Podařenej mejdan s názvem Fella of the Road 2016

21
9
2016

 

Ambassadors, Darkslide, Horsefeathers a FOTR. / foto: Vašek Žalud

Ambassadors, Darkslide, Horsefeathers a FOTR. / foto: Vašek Žalud

 

Historie Fella of the Road
Prvotní nápad mi projel hlavou někdy v roce 2007, kdy jsem opět po několikáté chrochtal blahem nad KOTRem od Thrasheru a říkal si, to by nemuselo bejt špatný. Tady letí dík Free Magazinu za sehnání partnerů a se Skaterockem jsme šli do toho. Horsefeathers, Funstorm a Nugget. Měl do toho jít i Vehicle, který to odřekl na poslední chvíli, což byla škoda, nicméně něco podobného se stalo i letos. Prostě FOTR. A k samotnému názvu. Ten jsem ladil s člověkem na Thrasher asi nejpovolanějším a tím je Míra Bartoš. Míra přišel s tim, že když oni KOTRa tak mi FOTRa a pak bylo třeba jen vymyslet něco místo toho F a Fella se nabídl skoro sám. Michala Škapa aka Tron dal logo a věci se daly do pohybu. V roce 2008 byla trochu jiná situace v byznysu a v samotném projektu byly tak i peníze na Víťu Kratochvíla, který společně se zvukařem Lukášem Tvrdoněm odvedli mistrovskou práci. Dali jsme tomu příběh, lítali jsme po sousedech, kamarád přemluvil svojí mamku z ČRO kvůli hlasu. Konec konců výsledný video zná asi každý z vás a pro připomenutí ho najdete zde.

 

Pak se objevila na scéně platforma BU2R, zastupující Budvar a díky její podpoře byl projekt FOTR oprášen. Ono udělat FOTRa není uplně prdel, ať se to zdá komukoliv jakkoliv. Jestli jste někdy domlouvali dva skejťáky aby byli přesně tam a tam, tak teď jich máte dvacet, řešíte místa, spoty, kluby, úkoly, loga, plagoše, grafiku, pak premiéru, online parts a bůh ví co ještě. A psal se rok 2013 a party DC Shoes, Puma, Vans a Robotix se do toho opřely a výsledek stál opět za to. S tím rozdílem, že už nebyl rozpočet na zpracování jako v roce 2008 a nastoupili jsme na KOTR style. Tedy týmový videa se společnou grafikou. A aktuálně se psal rok 2015, opět jsem si chrochtnul u KOTRa a začal sumírovat jak to udělat a kdo byl vlastně mohl jet. Výsledkem budiž přicházející FOTR 2016, který měl svou premiéru dne 3.9.

 

Mejdan roku
Jasně, mejdanem roku mohl být pro každýho jakákoliv jiná akce a z těch skejtovejch to bude určitě Mystic třeba, pak bude MČR a všechno to jsou výborný akce jako řemen. Nicméně Skaterock zase tolik akcí nepořádá a nutno dodat že tahle, ve spolupráci s již tradičním partnerem BU2R, byla opravdu vydařená. Začalo se punkovou minirampou před klubem, kde za nočního disko světla probíhala slušná session vygradovaná para dropem Dana Dauše ze střechy klubu. Po pokusu pozvat všechny dovnitř, což byla nakonec tak trochu největší výzva celýho večera, k čemuž se ještě dostanu, jsme zahájili program na podiu. Všichni kdo vešli, procházeli kolem promo stánku distribuce Ambassadors, kde byly k vidění Asphalt Yacht Club kousky, kniha od Jenkemmagu, desky Girl, Black Label, Habitat a hlavně boty Filament! Kdo přišel, viděl osahat mohl. Další kroky vedly na bar a naproti byla výstava soutěže s Nikonem, kde patří gratulace vybraným fotografům!

