10 nejlepších partů roku 2015

Rok 2015 je skoro za námi a opět se nám během něho urodilo několik profilů, které se jen tak nezapomenou! Pečlivě jsme pro vás vybrali ty největší pecky, které jste letos mohli vidět a které nebude škoda si připomenout ani za pět let. Tak pojďme na to.

Zleva: Suciu, Silvas, Gillette, Tucker, McClung, Oneill, McEntire, Colden, Lowry a Pullizi

Zleva: Suciu, Silvas, Gillette, Tucker, McClung, Oneill, McEntire, Colden, Lowry a Pullizi

 

Letos se s jednotlivými full party roztrhl pytel a kolikrát jsme i několikrát týdně mohli vidět více nabitých profilů. Vybrat deset nejlepších opravdu nebylo lehké, ale snažil jsem se vybrat za sebe opravdu ty nejlepší, které si podle mě v top ten zaslouží právem být. Nijak je seřazovat nebudu, protože to je možné. Každý profil je úplně jiný a něčím výjimečný a každý profil posunuje level skateboardingu opět někam hodně daleko a věřím, že si tady každý najde svého oblíbence.

 

Nick Tucker – Golden Hour

Profil Nicka Tuckera Golden Hour je jednak welcome video do Primitive, ale také uvítání do světa PRO. Nick si toho byl značně vědom a do točení dal opravdu vše. Teda při pohledu na jeho styl to tak zrovna nevypadá, ale to už je prostě Nickův styl. Po tomto partu už nejspíš nikdo nepochyboval o tom, že by Nick neměl být profíkem a zejména po tom, co z manualu na Santa Monica Courthouse udělal svou děvku.

 

 

 

Cody McEntire – T-1000

Jsem Codyho fanouškem od té doby, co v roce 2006 vyhrál Tampu Am. Bohužel mě vždycky mrzelo, že je takový nedoceněný a není mu dopřáno tolik prostoru, kolik si zaslouží. Proto jsem hodně rád, že tento rok konečně Cody dostal uznání, jaké si zaslouží. Těžko říct, jak moc tomu pomohla účast ve Street League, nebo neustálé cumlání párátka (což pořád nechápu, jak s tím může skejtovat?!). Každopádně na podzim si pro nás Cody připravil street part T-1000, kde ukázal takový board control, který se jen tak nevidí.

 

 

 

Kevin Lowry – Kalamata

Kevin Lowry patří k dalším překvapením, která se letos vyrojila. Když jsem uviděl, že jeho part stříhal Chris Mulhern, ani sekundu jsem neváhal. A když mi po prvních sekundách začali hrát mí oblíbení Allah Las, tak to byl už po 5ti sekundách můj oblíbený profil. Když k tomu připočtu NY raw streety a ježdění všude a na všem, je z toho hned super profil, který tady v tomto žebříčku nemohl chybět.

 

 

 

Trevor Colden – PUSH

Letos přišel Berrics s novým projektem s názvem PUSH. Už od první chvíle jsem se stal velkým fandou, protože zde byla opravdu hodně povedená parta, která musela za půl roku natočit street part. Dlouho jsem váhal, jestli tady mám hodit Luana, Ishoda, nebo Trevora, ale Trevor to nakonec vyhrál. Jeho profil mě doslova vtáhnul do centra LA, k tomu nabitý song od Camrona, Trevorův super smooth style a měl jsem jasno!

 

 

 

Trent McClung – LRG „1947“

Na LRG video 1947 jsem se nějaký ten pátek těšil a když jsem ho poprvé uviděl, tak kromě Miles Silvase, u ktereho jsem věděl, že bude nejlepší, mě úplně dostal profil Trent McClunga. Při pohledu na jeho skateboarding nechápu jeho postavení noh u každého triku a když k tomu připočtu nejvyšší technický level, zábavný song a bs tailslide z triple setu, tak tenhle profil se mi jen tak neokouká.

 

 

 

Austyn Gillette for HUF

Někteří skateři prostě mají ten dar, že stačí, aby udělali ollie na zemi, nebo jen tak cruisřili streetem a je to nejlepší pohled. A právě Austyn patří k té malé skupince skaterů, kteří ten dar mají. Takže když pak vydá férový street part, do kterého se fakt snaží, je to neskutečná podívaná od začátku do konce. Jeho pro model bot mě sice úplně neoslovil, ale koupil bych si ho už jen kvůli tomu jménu!

 

 

 

Shane O’neill – Shane goes

Shane O’neill už více než rok na Instagramu sliboval, že co nevidět vydá svůj profil natočený jen na VX kameru. Čekání to bylo poměrně dlouhé, ale vyplatilo se. Shane jako vždy nezklamal a vyslal do světa NBD profil, kde si pro nás připravil triky, který by vás nenapadly ani v EA skate. Baví mě, že to není v HD jako většina dnešních videí a dodává to tomu dobrý feeling. Ale co si budem povídat, Shane nikdy nevydá nic špatného.

 

 

 

Michael Pulizzi – Lurk Hard

Hodně mě baví profily, které když si pustím, nich moc od nich nečekám. Michaela Pulizziho jsem tak nějak znal, ale když jsem si pustil jeho profil z Lurk Hard videa, tak mi spadla huba na zem. Neskutečná pecka od začátku do konce, přirozený styl, comba na railech, která jsem v životě neviděl a to vše v takovém stylu, jako by to byla úplná nuda. Prostě Michael si mě tímto partem naprosto získal a od té doby mám nového oblíbence.

 

 

 

Miles Silvas – LRG „1947“

Jak už jsem zmiňoval na nové LRG video jsem se nejvíc těšil právě kvůli profilu Miles Silvase. Jednalo se o jeho první velký street part a já věděl, že to bude pecka. To jsem ale ještě netušil, že je to slabé slovo. Miles má neskutečný styl a od první sekundy mě jen utvrzoval v tom, proč je to jeden z mých nejoblíbenějších skaterů vůbec. A myslím, že tohle je jen začátek toho, co si pro nás chystá do Adidas videa!

 

 

 

Mark Suciu – Civil Liberty

Mark Suciu se letos dočkal svého prvního pro modelu u Adidas a jak jinak ho propagovat, než férovým profilem. Spojení Marka a kameramana Chrise Mulherna je vždycky něco jedinečného, protože jeden je nejlepší před kamerou a druhý zase za kamerou. Vzniklo tak neskutečné umělecké dílo, které nás provede nejznámějšími spoty ve Philadelphii a jejich historií, ale hlavně vás dostane Markův skateboarding. Tohle video se mi neokouká ani po sté a je to tak nejlepší, jako jeho Suciu ADV bota.

 

Tak tohle byl přehled toho nejlepšího, co jste podle mě za tento rok mohli vidět. Snad se vám můj výběr líbil a jestli byste to rádi o něco doplnili, pište do komentářů. Rádi si to přečteme. Doufám, že příští rok bude minimálně stejně nabitý, jako byl tento a kdyby ne, tak se vždy rád vrátím k těmto profilům.

 

Autor: Kopa Rubrika: Rok 2015, Skateboarding, Videa