Ali Boulala vyzpovídal Dustina Dollina

Ali Boulala dostal příležitost vyzpovídat členy Baker týmu a tohle je první interview ze všech. Všechny rozhovory se udály v jeden moment, když byl loni Baker v Paříži. První rozhovor je s Dustinem Dollinem o střílzivosti Baker týmu, holčičím skateboardingu, stěhování se do Paříže a dalších věcech. 

 

Převzato z Kingpin magazínu

Intw v originále najdeš zde

 

Foto: Ali Boulala

 

Ahoj, proč jsi v Paříži?

 

Jsem v Paříži, protože jsem se zamiloval do další Francouzky.

 

Do další? Myslíš to tak, že máš dvě?

 

Jo, tak nějak… Měl jsem ženu a ta byla francouzská Libanonka a teď mám přítelkyni, která je Francouzka. Svůj život využívám k cestování za láskou, za láskou úplně k čemukoli.

 

Takže je úplně jedno, jestli je to Paříž, Nice nebo Katoomba?

 

Nechtěl jsem se vracet zpátky domů do matčina domu, ale kdybych se asi zamiloval dřív, možná bych nikdy ani nebyl profesionálním skaterem.

Paříž je nádherná a to z mnoha důvodů. Byl už jsem krapet špatnej ze života v Americe, nic proti Američanům, platěj mě, miluju američany, jen jsem si nemohl dovolit jejich zdravotnickej systém.

 

 

 

Kdybys mohl vymazat jednu věc ze skateboardingu, jak ho k dnešku znáš, co by to bylo?

 

Kdybych mohl vymazat pryč cokoli ze skateboardingu, byla by to smrt všech mejch skejtovejch kamarádů. Pokud by to nešlo, tak bych nevymazával vůbec nic. Skateboarding je totiž jako strom, roste a mění se. To by bylo jako porazit strom jenom proto, že vypadá blbě před tvým barákem. Nevím, ale neměnil bych asi nic. Skateboarding není věc, kterou bych nějak extra řešil.

 

Takže bys nevymazal nic?

 

Ne.

 

Foto: Aaron Smith

 

Kdo nebo co podle tebe posouvá skateboarding tím správným směrem?

 

Co podle mě posouvá skateboarding tím správným směrem? Lidi, který dělají pořád starý triky, jako třeba Grant Taylor. Když jezdí, vypadá to fantasticky, to je přesně tak, jak by měl skateboarding vypadat. Žádný pozéři, který se snažej vypadat jako Gonz na streetu… Lidi, který mají od přírody svůj styl, ty tlačej skateboarding kupředu. Přírozenej styl je to, co posunuje skateboarding a přirozenej styl skateboardingu bude vždycky ten nej. Já na skejtu vypadám neohrabaně, takže opravdu respektuju lidí, který mají bezva styl. Cítím ale, že se ze skejtři stávají míň jedovatý, dostávají mnohem víc věcí, mají víc výkonu, víc síly, víc bojujou…

 

Míň stěžování si…

 

Míň nespokojenosti, míň jedovatosti a hlavně míň bohatejch lidí ve hře.

 

 

Proč není tolik holek se statusem PRO, když jich jezdí tolik?

 

Představoval bych si to tak, že rodiče holek nechtějí, aby se jejich děti nějak zranily, a to bere hrozně moc holek ze skejtu. Těch, který jdou ven a třískají sebou o zem. Je prioritou udržovat holky krásný, protože díky tomu nesou dál rodovou linii, je to prostě přirozenej instinkt už od dob lidí z jeskyní. Nikdo nechce vidět holku zničenou ze skejtu. Dokonce i když máš holku, která jezdí a je rozbitá, lidi na ulici si stejně myslí, že jsi ji ublížil ty… lidi jsou prostě divný.

 

Mám pocit, že to šlo tak nějak ruku v ruce s Nyjahovým vyjádřením … Ty jsi to naštěstí tak nějak zachránil…

 

Co je Nyjahovo vyjádření?

 

Řekl, že holky by neměly jezdit.

 

Fakt? To je teda pěkně nefér vůči ženám.

 

Řekl, že by neměly a potom se jeho matka musela veřejně omluvit.

