Pipes and Pints v březnu vyjedou na turné po Evropě

Punk-rocková kapela Pipes and Pints vstoupila do sedmého roku své existence rozjetá na plné obrátky, které loni na podzim navíc akcelerovalo nové album. Found and Lost pro české a slovenské fanoušky vydal Supraphon a pro zbytek světa jeden z největších punkových labelů v Evropě People Like You, který patří pod Century Media. 

Pipes and Pints právě ukončili první část turné uspořádaného na podporu albové novinky.  „Odehráli jsme, až na výjimky, deset vyprodaných klubových koncertů po Čechách a dalších deset v Německu, Polsku a Rakousku. A také jsme přijali pozvánku na vystoupení pro holandský veletrh hudebních příležitostí a festivalů Eurosonic,“ upřesňuje frontman Vojta Kalina a dodává: „… v březnu vyrážíme na evropské turné čítající dvacet koncertů po Německu, Francii, Španělsku a Švýcarsku. V dubnu je zasloužená pauza. Ale koncem dubna a v květnu již vyrážíme na Majálesy a další festivaly u nás a v Německu.“ V létě čeká kapelu vystoupení v rámci celé řady prestižních festivalů – například na Rock for People, Colours of Ostrava, Českých a Moravských Hradech. Kromě toho kapela vystoupí i na festivalech ve Francii, Polsku, Německu a Slovensku.

 

 

Album se skvěle prodává a také o něm recenzenti většinou píší s uznáním. Například Rock&Pop: „…deska je energická a také autentická.,“ nebo  iReport napsal: „Pipes and Pints udělali rázný krok směrem na mezinárodní scénu.“ Navíc tento týden nahrávka získala nominaci na hudební cenu Anděl – vyhlášenou v žánru Punk & Hard core. 

 

foto: Jaroslav Kučera

foto: Jaroslav Kučera

 

Punkrockových kapel, které ve své muzice využívají dudy jako nástroj rovnocenný ostatním, lze u nás napočítat na prstech jedné ruky. Pipes and Pints jsou jednou z nich, a patří k nejvýraznějším. V jejich tvorbě je cítit ostrá dávka punku, základní pilíř v poctivém rock and rollu, melodika, agresivita a názor hardcoreového střihu. U zrodu Pipes and Pints stáli Vojta Kalina a kytarista Tomáš Novotný. Později se k nim přidali bubeník Lukáš Vincour, baskytarista Ondra Balvín a zpěvák Syco Mike, Američan, který si rozmyslel návrat z Rakouska do Kalifornie a v roce 2008 přesídlil se svým psem Tequilou do Prahy. Debutové album Until We Die vyšlo v roce 2009. Novinkové Found and Lost vydali v listopadu 2012. Kapela projela celou západní Evropu (vyjma severských zemí, Lucemburska a Portugalska), kus její východní části a hrála v Rusku. 

 

 

Autor: Kac Rubrika: Muzika