Jak vznikla akce Ambassadors Day & Night? Ptali jsme se Petra Humpla a Jakuba Šindeláře

Vydáno: 23.01.2019
Akce Ambassadors Day & Night nemá v našich zeměpisných šířkách obdoby a jak všechno vzniklo, jsme se ptali Petra Humpla, který akci vymyslel a Jakuba Šindeláře, který všechny videa točil. Vzniklo z toho zajímavé povídání a jestli se ti akce líbila, určitě si rozhovor přečti. Veřejné hlasování a všechny soutěžní videa najdeš pak zde.

 

Trofej pro vítěze od Machyho aka @skatepens. Trofej pro vítěze od Machyho aka @skatepens.


 

Zdravím vás pánové, aktuálně jsme v období nasazování videí, takže skoro vše máme před sebou, včetně rozhovoru. Začneme něčím lehčím, jak jste oslavili Silvestra?

 

Piťu:Ahoj, já jsem byl s holkou a s kamarády na horách. Byl krásný slunný den, tak snad takový bude celý rok!

 

Šindy:Silvestr jsem oslavil v poklidu doma s přítelkyní. Žádná velká party a díky tomu krásné bezbolestné probuzení v roce 2019,hehe.

 

První videa spatřili světlo světa před koncem roku, ale jak vznikla myšlenka Day & Night?

 

Piťu:Chtěl jsem něco vymyslet pro kluky přes zimu, přece jenom se toho moc neděje, takže myslím že každá akce dobrá. No a po pár nápadech které jsem konzultoval s Amb a Max Spacem, z toho vzešelkoncept Day & Night Contestu.

 

Šindy:Myslím, že se mi o tomto projektu Piťu zmínil v září a s tebou jsem se pak o tom bavil na Štvanici během MČR.  Původně jsem myslel, že udělám jen plakát a přijdu si případně natočit nějaký behind the scene záběry, ale pak mi Piťu nabídnul, zda to nechci celý natočit. Byla to příležitost, tak jsem po ní sáhnul. Takže díky moc oběma za možnost!

 

Piťu toho času skejtující. Piťu toho času skejtující.


 

Není zač Šindy a Piťu díky za ideu! Jména jezdců. Ozval se vám někdo ževe výčtu chybí? Nebo jak se došlo ke konečné desítce riders?

 

Piťu: Osobně mě  nikdo nic neřekl, jen vím z doslechu že se někomu absence nezdála, ale mě nikdo nekontaktoval. Riders jsme konzultovali tak, aby byli v pohoděs točením v Max Space. 10 riderů + 3 wildy jsou ty které jsme tam chtěly vidět.

 

Šindy: Desítka pozvaných riders šla mimo mě, dostal jsem jen finální výčet. Každopádně Piťu podle mě vybral dobře, pač to jsou různí skejtři s různými styly skateboardingu.

 

Plus videa z davu. Jaká se sešla videa a bylo těžký vybrat tři další postupující do kvaldy?

 

Pitu: Kvalitních videí přišlo spousta, opět nešlo o to kdo je třeba nejlepší, ale hlavně o to koho chceme vidětv MaxSpace.

 

Šindy: Tady už jsem byl trochu vtažen do děje a nebylo to úplně easy, protože posílali videa fakt supr skejtři. Nic méně počet byl omezen a chtěli jsme vybrat někoho, kdo zabijí, nebo může překvapit, či to být pro něj příležitostí.

 

Šindy a David Luu kontrolují matroš. Šindy a David Luu kontrolují matroš.


 

Oukej, výběr nám případně zkomentují lidi na závěr. Samotné domlouvání s tolika jezdci bylo asi kapku náročnější. Jak to šlo vše domluvit a zprovoznit?

 

Pitu: K tomu ti asi řekne víc Šindy ten musel ladit časy na točení.  Všechno jsme sladili takže pohoda.

 

Šindy: Z toho jsem měl trochu obavu, ale nakonec byl opak pravdou. Udělal jsem společnou konverzaci na messengeru a postupně z ní jen mazal lidi, co se mi ozvali, kdy a jak můžou. Sice se to časově protáhlo oproti původní představě, ale vzhledem k tomu, že většina z nás i pracuje, do toho byl občas Maxspace obsazen nějakou akcí, byla i zranění, tak se to domlouvalo v pohodě.

