na veškerý dovádění. Po mini jsme se vrátili zpátky do skateparku, kde byl připravený Best Trick ve formě Cash for tricks. No a aby toho nebylo málo a rideři včetně diváků si přišli na svý, konal se ještě contest ve skoku dalekým, kdy se přeskakovaly prkna a vítěz bral vstupný na Mystic.

Na místě proběhlo předání cen pouze mladší kategorii a taky se rozdala při Best Tricku veškerá hotovost. Ten, kdo chtěl znát starší vítěze, musel se po závodech hromadně přepravit do kempu v Zákupech, kde probíhalo vyhlášení. Hned po něm se spustil koncert a pak už nastala jen volná zábava, která se příjěmně protáhla až do ranních hodin.

TSC s pořadovým číslem 11 opět ukázal, že není důležitý mít desítky riderů na startovní listině a i přitom se dá udělat skvělý contest, který má poctivou a upřímnou atmosféru, která baví nejen ridery, ale i diváky. Posíláme na sever pozdravy a přejeme, aby už se konečně koplo i u vás do země a mohli jsme se už brzy sejít v novém. Díky, čau.

 

>>> Kompletní fotogalerii najdete ZDE <<<

 

Výsledky:

Street 15-

1. Nikol Jeníková

 

Minirampa

1. Tomáš Javůrek

2. Martin Vágner

3. Šimon Pechr

 

Street 15+

1. Tomáš Javůrek

2. Karel Raichl

3. Jan Machačka

 

Skok daleký

1. Karel Raichl (14 skejtů)