Rozhovor s Honzou Minolem o videu Horsefeathers (IN)VISIBLE

Dalším počinem od Samadhi Production, je video Horsefeathers (IN)VISIBLE a podívej se do zákulisí natáčení s Honzou Minolem, Maxem Habancem, Lesliem a Michalem Galíkem! K samotné kolekci chystáme solo článek i se soutěží o ceny z Reflective line!

 

HF REFLECTIVE LINE

HF REFLECTIVE LINE

 

 

Tahle čtveřice jedno jarní úterý rozzářila potemnělé ulice nočního Brna. Krasojízda skupinky skaters, Maxe Habance, Michala Gálika a Michala “Leslieho” Veselého, oblečené v Horsefeathers reflexních bundách Brace, přitahovala oči kolemjdoucích. Ale záleželo na úhlu pohledu a to doslova. Z jednoho pohledu viděli tři skaters v šedých bundách a z jiného tři svítící bundy bez tváře, reflexní bundy odrážejí totiž tolik světla, že se tváře riders úplně ponořily do tmy, a staly se tak (ne)viditelnými. Celá podívaná při natáčení Horsefeathers (IN)VISIBLE spotu byla natáčená a tak se teď můžes kouknout nejenom na behind-the-scenes video, ale také si dát rozhovor s Honzou Minolem. Horsefeathers spot má na svědomí brněnská Samadhi Production, kterou má na svědomí právě bývalý pro skater Honza Minol. Jak vlastně funguje spolupráce skaters ve chvíli, kdy jeden stojí za kamerou a další před ní? Čti dál a dozvíš se to!

 

Ahoj Honzo. Než se dostaneme k natáčení Horsefeathers (IN)VISIBLE spotu tak jedna na komoru, jak jsi na tom se skateboardingem jako bývalý pro-skater. Jezdíš ještě?
Ahoj, samozřejmě jezdím pořád. Někdy více někdy méně. Záleží na volném čase. Někdy zajdu několikrát do týdne, někdy zase jednou za měsíc.

 

Skateboarding je s natáčením, a celkově produkcí videí, úzce spojený. Je právě tohle ten důvod, jak ses od profesionálního skateboardingu dostal k natáčení
Když jsem zrovna nejezdil, tak jsem měl u sebe pořád kameru a natáčel jsem všechno okolo. Takže byl to takový přirozený proces, kdy se z hobby stala moje práce.

 

Co obnáší produkce spotu, jako je Horsefeathers (IN)VISIBLE? Jak dlouho trvá dát takové video dohromady?
Tento projekt mě bavil, protože skejt jsem nenatáčel už dělší dobu. Zrovna na výrobu tohohle videa jsme měli málo času. Důležité je vše naplánovat. Připravit scénář, lokace, techniku, sestavit team… Samotné natáčení trvalo jednu dlooouhou noc. A na postprodukci jsem měl týden. Takže celá reklama vznikla asi za týden a půl.

 

Jakou techniku jsi při natáčení HF spotu použil? Když si tě člověk vygooglí, vypadá to, že hodně pracuješ se záběry z dronů.
Natáčeli jsme na RED kameru. Jelikož celé je to o bundě, která odráží světlo. Snažil jsem se experimentovat se světlem. To zde hrálo důležitou roli. Vytvořil jsem světelný matte box, na který jsem nainstaloval RGB světlo, které jsem mohl ovládat za jízdy. Díky tomu mohly bundy blikat, měnit barvy, nebo neustále svítit. Co se týká dronů, já měl štěstí, že mám studio hned vedle Jamcopters, které tady začalo s drony jako jedni z prvních. Díky tomu jsem měl možnost tuto techniku využít hned od jejího počátku.

 

Co říkáš na spolupráci s Horsefeathers riders Maxem Habancem, Michalem Gálikem a Michalem „Lesliem“ Veselým?
Kluci byli super. Výhoda byla, že jsme se znali. Věděl jsem, jaký skateboarding od nich můžu čekat. Výborné je, že kluci jezdí nejlíp a triky dělali na požádání. Michalův nobekik v úplné tmě a do očí mu svítila kamera, byl odjetý asi 8x za pár minut. Chci všem poděkovat za trpělivost při natáčení do brzkých ranních hodin!

 

Jaké to vůbec je pro bývalého ridera vyměnit si role a, místo před objektivem, se ocitnout za hledáčkem?
Jak jsem zmiňoval, s natáčením jsem začal snad od doby, co jsem začal jezdit na skejtu. Takže obě role mi jsou celkem přirozené.

 

Čím bylo natáčení spotu Horsefeathers (IN)VISIBLE výjimečné?
Pro mě to bylo zpestření, protože většinou se věnuji klasické reklamně. Tady to byl takový návrat několik let zpět, když jsem točil ještě skate. Akorát, že tentokrát jsem měl k dispozici team lidí a pořádnou techniku. Díky HF za ponechání volné ruky v kreativě!

 

Lákalo tě někdy si vyzkoušet, jaké to je být (ne)viditelný?
A koho by to nelákalo? :-)

 

Díky moc za rozhovor! Držíme palce, ať máš co nejvíce času na skate a těšíme se na další projekty!
Taky děkuji!

 

 

Autor: Lang Rubrika: Rozhovory