The Stitches a nedělní contest na Štvanici!

THE STITCHES patří mezi přední punkové bandy z Orange County, Kalifornie, hrající punk-rock v duchu kapel po roce 1970. Je až k nevíře, že se první vystoupení se datuje do devadesátého čtvrtého roku. Když je posloucháte, máte pocit, že stáli na pódiu společně se Sex Pistols, The Clash a Ramones. Prostě jim to sežerete i s navijákem. Není divu, že vystupují po boku The Briefs, Die Hunns a U. S. Bombs. V článku najdete výherce soutěe a také info o contestu! Vše v neděli 18.8.

THE STITCHES vás ztrhnou do začátků éry punku. Songy jako Better off dead, Cars of today nebo My baby hate me, (objevila se v Transworld skateboarding videu Sight Unseen v profilu Dustina Dollina), jsou toho důkazem. Každé jejich vystoupení je jedinečné. Nikdy totiž nevíte co všechno se na koncertě bude odehrávat. Maximální nasazení dnes už starších chlápků je obdivuhodné. Léta strávená na pódiích ve stovkách klubů jim na energii neubrali, a tak se konečně zastaví i u nás.

THE STITCHES zahrají 18. 8. 2013 v Praze, stylově ve štvanickém Mystic sk8parku. Proč a jak je kapela provázána se skateboardingem se dozvíte ve stručné historii kapely. Vystoupení THE STITCHES doprovodí kapela P. M. H., o after párty se postará známá pražská sebranka DJs Prague city rockers. Před koncertem se uskuteční menší Game of skate contest (u nás známý jako „z. m. r. d.“) o basu piva!

 

The Stitches na Facebook.com.

The Stitches na Facebook.com.

 

Důležité odkazy:
THE STITCHES – www.thestitchespunk.comwww.facebook.com/thestitches
P. M. H. – http://bandzone.cz/pmhhttp://postavenimimohru.bandcamp.com/
DJs PRAGUE CITY ROCKERS – https://myspace.com/praguecityrockers

 

Z HISTORIE THE STITCHES:
Michael Lohrman patří mezi undergroundové legendy skateboardové scény v Jižní Californii. Skatuje pro značky jako jsou Alva Skates, Schmitt Stix a Black Label Skateboards, zabíjí v bazénech a rampách po celé zemi a objevil se několikrát v časopisech Thrasher, Poweredge and Transworld Skateboarding během 80. a 90. let. Na jedné z jeho tour napříč státy potkal spřízněného shreddera a později Clevelendského rezidenta, Johnnyho Witmera. Ti dva se střetli jako dlouho ztracení bratři,se stejným vkusem pro hudbu, módu, skateboarding a tím nejdůležitějším – životním přístupem. Udržovali kontakt po několik následujících let, vyměnovali si nahrávky a zážitky z jejich měst, které si byly tolik podobné, až jim přišlo, že žijí stejné životy, jen 3000 mil daleko od sebe.

 

V roce 1993 si Mike otevřel jeho vlastní obchod s nahrávkami Underdog Records v Laguna Beach, kde nabízel punk rockové raritní nahrávky a další věci punkerům v jižní Kalifornii. Protože vyvěšoval inzeráty kapelám, které hledali nové členy, odpověděl na jeden z nich. Kapela hledala zpěváka. Po proběhnutí konkurzu se kapela dohodla na názvu The Stitches a jejich krátkým playlistem, který tvořilo jen 7 skladeb se vydali na první vystoupení. Lidé si je velmi rychle oblíbili a po prvních 3 koncertech postoupili na žebříčku. Začali vystupovat jako hlavní kapela. Pořád tomu ale něco chybělo. Chyběl Johnny Witmer. Johnny se zrovna stěhoval z Clevelandu v Ohiu do Sacramenta v Kalifornii. Po telefonátu, kdy mu Mike nabídl, aby se připojil k jejich kapele, si Johnny sbalil saky paky a vydal se na jih v jeho starém autě Oldsmobile Delta 88 z roku. S touhle dvojicí frontmanů, vystupujícíh bok po boku se kapela stala nezastavitelná.

 

Na řadě bylo první turné. Po té, co se dozvěděli, že se baskytarista The Stitches Ronnie Retard nemůže uvolnit z práce, nabídl se kapele Peter „Akčňák“ Archer z kapely Corrupted Ideals. Jakožto sociální deviant byl přijat s otevřenou náručí.

 

Pete se rozhodl hrát i přes incident, kdy došlo k výměně manželek mezi Petem a zpěvákem Corrupted Ideals Paulem Kelly. Proto také od kapely odešel, ale osud tomu chtěl aby se problému postavil čelem. Turné s Corrupted Ideals proběhlo podle plánu, ale s Petem a Paulem sedícím vedle sebe to vypadalo, že se každou chvíli porvou. Vypjatá atmosféra plná úzkosti a nepředvídatelnosti se stala typickým prvkem THE STITCHES. Není divu, že je tato zkušenost stmelila a utužila – jako jedince i jako partu na podiu ale i mimo něj)…

 

Výherci soutěže o tři lístky na The Stitches:

Petr Vachek, Mělník
David Saller, Jenštejn
Kristýna Váchová, Náchod 

 

Všem děkujeme za účast, vítězům gratuluje! Svá jména najdete u vstupu do areálu.

 

THE STITCHES - SKATE CONTEST

THE STITCHES - SKATE CONTEST

Autor: Lang Rubrika: Muzika