Putovní projekt na podporu lokálního skateboardingu – písmeno U na Jižním Městě v Praze

13
9
2012

 

Chceme, aby vybraným místům po celé ČR přinesl estetickou kvalitu, novou energii, bod setkávání. Podporujeme lokální skateboarding a Jižní Město v Praze je pro tento rok naší poslední zastávkou putovního projektu BU2R Sochy v pohybu. Příští rok ale můžeme umístit sochu i ve vašem městě!

 

Posílejte nám tipy, kam by se hodily další skejtovatelný sochy.  Může to být jakýkoliv místo, kde překážky vyniknou a najde se pro ně co nejširší využití – skate, bike nebo chill, to je jedno. 

 

Tipy s přesnou adresou místa posílejte na mail prekazkask8@gmail.com, zbytek už zařídíme my! Máme celkem čtyři lehce přepravitelný písmena a dlouhodobej plán navštívit co nejvíc českých měst, skejtovat, vzbuzovat pozornost, bavit se. 

 

Skatepark Štvanice, Praha, červenec

Výroba bednění byla tentokrát složitější, protože socha  účka se skládá ze dvou oddělených částí, které jsou k sobě zrcadlově otočené. Mystic crew čeká na míchačku. 

 

 

Řidič vyklopil beton do formy a fáze odlévání může začít. 

 

 

Z betonárky dorazila i zkušená kontrolorka kvality a osobně prověřila, jestli je náš beton dostatečně jemný. 

 

 

Srpen. Obě části překážky se odlévaly v jedné formě, tedy postupně. Výroba proto trvala docela dlouho, ale tady už je celá socha připravena k transportu.

 

 

Praha, hřiště v ulici Mikulova, spot mezi stanicemi metra Háje a Chodov. Jižní město, periférie, všude samý pravý úhly. My jsme přivezli rádiusy.

 

 

Hned po položení se překážky zmocnily místní děti, které vědí, jak rádius využít.

 

 

 Hotovo a nová překážka může plně sloužit.

 

 

 Jako v tomto případě za účasti profíku v podání Jirky Hronka a jeho blunt to fakie / foto: Jaroslav Kučera

 

 

 Lukáš Daněk backside disaster / foto: Jaroslav Kučera