 

Wow! To je další věc ve skateboardingu, že když se staneš populárním, musíš fakt hlídat svoje kroky. To je to, co je dobrý na tom, bejt součástí undergroundu. Můžu mít v prdeli, bejt vožralej a nikdo neřekne ani popel. Jeho sponzoři by byli paf, he he. Nikdy se nikdo nedočká žádný veřejný omluvy od mojí matky, nikomu.

 

Zdroj: Low Card

 

Proč holka nosí boty na vysokejch podpatcích, který ji jsou velký?

 

Znáš mýho kámoše Flipa? Pro něj je nejvíc, když jde ženská po ulici, má obrovský podpatky a ty pořádně klapou. Nerozumím tomu, je to ta nejhnusnější věc. Žádná narážka, ale pokud neznáš svoji velikost bot, asi nebudeš moc inteligentní.

 

Asi bude docela složitý udělat kickflip, když máš moc velký boty.

 

Myslím, že jsem byl zvyklej nosit devítky, protože to byla velikost vzorků a bylo snažší se k nim dostat. Jednou mi dal Billy Pepper po DC demu svoje boty a já je nosil, dokud neshořely. To byly osmičky, mě bylo třináct, takže jsem mohl mít nohu tak pětku, to bylo docela vtipný. Kde je vlastně Billy Pepper? Uznával jsem ho, protože byl malej a já ve svým dospívání taky.

 

 

Jednou jsem měl nějaký hnusně velký Circa boty od Marka Appleyarda. Byly pro mě fakt moc velký, ale natočil jsem v nich docela pěknou lajnu tady v Paříži.

 

To bylo, když jsi měl hluchý období mezi sponzorama.

 

Baker tým je skupina docela extrémních osobností, dokonce i pro skateboarding. Došlo to vlastně tak daleko, že z toho nejvíc chuligánskýho týmu ve skateboardingu se stal tím nejvíc střízlivým. Proč myslíš, že se tak stalo?

 

Myslím, že důvod toho, že Baker tým vystřízlivěl, je to, že se pokoušejí dát dohromady materiál pro Baker 4. Zdá se, že jejich styl se nezměnil, ale na druhou stranu, když začal Reynolds abstinovat, jeho styl se krapet změnil. Důvodem je to, že tyhle kluci si prožili různý hrozný sračky a svedli to na alkohol. Pokud to tak je, je to dobře. Ať už svedeš cokoli na cokoli a jsi oddanej myšlence, že to opravdu je, tak je to dobrá věc. Já obviňuju alkohol z toho, že mě drží naživu, jiný lidi zase obviňujou alkohol z toho, že jim jejich život zničil. Jestli jsi dostatečně zakouslej do chlastání nebo skejtování, jsem s tím v pohodě. Ale důvod toho proč Baker střízliví je, že se stalo moc špatnejch věcí.

Já jsem chlastal a nic moc špatnýho se mi nestalo, ale jiný lidi chlastají a dějou se jim sračky. Pak můžeš obviňovat to a tohle, můžeš obviňovat Boha, můžeš obviňovat ďábla, můžeš obviňovat světovej mír nebo války, můžeš obviňovat Donalda Trumpa. Na konci dne je pro mě stejně důležitý, že nevěřím v žádný hovna, kromě toho, že jsem si jistej, že se dostanou tvý kámoši domů v pořádku… Oni to dělají proto, protože to je to, co dělat musí, a to je to, jak skejtování funguje. Skejtování by nemělo ani existovat, je docela obtížný vzdorovat každej den gravitaci a můžeš bejt pa šťastnej, že vůbec žiješ, když skejtuješ. Lidi z Baker jsou teď střílizlivý, protože věří, že je to pro ně takhle lepší. Já věřím, že to takhle nikdy mít nebudu, protože vím, že skejtuju líp, když jsem nalitej… jiný lide ne.

 

 

Baker 3 – Dustin Dollin

 

 

 

Kdyby ses mohl rozhodnout, kdo bude první Baker holka, kterou bys vybral?

 

Viděl jsem jednou jednu kočku na nějakým demu (Samarria Brevard), myslím, že zrovna jezdí za Enjoi? Dělala ten nejlepší 360 flip ze skočky.

 

Lepší než Josh Kalis?

 

Byl to v podstatě Kalis tre flip. Hej, neví někdo jméno tý holky z Enjoi týmu? Ta holka s dredama, co dělala ten nejlepší 360 flip všech dob?

