24. ročníku závodu Tampa Pro 2018 kraloval Jagger Eaton

 

Po loňském vítězství Louieho Lopeze v jednom z nejprestižnějších závodů Tampa Pro byl na řadě již 24. ročník. Contest těch nejlepších profíků pod jednou střechou proběhl tento víkend a už je znám i vítěz. Kdo sledoval přímý přenos ví, že si 20 tisíc dolarů spolu s trofejí odvezl domů mladý zabiják Jagger Eaton. Gratulace! Připravili jsme pro vás kompletní report z této akce doplněný o fotky a záznam ze semifinále a finále.

 

Zleva 3. Ryan Decenzo, 1. Jagger Eaton, 2. Felipe Gustavo

FINÁLE

Po nabitém semifinále nás čekalo ještě nabitější finále jakožto hřeb celého víkendu. Adeptů na vítěze bylo hodně, ale to jen kdyby zajel každý čistou jízdu podle představ. Do fajnlu se dostalo celkem 12 jezdců. Jeden z favoritů byl vítěz z roku 2014, Nyjah Huston. Ten si ale v tréningu narazil koleno o zem a nebyl schopný dále skejtovat. Tím odpadla jedna z hvězd. Vzhledem k tomu, že jsme na Tampě neviděli ani Paul Rodrigueze nebo zraněného Shane O’Neilla, dostali prostor jiné tváře.

 

Ve víc než dobrém světle se předvedl nový profík u Toy Machine Axel Cruysberghs, který stylově prosvištěl parkem a vrátil combo bs 270 lipslide na railu s bs nosebluntem v radiusu, dále fs alleyoop 50-50 grind, bs tailstall na římse nebo bs hurricane na áčku. Velký potlesk vzbudil taky devatenáctiletý Zion Wright, čerstvý profík u Real Skateboards. Ten bs overcrookem a fs feeblem na dlouhé tyči nebo bs 540kou v rádiusu ukázal svou všestrannost. Vítěz kvalifikace Yuto Horigome takové štěstí neměl a skončil na 10. místě. To nemění nic na tom, že o tomto talentu ještě hodně uslyšíme. Z mlaďochů jsme viděli už urostlého klučinu Alexe Midlera, u něhož jde vidět velký progress.

 

Zion Wright – halfcab crooked. Photo: Justin Crawford

Manny Santiago se dostal do finále z druhého místa v kvalifikaci. Jeho obrovská radost ze skateboardingu byla znát i tady a to se taky odrazilo na tricích. Udělal například kickflip bs 50-50 na áčkovém railu, nollie flip bs nosegrind na hubbě, stejně tam i nollie flip bs 50-50 a neuvěřitelný varial heelflip 5-0. Jízdu zakončil impossible lipslidem ze schodů. Otázkou bylo, zda si loňský král Tampy, Louie Lopez, vítězství vzít nenechá. Jel sice parádně, ale stejně jako ostatní rideři, zkazil v jízdě jeden trik a trofej mu tak utekla. Poprvé se dostal do finále i technik TJ Rogers, který překvapil fanoušky halfcab noseslidem bigspin 360 out, nollie fs 180 nosegrind revertem na bedně a crooked nollie heelflipem z šikmé hubby.

 

Manny Santiago – fs kickflip. Photo: Justin Crawford

Objevil se zde taky každoroční účastník závodu Ryan Decenzo. Jeho minutová jízda byla doslova flipová. Odjel například fs feeble do 5-0 na dlouhém, nollie heelflip bs board ze schodů, flip fs 50-50 dolů, flip crooked na šikmé bedýnce nebo wallie fs 360. Tím si vysloužil třetí místo. Tentokrát se zadařilo i Felipe Gustavovi. Vedle triků jako nollie crooked na rovné tyčce, ss fs blunt na bedně, ss bs tailslide ze schodů vrátil i bombu v podobě ss flip bs nosegrindu z hubby a 360 flip nosegrindu na zemi. Styl a provedení bylo zkrátka učebnicové a zaslouženě získal druhé místo.

 

Snaživost se nejvíc vyplatila sedmnáctiletému Jaggeru Eatonovi. Ten sice není oficiálním profíkem stejně jako Midler, ale úroveň skateboardingu ostatní profíky předčila. V bezchybné jízdě udělal ss nosegrind a ss bs tailslide na šikmé bedně, bs 180 nosegrind, fs flip, blunt fs flip out a bs noseblunt revert v radiusu. Počet bodů z jeho první jízdy už nikdo nepřekonal a stal se tak vítězem letošního 24. ročníku závodu Tampa Pro. Za zásluhu získal trofej, 10 000$ a také cestu do Street League Skateboarding Pro Open 2018. Gratulace Jaggerovi!