 

Filament představen veřejnosti. / foto: Vašek Žalud

Filament představen veřejnosti. / foto: Vašek Žalud

 

Samotný program začal předáním cen za mini Danu Daušovi a Finovi se nezapatovatelným jménem. Ceremonie navázala na projekci firemních videí a start patřil BU2R, kteří v krátkém videu představili své aktivity a že jich není málo. Poprvé a nikoliv naposledy přišli na podium team manažeři týmů Ambassadors, Darkslide a Horsefeathers a Hank, Mirek Kvapil a Michal Čejka si uvedli svoje krátká videa. Svojí premiéru tak mělo video od Darkslide, Slovakia Tour a pro Michala Čejka byl večer zároveň rozlučkový, neb se chystá na delší dobu do dalekých krajin. Po firemních videích byl na podium pozván Maxim Habanec, který uvedl zbrusu nový trailer na projekt Skate of Mind a o premiéře vás budeme informovat. Další v pořadí bylo vyhlášení soutěže na našem webu o desky Fella of the Road a bylo nám ctí předat ceny jak vítězům, tak Markovi Fricovi, který poslal snad nejvíc úkolů do letošního FOTRa. Máro díky!

 

Výherci a Marek Fric, díky! / foto: Vašek Žalud

Výherci a Marek Fric, díky! / foto: Vašek Žalud

 

A věc velmi nesnadná. Společná fotografie všech týmů, a to bylo peklo. Hlavně pro DJ, kterýmu přistálo na výbavě nejedno pivo a to jsme ještě nevyhlašovali první místo. Na místě třetím skončil tým Ambassadors a po společné fotce týmu přišlo na řadu první letošní video. Ambassdoři se s tím popasovali kvalitně a po konci a Hankový větě „já myslim že to vyhrajeme“ přišel zasloužený potlesk. Zbylé dva týmy přišly na podium a šlo se na vyhlášení prvního fleku. Horsefeathers nenechali nikoho na pochybách, že si jdou pro druhé vítězství ve FOTRovi a Darkslide se svým výkonem zařadili do do kategorie „jo tak takhle nějak to má vypadat“. Konec konců, uvidíte sami.

 

Po posledním videu se všichni z vedra přesunuli na svěží outdoor, přímo naproti hotelům a domům. Kterým se to samozřejmě nelíbilo. Přivolaná Městská hlídka nabídla desítku pokuty a nezbylo než všechny razantně zahnat dovnitř. Někde po dobrém, jinde po zlém, ale holt ve stavu kdy mozek jede na neutrál se těžko přijímají jakékoliv informace.

 

Akce parádní, videa jsou bravůrní, máte se na co těšit. My co nevidět začneme střílet ven online party a tajně budeme doufat, že se vám ročník FOTR 2016 bude líbit stejně jako nám. A samozřejmě nechybí ani obchodní sdělení a to, že desky Fella of the Road  jsou stále k dispozici. A kdy bude další FOTR? Kdo ví. . . 

 

Další premiéry:
15.9. České Budějovice, Palace creative space
17.9. Praha, Pražskej Démon 2016
21.9. Jihlava, Mikulka
21.9. Praha, Darkslide
24.9. Taboard Skate Session, Tábor
8.10. Jablunkov, Rock Café Southock
14.10. Mělník, T.N.T. Bar  

 

 

And the winner is. . . / foto: Vašek Žalud

And the winner is. . . / foto: Vašek Žalud

Druhé místo a tým Darkslide! / foto: Vašek Žalud

Druhé místo a tým Darkslide! / foto: Vašek Žalud

Ambassadors a krásný třetí. / foto: Kateřina Landová

Ambassadors a krásný třetí. / foto: Kateřina Landová

Petr Veselý blunt to fakie. / foto: Vašek Žalud

Petr Veselý blunt to fakie. / foto: Vašek Žalud

Dan Dauš drop jak hovado. / foto: Vašek Žalud

Dan Dauš drop jak hovado. / foto: Vašek Žalud

Publikum. / foto: Vašek Žalud

Publikum. / foto: Vašek Žalud

 

Mr. Darkslide. / foto: Vašek Žalud

Mr. Darkslide. / foto: Vašek Žalud

 

Max představuje trailer na SoM. / foto: Vašek Žalud

Max představuje trailer na SoM. / foto: Vašek Žalud

 

Michal se loučí . . . / foto: Vašek Žalud

Michal se loučí . . . / foto: Vašek Žalud

 

Tomík, průvodce večera. / foto: Vašek Žalud

Tomík, průvodce večera. / foto: Vašek Žalud

 

A alou na bar. / foto: Vašek Žalud

A alou na bar. / foto: Vašek Žalud