 

Domluva mezi třinácti skejtrama, která je v pohodě. Jsem mile překvapen. Co samotný průběh natáčení. Kdo to měl hned, co komu trvalo, jak dlouho nebo nějaký veselý příběh z natáčení?

 

Piťu: Liška nastoupil hned první den. To bylo bum bum bum  2h točení a profil jako kráva. Last triky byli většinou boj, jak už tomu bývá. Všichnito většinou stihli natočit za jeden večer, a nebo přišly druhý den než jim odbylo 24 hodin.

 

Šindy: Nedá se to asi takto úplně paušálně říct, ale spíš to mělo skoro u všech podobný scénář. A to ten, že první den se toho natočilo hodně a druhý den, když se šlo dotáčet, neb na to měli 24 hodin, tak už nebylo třeba tolik sil,nebo už došly nápady.  Někteří ale sázeli a sršeli energií oba dny. Contest nebyl o počtu triků ale spíš o tom, natočit náročnější triky, proto skoro každý pocítil tvrdost překážek či betonu. To ale lidi můžouposoudit z crash editů. Nadávalo se, mlátilo pěstí do skejtu, ale  i přes to nakonec přišlo vrácení triků a následná euforie.Je fakt že třeba s Liškou a Arnoštem bych se nechtěl dostat do potyčky,hehe.

 

Z instastories jsme viděli že bylo o jezdce parádně postaráno, probíhal catering?

 

Piťu: Snažil jsem se vždycky vzít pití, ovoce, a sladký. No, a když bylo potřeba tak jsme šli pro kávičku a nebo pozdě večer objednali pizzu.

 

Šindy: Chtěli jsme, aby se skejtři mohli soustředit na točení a ne jestli půjdou do docela vzdáleného obchodu pro něco k pití či jídlu. Takže catering super!

 

Jak probíhala spolupráce s hlavním partnerem projektu, s Ambassadors a jak s partnerem, který poskytl prostor, tedy s RedBull Max Space?

 

A to je Bery, ten to má všechno pod kontrolou. A to je Bery, ten to má všechno pod kontrolou.


 

Piťu: Ambassadors vše podpořil na 100% takže supr, jak peníze na prize money a catering tak věcné cenny a promo contestu. No a klíče od RedBull Max Space byli super, takže velkej dík.

 

Šindy: AMB poskytlo catering, který někdo využil víc, někdo méně. Dále Piťu v mnoha případech fungoval jako hecař, vymýšleč triků a nebo i překážek. RedBullMaxSpace prostřednictvím Maxe fungoval taky suprově. Dopředu jsme věděli, kdy je tam možný točit a kdy ne. Všechno top!

 

Vaše soukromé tipy na vítěze?

 

Piťu: Vyhraje Lang.

 

Díky Piťu, konečně na to někdo kápnul! A Šindy?

 

Šindy: Hodně těžká otázka, protože každej tam dal vždy něco navíc. Může to být skoro snad každej a záleží na každém, co se mu líbí. Podle mě se to bude lámat mezi Kikem, Pekáčem a Arnoštem. Jenže když to takto napíšu, tak si vzpomenu, jak tam lítal Liška, jaký triky dal i Max, co vše napráskal Hrounex, jak jinak využil překážky Štěpán a takhle bych mohl pokračovat se všemi. Těžký!

 

Co byste všem popřáli do roku 2019?

 

Piťu: Hodně zdraví a hodně triků na switch.

 

Šindy: Hlavně zdraví. A ať se nebojí dělat to, co je baví. Je to váš život a vy s ním hlavně musíte být spokojení.

 

Co byste popřáli české skate scéně do roku 2019?

 

Piťu: Sluníčko.

 

Šindy: Víc točení a focení na streetu. Ne vše jen vyslat po jednotlivých tricích na instagram, ale dát si s tím práci, chvíli na tom pracovat a pak vyslat bombu. Klidně se ozvěte a můžeme něco spáchat dohromady. Ale je to samozřejmě na každým, jak skateboarding uchopí a v tom je to krásný. Nemá to pravidla. Proto bych si i přál, aby lidi přestali řešit, co je víc skateboarding a co míň. Na tohle nemá nikdo mandát! Protože pokud tohle někdo dělá, dělá ze skateboardingu něco s pravidly, a tak já skateboarding rozhodně nevnímám.

 

" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]