5 věcí, kterým „normální“ lidé prostě nerozumí

Ve spolupráci s Jenkem magazínem vám přinášíme 5 věcí, kterejm „normální“ lidí prostě nerozumí. Normální, tím myslíme slušní občané přispívající svým dílem do zdravýho fungování společnosti. Ne, nemluvíme o vás. 

 

1. Obří fingerboard: Předvádět triky rukama

Znáte to, narazíte na spot, prostě MUSÍTE jít blíž a začít si představovat všechny možnosti? A pak hned vezmete desku a začnete předstírat, že máte v rukou obří fingerboard? Jo, pro nás to není nic divnýho, ale všem ostatním ve fungující společnosti musí připadat legitimní tvrzení, že jsme psychopati.

 

2. Voskování zídek a všeho ostatního

Chvíli se zastavte a přemejšlejte. Většina lidí dospěje a v určitým věku začnou aspirovat na pozici profesora nebo doktora, zkrátka aby něčím přispěli do tý fungující a zdravý společnosti. Zatímco PRO skejtři jsou přerostlý děcka, který si po kapsách schovávají levný svíčky, aby je pak mohli rozmazávat po zídkách rozmístěnejch ve veřejným prostranství a mezitím, co se nikdo nedívá, je grindovali na hračce, která byla vynalezená v šedesátejch letech. Jsme opravdu omezenci.

 

3. Veřejná exhibice mentální slabosti směřovaná neživočišným předmětům

Většina lidí se rozčiluje třeba nad tiskárnou nebo pc hardwarem. Doma nebo v kanceláři. Ale vždycky, když to začnou dávat explicitně najevo, trochu se za sebe stydí. Pro skejťáka je ale úplně normální povídat si se spárou na chodníku, nakopávat lavičku nebo křičet z plnejch plic na zábradlí uprostřed rušný pěší zóny.

 

4. Divné rituály

Skejťáci jsou skutečně jedna velká parta neurotiků. Všechno musí bejt perfektní, přesně tak, jak to máme rádi, jinak nemůžeme jezdit. Musíme mít svůj naše zvláštní znamení na gripu, kolečka otočený grafikou dovnitř a mít správně uspořádaný nálepky na desce. Perfektně!

 

5. Místo pásku tkaničku

Protože je to ve skateboardingu normální, je lehký zapomenout, že to není něco, co dělají „normální“ lidi. Ti jdou do obchodu a utratí peníze za příslušenství, který zaručuje, že jim nespadnou kalhoty, zatímco my kolem sebe obmotáme tkaničku od bot. Je vždycky zajímavý, když vezmete holku poprvý k sobě domů a ona se vám snaží sundat kalhoty. To vám vyhrne tričko, vy se usmějete a s hrdostí jí ukážete, jak pořád nosíte kalhoty jako dvanáctiletý děcko.  

 

Text: James Lee

Původní ilustrace: Michael Giurato

 

 Sledujte Jenkem Magazine na Facebooku a Twitteru!