Acrasy tým si užil vídeňský víkend

Určitě už se k vašim uším doneslo jméno „Acrasy“. Jedná se o crew s brněnskými kořeny, jejíž náplní je především skateboarding a výroba vlastního oblečení. V následujících řádcích se dozvíte pár informací o její historii a krátké povídání o jejich nedávném tripu do Vídně.

 

Text: Tomáš Kopáček

Video: Marek Skřivánek

 

 

Acrasy je apparel značka, kterou založil Ondra Kapitančík a Mára Skřivánek z Brna v roce 2014. Jejich záměr byl jednoduchý. Dělat top hadry z kvalitních materiálů a dobrým střihem a taky, aby někde uplatnili svou kreativitu.

 

Cílem samozřejmě nebylo prodávat nic masově, ale prostě pro felláky, vytvořit tak skate team, cestovat a užívat si a to mě na tom nejvíc baví. Jsou to kamarádi a dělají to pro své známé, kteří díky nim můžou jezdit na tripy a ještě z toho dělají výstupy.

 

Kompletní sestava crew na výletě / Foto: Tomáš Kopáček

 

Co se tour týče, tak záměr byl jednoduchý. Vypadnout někam ven dokud to jde a užít si pohodu a skateboarding. Takže majster Ondra Keptnčík vzal svou obytnou dodávku a vyrazilo se směr Vídeň.

 

Posádku tvořili majitelé Ondra a Mára, který je zároveň i kameraman. Z teamu potom já, Vašek Stavárek, Lukáš Halfar a felláci Radim Franta a Petr Lovíšek.

 

První den nám počasí moc nepřálo, protože celý den pršelo, tak jsme šli omrknout Copa plazu (ten název se mi moc líbí), abychom věděli na co se zítra těšit, protože počasí už ukazovalo léto. Večer proběhla klasicky návštěva města a nějaká pouliční pivečka.

 

Dobrý jídlo a skateboarding, v pozadí Copa plaza / Foto: Ondra Kapitančík

 

Ráno už nás vzbudil sunshine a tak jen co jsme se vymotali z bytu, namířili jsme si to do Loretto plazy, kde jsme dali warm-up a rovnou potočili pár záběrů.

 

Kolem oběda jsme se pak přesunuli na Copa beach, což je taková náplavka u Dunaje a hned pod tamním mostem u metra se nachází zbrusu nová plaza. Výhodou je, že jedna část je krytá, takže se tam dá pojezdit i v horším počasí. Nevýhodou je tak trochu její lokalita, protože jak je to u promenády, tak je tam tisíc lidí a druhá tisícovka je ve skateparku. Na točení sérek to zdaleka nebylo, tak jsme aspoň zkusili potočit nějaké single triky jak uvidíte ve videu. Každopádně doporučuji tam jít buď dopoledne a nebo odpoledne už spíš cruisřit a užívat tamní vibe.

 

Vašek Stavárek a jeho fs nosegrind výtrh v Loretto plaze / Foto: Tomáš Kopáček

 

Před večerem jsme se vydali zase zpátky směr Česká Republika a klasicky proběhl dálniční Mekáč. Během cesty Ondrovo autokino pouštělo seriál Přátelé, takže cesta utíkala a byla jak má být. Sečteno a podtrženo, víkend s kámošema v topu, sranda, pivečka, skateboarding. Už bych zase někam vyrazil hehe…

 

 

Autor: mutecrap Rubrika: Skateboarding