Petr Löwy se pustil do sportovních doplňků

Petr Löwy po návratu do skate scény rozhodně nezahálí. Promodel u Ambassadors, jezdec za Supra a teď nově i kloubní výživa. Mladý budou třeba kroutit hlavou, ale starší ročníky to jistě chápou. Léta dopadů si vezmou svoje a pro další info jsme Petra odchytili a poptali se co a jak.

 

 

Ahoj pane,  na otázku co je novýho se asi ani nebudu ptát a rovnou začnu s dotazem, jestli bude pokračování gastro průvodce Sapou?
Dělali jsme sérii 10. dílů pro televizi SEZNAM a máme hotovo. Jestli všechno dobře dopadne tak budeme dělat další sérii 10. dílů,ale už mimo Sapu. Chtěl bych lidem ukázat, že Vietnam nejsou jen samá bistra ale také podniky druhé generace Vietnamců, kteří si potrpí na design, kvalitu i dobré vystupování při obsluze. Chtěl bych představit několik podniků v Praze a podívat se i někam dál.

 

Jak jsou na tom vlastně Vietnamci a skateboarding? Tady u nás David Luu, jasně, ale jak jsou na tom tam nebo vnímáš i další tady?
Jasně, i tady v ČR se objevují další Vietnamci/poloVietnamci, kteří jezdí výborně. Třeba Kristián Nguyen mě moc baví. Ve Vietnamu už se taky hodně jezdí. V centru Hanoje jsem našel asi 4 skateshopy. Díky komunistické architektuře je ve Vietnamu spousta mramorových spotů. Ve Vietnamu vypukla stejná skate fever jako všude.

 

Ok, takže je třeba naplánovat trípek. A další novinka je kloubní výživa, prosím tedy o popis a jak to vzniklo?
Už asi 7 let chodím pravidelně cvičit. Nejsem člověk, který dělá něco napůl. Buď něco dělám a dělám to naplno nebo to neudělám vůbec. Začal jsem sledovat videa o cvičení a samozřejmě jsem se dostal i ke stravě. Razantně jsem změnil jídelníček, kompletně jsem odboural sladké a začal jsem používat některé doplňky stravy. V doplňcích stravy je obrovská konkurence a kvalita je naprosto druhořadá. Často se do produktů přidávají látky, které jsou např. v Americe úplně zakázané v potravinářském průmyslu. V jiných případech mají produkty jen minimální množství funkční látky, takže produkt vlastně vůbec nijak nepomůže. Je to plné chemie. Když jsem to zjistil, tak jsem začal hledat něco, co bude opravdu fungovat a našel jsem firmu WeFood Nutrition. Je to česká firma, která vykročila úplně jiným směrem. Vyrábějí ze 100% přírodních látek, žádná umělá barviva nebo umělá aromata a hlavně obsahem funkčních látek v produktu úplně válcují konkurenci. Je to Rolls Roys v doplňcích stravy. Já sám jejich produkty používám už asi 3 roky a nakonec to vyústilo v úzkou spolupráci v podobě mého vlastního produktu. V ten moment se mi tyhle dva světy fitness a skateboarding spojily v jeden a dává mi to tak smysl.

 

Když jsem v 80. letech jezdil na světové závody, tak jsem nevěděl nic o stravě a tréninku. Ve 14. letech jsem někdy byl tak nedoraz, že jsem měl třeba půl hodinové křeče ve stehně a nikdo mi tenkrát neřekl, co mi v těle chybí nebo jak tomu předcházet.

 

Myslím, že je dobré se o sebe starat a  pokud člověk chce skejovat, tak dlouho, jako já, (skoro 40 let), tak to ani jinak nejde.

 

Chtěl bych tímhle produktem dát skejtové komunitě impuls o tom přemýšlet. Spousta profíků pravidelně cvičí a i používají různé doplňky stravy.

Tak jsem se rozhodnul, že se postavim do první řady a řeknu tady je produkt přímo pro skaters”, pod který se podepíšu. A protože skateboarding je o neustálých nárazech a velkém náporu na klouby, tak jsem začal kloubní výživou.

 

 

 

Díky za vyčerpávající info a trochu jsi mě navnadil s mejma sešroubovanejma kolenama. A co je teda u tebe novýho kromě výše psaného?
Momentálně si dodělávám papíry na velkou motorku a v garáži už na mě čeká maxi skútr BMW C650 GT. Začne mi nová etapa mobility. Moc se na to těším. Jezdil jsem 2 roky na italské Lambrettě, která je super stylishdo města ale už mi nestačí  na delší cesty. Tohle bude trochu jiná zábava. 

 

Chystáš se dojet do Vietnamu na motorce?
To zrovna neplánuju ale pobyt ve Vietnamu si bez motorky představit neumím. Vlastně Vietnam může za to, že jsem na motorce začal jezdit. Po zkušenostech ve Vietnamu jsem si pořídil skútr i tady a vidím to jako nejlepší řešení pro život ve městě.

 

Jak jsi přežil koronu a jak jí přežili soukmenovci v Sapě a Sapa celkově?
Mě osobně se moc nedotkla pracovně,protože nemám žádné provozovny nebo zaměstnance. Nemusel jsem takové otázky řešit,ale na Sapě se to samozřejmě podepsalo. Nějakou dobu byla celá tržnice zavřená. Teď momentálně už je v plném proudu, takže pokud má někdo rád vietnamskou kuchyni, hurá na Sapu. Co se týče Vietnamců obecně, tak ukázali, že umí zabrat správným směrem, když je problém. Pustili se do šití roušek, podporovali z vlastních zdrojů nemocnice a zdravotníky. Dělali věci, které po nich nikdo nechtěl ale oni se rozhodli to dělat pro ostatní. Češi tak mohli poznat trochu jinou tvář vietnamské nátury.

 

Což jsme ocenili. Co je v plánu do budoucna?
Po 10. leté pauze znovu jezdím už 2 roky. Docela jsem se rozjezdil a zase mi v hlavě začíná šrotovat spousta triků a nápadů, které chci natočit. Myslím, že si teď skateboarding opravdu užívám v té čisté podobě bez nějakého soupeření nebo srovnávání se s někým. Baví mě pozorovat děti, co začínají a mají to všechno před sebou a baví mě potkávat starý kámoše, co přijdu jezdit i po těch letech a umějí si to užít. Chtěl bych to takhle dělat co nejdéle.

 

Co třeba škola skateboardingu Petra Löwyho? Nepřemýšlíš o tom?
Škola skateboardingu pro mě není úplně nová myšlenka. Něco takového už jsem zkoušel v roce 2004 ale ještě na to nebyla správná doba. Poslední dobou si z tou myšlenkou znovu pohrávám. Skateboarding je umění a zábava. A stejně jako malíř nebo zpěvák studuje svůj obor aby měl základ a teorii, tak myslím, že škola skateboardingu, která dá dětem základ a směr, nijak na tom umění a zábavě neubírá. Pozoroval jsem hodně dětí, které se takhle učí a jdou hrozně rychle dopředu. Co bude dál už je jenom na nich. Obecně tyhle snahy vidím jako dobrý směr.

 

Petr Löwy.

Petr Löwy.

Autor: Lang Rubrika: Rozhovory