 

Vítězná jízda Jaggera Eatona:


 
Výsledky finále Tampa Pro 2018:

 1. Jagger Eaton
 2. Felipe Gustavo
 3. Ryan Decenzo
 4. TJ Rogers
 5. Louie Lopez
 6. Manny Santiago
 7. Zion Wright
 8. Kelvin Hoefler
 9. Axel Cruysberghs
 10. Yuto Horigome
 11. Luan Oliveira
 12. Alex Midler
Cena za největší snahu – Mason Silva (1000$)
Bronson Speed killer – Milton Martinez (1000$)

 

Profesor Schmitt se svojí organizací Board fo Bros, která pomáhá dětem najít si cestu ke skejtu, protože někteří si prkna dovolit nemůžou. Ocenili také dnešní jezdce, kterým jsou Manny Santiago za ježdění a věčný úsměv na tváři. Ocenění získal také Brian Schaefer za to, že táhne Tampu už dlouhých 25 let.

 

Kompletní záznam ze semifinále a finále můžete shlédnout na stránce ETN Live a samotné finále i na níže přiloženém odkaze.

 

 

KVALIFIKACE

Závod odstartoval samozřejmě kvalifikací, kterou jelo celkem 80 riderů. Nejlepších 30 z nich pak postoupilo do nedělního semifinále a finále. Kvalda opět dokázala, že to bude pořádná bitva a podívaná. Největší počet bodů získal mladý zabiják Yuto Horigome, který svým lazy stylem a ne úplně běžnými triky postoupil z prvního místa. Vrátil triky jako switch bs 180 to 5-0 grind na šikmé hubbě, nollie fs 180 do feeblu revert nazpět na railu a další nesmysly. Uvidíme ho tak rovnou ve finále spolu s Manny Santiagem, který skončil hned za ním. V hodně dobrém světle se ukázal i nahajpovaný Jagget Eaton nebo Dave Bachinski. Kompletní výsledky z kvalifikace najdeš zde.

 

Výsledky kvalifikace (prvních 10):

 1. Yuto Horigome
 2. Manny Santiago
 3. Jagger Eaton
 4. Kelvin Hoefler
 5. Dashawn Jordan
 6. David Bachinski
 7. Felipe Gustavo
 8. Ishod Wair
 9. Alex Midler
 10. Ryan Decenzo

Yuto Hirogome – fs 180 sw crooked. Photo: Justin Crawford

INDEPENDENT TRUCKS BEST TRICK CONTEST

Jak je tomu zvykem, nechyběl ani oblíbený Independent Trucks Best Tricks contest, při kterém se skatepark otřásl v základech. Byly k vidění triky jako crooked nollie late flip od Adriena Bularda, switch hardflip backtail od Felipe Gustava, nollie heel bigspin backheel od Yuri Facchiniho nebo bigspin flip bs tailslide shoveit out od Sewy Kroetkowa. Králem centrály se stal letošní SOTY – Jamie Foy, který udělal nepochopitelný bigspin fs bluntslide bigspin out přes celý rovný rail. No prostě nesmysl.

 

Výsledky Independent Trucks Best Trick Contest:

 1. Jamie Foy – bigspin fs bluntslide bigspin out
 2. Sewa Kroetkow – bigspin flip bs tailslide shoveit out
 3. Yuri Facchini – nollie heel bigspin backheel
 4. Felipe Gustavo – switch hardflip backtail
 5. Adrien Bulard – crooked grind late flip

CONVERSE CONCRETE JAM

Prostor samozřejmě dostali i bowlaři, kteří si to rozdali v Converse Concrete Jamu. Zde nenašel konkurenci Trey Wood a odnesl si tak 10 000$. Za ním skončil Cody Lockwood a na třetím místě se umístil všeuměl Zion Wright. 

 

Výsledky Converse Concrete Jam:

 1. Trey Wood
 2. Cody Lockwood
 3. Zion Wright
 4. Ben Hatchell
 5. Tom Remillard


 
Nezaměnitelnou atmosféru jako v Tampa skateparku chce prožít doslova každý skejťák. Přece jen ne každý má cestu do zámoří a tak máme možnost závod sledovat a nasát atmošku skrz přímý přenos na ETN Live. Níže je rozepsán harmonogram závodu, aby vám nic neuniklo.

 

Přímý přenos můžete sledovat na tomto odkaze. 

 

HARMONOGRAM ZÁVODU

Sobota

18:00 – Street Qualifiers, po kvalifikaci následuje Independent Trucks Best Trick contest

 • 2 jízdy po 1 minutě, lepší se počítá
 • Nejlepších 30 postupuje do seminifále
 • 2 nejlepší rideři postupují rovnou do finále díky získání Golden Ticket
 • Předchozí vítězové předchozích ročníků závodu Tampa Pro se jedou od semifinále

$20,000 CONVERSE CONCRETE JAM PURSE

 • Jam – 1st: $10,000, 2nd: $5,000, 3rd: $2,000, 4th: $1,000 5th: $500
 • Door Gap Best Trick – 1st: $1000
 • Tricks for Cash – $500

Neděle

18:00 – Street Semi-Finals

 • 28 jezdců z kvalifikace spolu s předchozími vítězi Tampa Pro
 • 2 jízdy po 1 minutě, lepší se počítá
 • 10 nejlepších postupuje do finále

21:00 – Street Finals

 • 12 skaterů (10 ze semifinále + 2 Golden Ticket winners z kvalifikace)
 • 3 jízdy po 1 minutě, lepší se počítá

23:00 – Vyhlášení

 

Teaser: