Michal Veselý “Winter Times” part

Vydáno: 16.03.2017

Zima je svinstvo. Spousta z nás upadá do depresí, někdo do hospod, někdo do indoor hal, kterejch je v ČR pořád sakra málo. Michal "Leslie" Veselý řeší zimní období po svým a to ježděním na snowskatu. A tomu klukovi to na něm jde dost obstojně a to dokonce tak, že se mu povedlo za letošní poměrně krátkou zimu natočit i part. A to si samozřejmě říkalo i o rozhovor. A tady je.


Zdar voe, tak koukám, že ty ses v zimě nenudil. Kdy tě poprvý napadlo si stoupnout na snowskate?


Zdarec, poprvý sem snowskate viděl už hodně dávno, to se to ještě zdaleka ani neprodávalo v česku, tak se vymýšlel jak to objednám z USA, ale pak z toho sešlo a nějak sem se k tomu vrátil 2 roky zpátky. Pamatuju si jak sem ho dostal do ruky, hodil pod nohy,  zkusil ollie a v tu chvili zjistil, že ty typci z Ambition snowskate teamu jsou ještě větší bohové než sem si myslel hehe.


  


Máš ve snowskatu nějaký větší ambice nebo je to prostě jen zábava, aby si zimu neproseděl v hospodě?


No, první zimu to byla čistě zábava, učil sem se na tom a blbnul, takový odpanění na sněhu. Druhou zimu sem byl jezdit asi 4x a pak sme postavili minirampu a bylo po snowskatování. Letos to ale nabralo trošku jinej směr, nejdřív sem šel jednou jezdit natočil jedno video a chytl takovej zápal, že bych to mohl zkusit nekam posunout, ale vzápetí sem se na to vysral protože muj snowskate byl už dost KO a neměl sem prachy na novej. A pak zničeho nic, po 14 dnech trucování, že na tom krámu s dojebaou skluznici s třetinovou sadou Xtreme gripu jezdit nebudu, sem se zvedl vzal foťák, stativ a lopatu a šel na street točit. Chodil sem snad každej den a s každým dalším trikem co padl mě o víc a víc bavilo, je to takový nový posouvání hranic proti skejtu, nakonec sem byl snad i nasranej, když se oteplilo, což je divný to se mě jeětě nestalo hehe. Takže určitě tam nějaký ambice jsou a už teď se těšim  co přísti zimu vymyslím novýho.


 


Na to jaká je to s počasím poslední roky bída, se letošní zima jakž takž povedla, zvládl sis zajezdit na snowskatu tolik kolik by si chtěl?


Jo letos byla zima parádní, dokonce to bylo tak, že i na streetu bylo sněhu moc takže sem si spot musel vyházet lopatou abych tam mohl jezdit. Řekl bych, že sem si zajezdil dost, ale jak sem psal měl sem chvíli kdy sem nechtěl jezdit, takže to byla škoda času a jinak určitě kdyby byl sníh dál, bylo by pořád co vymejšlet, chtěl sem stihnout rail ze schodu ale nestihl sem to tak snad za rok.


 


Jak těžký je sehnat v ČR kvalitní vybavení?


Težký to neni, prodává to kde kdo, akorát ty novinky se sem dotávaj co sem koukal asi až o rok později, nebo je sem neberou to nevim, ty nejlepší modely jsou už dost drahý tak to třeba nikdo nechce prodávat. A když sem načal tu cenu tak neni težky to sehnat, ale bankovní učet to trošku zatíží hehe, já mam klasickej starej Ambition team snowskate co stal tenkrát asi 3k ale dneska už sem to viděl snad i za 2k. Dneska už to dělaj i s concavem což určitě pomůže při flipovejch tricích a letos přišli s novou skluznici, která ma vydržet víc, a skluznice ta dostavá opravdu dost na prdel. A tenhle novej model stoji asi tak 4000 možna i víc v česku sem ho neviděl, plus určite to chce ten eXtreme grip ten stojí asi 1500, dřív moc nebyl k sehnání jak je to teď nevim určitě, jen vím že na příští sezonu ho musim mít hehe.


 


A myslíš že by tady mohl vzniknout taky nějakej team, sponzoring, závody atd atd? Nebo že by ses do toho pustil ty sám, hehe?


Sponzoring může vzniknout vždycky pokud to vemeš jako podporu někoho kdo to dělá a ten někdo to veme jako podporu toho kdo to prodává, na team a závody už potřebuješ víc lidí a ačkoliv mám pocit, že snowskate má dost lidí, nikdy sem neviděl žádný videa nebo něco tak nevim co s tím dělaj, ale pořád je to dost nová zábava takže lidí uřitě bude víc a víc. Pokaždý když nahraju nějaký video ze snowskatu tak mě někdo píše kde sem to koupil a jaký to je, takže zájem to asi mezi skejťákama vzbouzí.


  


Tak teď nevím jestli ti mám popřát ať ještě napadne a nebo ať už ti začne skate sezóna, ale každopádně ti děkuju za rozhovor.


Hele snowskate je super zábava a vyplnění zimy novejma výzvama, ale skejt je skejt takže se samozřejmě těším na jaro. Taky ti děkuju za prostor, snad se video bude líbit a příště zas na kolečkách.


 Michal Veselý "Winter Times" part from Skaterock.cz on Vimeo.