Zimní Rock For Church

Hudební festival ROCK FOR CHURCH(ill) zkracuje fanouškům čekání na příští ročník a chystá zimní klubovou verzi, která proběhne 28. února v pražském Lucerna Music Baru. Můžete se těšit na rozjetou londýnskou partu Dub Pistols, která mixuje elektronickou taneční muziku s reggae a hiphopem, talentovaného zpěváka Ucee s doprovodnou kapelou Flavour Band složenou z muzikantů United Flavour a do třetice reggae-popovou bandu The Spankers, která se na podzim vrátila z úspěšného turné po Brazílii.

„Letošní ročník ROCK FOR CHURCH(ill) se povedl na výbornou a od návštěvníků jsme dostali spoustu skvělých ohlasů. Rozhodli jsme se jim poděkovat za přízeň a pozvali jsme znovu Dub Pistols, kteří byli návštěvníky vyhlášeni nejoblíbenější kapelou festivalu. Ucee & Flavour Band u nás letos předvedli výbornou show, žánrově k Dub Pistols sedí, takže volba druhého účinkujícího byla jasná. Tyto dvě kapely jsme doplnili o The Spankers, kteří jsou i díky zahraničním zkušenostem rok od roku lepší“, říká za organizátory Kamil Šír.

 

 

Dub Pistols založil v roce 1996 nestárnoucí frontman Barry Ashworth. Ačkoliv kapela vystupuje v elegantních oblecích, nečekejte žádnou partu usedlých Angličanů. V Lucerna Music Baru předvedou svojí našlápnutou show, na kterou se bude ještě dlouho vzpomínat. Ne nadarmo obdrželi od časopisu DJ Magazine cenu Nejlepší koncertní kapela roku 2011. V loňském roce vydali Dub Pistols v pořadí již páté album Worshipping The Dollar a kromě natáčení svých vlastních desek se podíleli také na soundtrackách k filmům Blade II, Bad Company a vydali remixy písniček od Limp Bizkit, Mobyho a dalších.

 

V písničkách a energickém projevu zpěváka s egyptsko-tuniskými kořeny jménem Ucee se snoubí reggae, dancehall a soul. Ucee vydal vloni na jaře povedenou sólovou desku International Call, kterou pokřtil v zaplněném Lucerna Music Baru. Ucee za svou kariéru odehrál více jak 400 koncertů po celé Evropě a v severní Africe a vystupoval vedle takových jmen jako jsou Tarrus Rilley, Gentleman, Alborosie, Selah Sue a další. Naživo ho doprovází skvělí muzikanti z kapely United Flavour pod jménem Flavour Band.

 

Kapele The Spankers hrající energický reggae-pop-ska vévodí medový hlas charizmatické zpěvačky Sisy Feherové. The Spankers vystupují pravidelně na předních českých festivalech a v roce 2011 a 2012 absolvovali úspěšné turné v Brazílii. Za desku Boom! Bang! Pow! You Know… obdrželi nominaci na žánrové ceny Anděl 2010.

 

Vstupenky na zimní ROCK FOR CHURCH (ill) jsou v předprodeji za 330 Kč na pokladně Lucerna Music Baru a v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal, Eventim navýšené o poplatky prodejce. Vstupenky můžete pohodlně zakoupit online přímo na webu klubu http://lucerna.musicbar.cz
a Facebooku. Cena na místě 400 Kč.

 

Festival ROCK FOR CHURCH(ill) proběhne letos 30. – 31. srpna v severočeském Vroutku. Prvními potvrzenými kapelami jsou Che Sudaka ze Španělska, Pražský výběr, Tata Bojs a Prago Union + Livě Band.

 

 

Autor: Kac Rubrika: Muzika