Naneštěstí si bohužel nepamatuju jména hodně lidí, jinak každopádně big up pro ni a promiň, že jsem zapomněl tvoje jméno. Jezdí za Enjoi, má dredy a umí 360 flip líp, než budu já kdykoli umět.

 

 

Francouzka nebo Američanka?

 

Je Američanka. Myslím teda, ale samozřejmě kdybych mohl mít Marisu Del Santo, co jezdila za Zero, bral bych ji. Ona je stopro ta nějlepší skate holka, která kdy žila.

 

Kdyby sis měl vybrat mezi tetováním na krku, který má Nyjah a tetováním, který má na zádech Sheckler, který by to bylo?

 

Kdybych si měl vybrat, bral bych oboje, protože oboje je strašný.

 

Musíš si ale vybrat jenom jedno

 

Jenom to jedno, nebo to druhý?

 

Jen to jedno nebo to druhý…

 

Tak to bych si stejně vybral obě J Srát na to, hotovo. Umím se vyhnout otázkám docela snadno, když chci.

 

Nemusí to mít nic společnýho s jejich osobností.

 

Dobře, takže měním odpověď. Každopádně bych bral Shecklera, je to legenda.

 

Zdroj: Vans Japan

 

To je to, co řekl každej, takže jsi vykrytej.

 

Sheckler nikdy neměl doopravdy svůj part a přitom je jeden z nejslavnějších skaterů na světě. Za to Nyjah celej svůj život zkouší být nejlepším skaterem planety. Chtěl bych Shecklerovo tetování, on přispívá na charitu, což je sakra skvělý a má ty nejhlubší a nejtemnější depky ze všech skejtrů. Navíc, vždycky když jsem potkal Nyjaha, zkoušel jsem se k němu chovat hezky, ale on se ke mně choval nepříjemně.

 

Tak, či tak… Co víš o Švédsku?

 

Mám odtamtud skvělýho kámoše, kterej se jmenuje Ali Boulala a měl jse dalšího dobrýho kámoše, kterej se jmenoval Lewis Marnell, kterej se rozhodnul vrátit zpátky do Austrálie, alespoň na chvilku, protože je tam mnohem víc srandy a uřady nejsou tak tvrdý kvůli drogám a pití. Ale mimo to, znám skupinu ABBA. Jsem si jistej, že tohle řekl určitě každej.

 

Ne, nikdo to neřekl.

 

No, nevím toho moc a věř nebo ne, nikdy jsem ve Švédsku nebyl. Dokonce ani i když tam žije jeden z mých nejlepších přátel.

 

 

Chicagof – Dustin Dollin a Lewis Marnell

 

 

 

Oficiální švédskej Twitter účet je dávanej každý týden ke správě náhodnýmu občanovi, kdybys ty mohl spravovat Twitter účet Austrálie, o čem bys tweetoval?

 

Kdybych Twitter co?Hele, nikdy jsem nepoužil Twitter. Mohl bych třeba napsat: „Užívejte srandy, zůstaňte naživu a moc nechlastejte vy australský ku*dy!

 

Teď se vrhneme na pečivo. V jiných zemích se slaví jejich různý vojenský vítězství, různý svátky svatých apod. My ve Švédsku slavíme skořicový bulky, vafle a šafránový pečivo. Co si o tom myslíš a jaký pečivo bys oslavoval ty?

 

Se švédským oslavováním pečiva je to myslím, lepší, než s oslavováním smrti. Kolik ještě pohřbů potřebujeme pro lidi, který umírají ve válkách? Války jsou kravina… Každopádně pečivo je to nejlevnější, co se může dávat lidem k jídlu v další válce.

 

Zdroj: Volcom

 

Nějaký doporučení pro naše čtenáře?

 

Pro všechny, který tohle čtou, žijte svůj život naplno, protože netrvá moc dlouho. Nikdy nenechte nikoho, aby vás dostal do špatný nálady. Nebojujte proti nikomu, protože nikdy nevíte, jak hnusnej jejich život může bejt. Nikdy nevíš, jak moc blbej den zrovna někdo má.

 

To je pěkný.

 

To je to, jak to cítím.

 

 

Dustin Dollin – RAW 7 Day Weekend