25
12
2012

 

Robotix Gipsy Tour se odehrála na přelomu července a srpna letošního roku. Hlavním partnerem celého projektu byl a je Budweiser Urban Projects aka BU2R, který se postaral o finanční a produkční stránku věci, vše ostatní pak už bylo na samotných „robotixácích“. Plán cesty a vše potřebné k tomu, nasednout do auta (jehož sehnání byl jedním z největších problémů) a vyrazit směrem ku Francii řešili pánové Tušl a Lukas, a i když by se to u téhle dvojice na první pohled nemuselo zdát, svoji práci odvedli na jedničku.

 

 

Vyráželo se z Prahy pár dní po Mysticu ve složení Tušl, Zima, Lukas, Maceridis, Arslanian, Daněk, Prokeš, Krížo a Brož a první kilometry ubíhaly pod našimi kolami směrem na Šumavu. Tam jsme si dali řádnou morální přípravu a takové to „oťukáváníčko“ na chatě u Nikolasovi babičky, kde jsme doladili poslední detaily cesty, vymysleli podrobný způsob toho, jak všechny naše věci naskládáme do auta tak, aby v něm bylo alespoň trochu k hnutí, nadýchali se čerstvého šumavského vzdoušku a hurá za hranice.

 

BU2R Robotix Gipsy Tour 2012 

Následujících dvacet dní vám nebudu nijak sáhodlouze popisovat, protože vše, co potřebujete vědět, se dozvíte ve videu. Řeknu jen, že naše pouť z Lažiště u Prachatic vedle do města Nimes, kde jsme strávili první týden a odkud jsme vyráželi směrem do Bordeaux. Po tomhle městě, které je známé hlavně svým výborným červeným vínem, pokračovala naše cesta směrem na jih do města Bayonne a Biarritz, kde jsme měli vychytanou spojku v podobě našeho skejtového kámoše Damiena, který nějaký ten pátek studoval a skejtoval v Praze. Po dlouhé řadě nejrůznějších dobrodružství jsme se po dvaceti dnech přes první zastávku v Nimes vrátili zpátky do Prahy a zdárně tak ukončili pouť, o kterém se mnozí z nás na začátku mysleli, že je prakticky neuskutečnitelná.

 

 

Ve výsledku jsme se prakticky všichni shodli, že se jednalo o nejlepší výlet, který jsme kdy kdo absolvovali a i přes počáteční pochyby byli všichni ve výsledku víc než spokojení. Zážitku si z Robotix Gipsy Tour do života každý z nás odnesl dost a dost a nyní nezbývá nic jiného než doufat, že se tyto zážitky v následujících letech rozmnoží při dalších výletech, které jsou už nyní u Robotix partičky v plánu.

 

 

Video, které vám nyní předkládáme je složeno z našich společných zážitků, vtipných momentů, skateboardingu a vzájemných vztahů. Dozvíte se něco hlavně o tom, jak to u Robotix partičky na takovém výletu probíhá, kdo s kým má či nemá problém, kdo je pomalej, kdo rychlej, co se pije, jí, a tak dále. Za videem stojí Honza Zima (kamera) a Nikolas Tušl (střih), kterým při jejich práci zdatně sekundovali snad všichni členové tour, ať už záběry ze svých malých foťáčků či kamerek, nebo morální podporou při střihu, za což jim patří samozřejmý dík!

 

 

Tak a nyní už je čas přestat plkat a přistoupit k tomu, proč jste si tuhle stránku vlastně otevřeli. ROBOTIX GIPSY TOUR video je online a plně přístupné vašim kritickým zrakům. Užijte si to!

 

 

www.bu2r.cz

www.skaterock.cz/bu2r

robotixbu2r.tumblr.com