Zemětřesení na pozici šéfa USA Skateboarding

Vydáno: 05.08.2022

 

USAS (USA Skateboarding) je díky svým výkonům a jezdcům zřejmě nejviditelnější federací na světě vůbec. Šéfovat takovému spolku musí být poměrně náročné a pojďme si trochu představit hlavní herce v tomto příběhu. Gary Ream je zakladatel a majitel Woodward campu, hodně se přičinil o vzestup bmx, inline a samozřejmě skateboardingu. Pracoval už v International Skateboard Federation (ISF), vedl USAS, má na starosti skateboarding v Paříži 2024 a je předsedou technické komise ve Worldskate. A nikdy nejezdil aktivně na skejtu. 

Don Bostick je zakladatem World Cup Skateboarding, jdou za ním organizace závodů Dew Tour, X - Games, je to zpěvák, starý surfař, skejťák, jezdil na snowboardu a spolu s Garym byli zakládajícími členy jak ISF, tak i USAS. Právě on stál u spojení ISF s FIRS, která se poté přejmenovala na Worldskate. Jestli chcete znát největší hybatele skateboardingu ve světě, troufám si tvrdit že to jsou právě tito dva pánové.

Bohužel pro Garyho, audit organizace Olympijský a paralympijský výbor USA (USOPC) objevil chyby ve 28 ze 48 zkoumaných oblastí. V roce 2021 nebyly představenstu předložey žádné finanční zprávy, že rozpočet 2021 nikdy nebyl dokončen a že "existuje několik problémů s financováním USOPC". Dále byly objeveny platby za nepodložené výdaje, neexistovali dokumenty jako podklad pro výdaje a diety zaměstnancům přesahovali počty dní než cestovali.

Gary byl tak odvolán z pozice šéfa USAS a na jeho místo byl zvolen právě Don Bostick, který tak doplnil správní radu kde jsou nadále Micaela Ramirez, Bryan Ridgeway, Stephanie Murdock a Oscar Loreto, Jr. 

Worldskate, kde Gary aktivně působí se zatím k této zprávě nevyjádřilo. Originální zprávu pak najdete zde.

V případě že by vás zajímalo jak to funguje u nás, informace najdete v tomto rozhovoru.