Nechcete vyhodit svoje starý prkno? Buďte kreativní a vyrobte z něj třeba poličku

Jestli si pořizujete nový skate, ten starý, rozbitý nemusí nutně skončit někde na skládce. Při troše fantazie se s ním dají dělat divy. Může se proměnit třeba ve stoličku, polici, knihovnu, ale i sluneční brýle.

 

 

Například argentinský designér a šikula Ezequiel Galasso vyrábí ze skateboardů originální elektrické kytary. A rozhodně nejsou jenom na parádu. Odolný hudební nástroj dělá vždycky ze dvou skejtů. Jeden tvoří tělo, druhý krk. Svoje starý prkno mu dokonce věnoval sám Tony Hawk.

 

 

Dost originální nápad měl jeden z tvůrců skateboardových ramp Dave De Witt z Jihoafrické republiky. Ze starých skejtů ručně vyrábí sluneční brýle.

Ještě dál posunul „recyklační“ ideu japonský umělec Haroshi. Ten skejty přetváří rovnou v umění, vyrábí z nich sochy. Na první pohled teda nevypadají, že by kdy měly něco společného se skejty, ale výsledek stojí za to. Vrství kusy „prkýnek“ a výsledný blok pak přetváří v nějaký tvar, jakoby pracoval s kusem dřeva. A takhle vznikají třeba mozaikovité části lidského těla, boty, lahve, holubi a podobně.

 

Ze skateboardů se dá ale vyrobit i originální polička, knihovna nebo věšák, což by možná mohl zvládnout skoro každý. Taky se dá narazit na dost zajímavé židle nebo stoličky. Za pozornost stojí třeba japonská „Isukebo“ na kolečkách. Ta nejen že jede, když se nohama odrazíte (ostatně jako jakákoli kancelářská židle na kolečkách), ale přenášením váhy těla mění směr.

 

Takže jestli kupujete nový skate, ten starý rozhodně nevyhazujte! Recyklujte!

Autor: Hank Rubrika: Vzdělání