10. Thunder Storm Skate Contest byl opět skvělým setkáním

Vydáno: 01.08.2023

 

Každoroční povinná zastávka se koná poslední květnový víkend už deset let. Do plecháče v severočeský Český Lípě se každoročně sjíždí spousta skejtrů, protože je tahle akce díky svojí pohodový atmosféře nadmíru oblíbená. Pojďme se krapet se skluzem podívat, jak to letos v Lípě vypadalo.

 

Foto: Báčko

Kompletní fotogalerii najdeš na našem Facebooku ZDE

 

Machy - bs nosegrind

Českolipskou tradicí je, že se přesně v tenhle den počasí zblázní a nad Lípu vyšle hromy a blesky spolu s pořádným deštěm a udělá tak nucenou závodní pauzu. To se ale tenhle rok nestalo a desátý narozeniny se tak mohly v klídku oslavit za letního ostrýho počasí. Ten kdo si nenašel místo ve stínu, ten byl za celej den solidně spálenej nebo taky solidně sťatej pivem, který má na sluníčku mnohem větší moc. 

Karel Raichl - fs smith grind

Klasickej plán velel, že po poledni se odstartuje závod mladší kategorie a s nimi i zároveň závod holek. Jak bylo na plánu, tak se i stalo a červeňák tak ožil mladou krví, která se pomalu dere nahoru. U holek panovala trošku smůla, protože obě holky, jak Laura, tak Nikol, tak se během svých jízd nepříjemně zrakvily. A i když jde o něžná stvoření, brzo byly v cajku a zpátky na prkně. 

Smouví - fakie kickflip

Po krátký pauze pro rozhodčí, na občerstvení a hlavně na warmup pro starší kategorii se šlo rovnou na věc. Připravená byla zhruba dvacítka riderů, kde půlka byli hosti a druhá půlka byli lokálové a ti měli každej dvě kvalifikační jízdy. Po kvalifikaci se dala menší streetová pauza a pohledy všech fandících se upřely na minirampu, kde závodní dění pokračovalo. Tady na diváky čekala asi desítka riderů a stejně jako všude, od těch méně zkušených až po ty, který jsou mezi rádiusy jako doma.

Jamie - invert
Martin Vágner - parádička ve smithu
Martin Semirád a obří melon do fakie

Po minirampě jsme se opět vrátili zpět do skateparku, protože nás čekalo finále streetu. To bylo samozřejmě nabitý a práci rozhodčím rideři nikteram neulehčovali. Po samotným finále přišla na řadu poslední skejtová událost dne, kterou byl skok do dálky. Ale neskákalo se jen tak od čáry, kdo doskočí dál. Na zemi ležely za sebou poskládaný skejty a ty se postupně přidávaly. Pro diváka je to skvělá podívaná, pro rozhodčí je to lehce měřitelný a pro skejtra samotnýho je to pěkně o hubu a že pádů bylo vidět několik. 

Vítězný olliečko Karla Raichla přes 14 skejtů

Letošní ročník měl jednu takovou novinku, kterou bylo vyhlašování vítězů až na after party, která se oproti loňsku přemístila z dubický pískovny na koupaliště v Zákupech. Tak se vyhlásili vítězové minirampy, skoku dalekýho i streetu.  Po vyhlášení přišla řada na kapely a dál už si to každý užíval stylem, jakým mu to vyhovovalo. 

 

Ti nejlepší z mladší kategorie do 15 let včetně holek
Vítězové minirampy / zleva: Martin Semirád, Martin Vágner a chybějící Sváťa Vorel

 

Machy je právě pasován na vítěze streetu letošního, výročního Thunder Storm Contestu, gratulujeme!

 

Výsledky 15-:

1. Hynek Masopust 

2. Jméno se vytratilo a nikdo netuší (pokud jsi to ty, tak se ozvi, rádi doplníme)

3. Jirka Dankanič

 

Výsledky Holky:

1. Nikol Jeníková

2. Laura Žáčková

 

Výsledky Minirampa:

1. Martin Vágner

2. Martin Semirád

3. Sváťa Vorel

 

Výsledky Street:

1. Honza Machačka

2. Vojta Zíma

3. Karel Raichl

 

Díky největší patří hlavně českolipský partě, která se i v nelehkých podmínkách snaží, jak se dá a pokaždé vykouzlí skvělý mejdan, kde je úsměv jasným poznávacím znamením, že to dělají dobře a ze srdíčka. Už se nemůžeme dočkat dalšího, už 11. ročníku, který se bude konat tradičně, poslední květnovou sobotu v českolipským červeňáku.