Ambassadors Slovakia Tour: full video

Jak jsme slibovali posledně, tak jsme taky dodrželi. Ambassadors přináší poslední příspěvek z jejich tour po Slovensku a jak již bývá zvykem – to nejlepší nakonec. Ve full videu se objeví parta ve složení Arnošt Ceral, Petr „Piťu“ Humpl, Jakub „Pašík“ Jiruška a David Luu, Jirka Novosád coby kameraman a Vašek Žalud jako fotograf a vůdce smečky. Součástí článku je kromě suprového editu také fotogalerie, aby jste byli zážitkům z této cesty ještě blíž. Teď už dostává slovo sám team manažer Vašek, který povypráví celou story.

Arnošt Ceral fs blunt. Photo: Vašek Žalud

 

Začátek našeho tripu samozřejmě začal jak jinak než komplikacemi, protože jsme zjistili, že se vlastně do auta nevlezeme. Chvíli jsme vtipkovali o tom, kdo zůstane doma při tahání sirek, ale nakonec jsme se zbytečností zbavili a mohli v plném složení vyrazit směr Bratislava. Po vyčerpávající cestě po dálnici D1 jsme se konečně dočkali a dorazili na místo. Tam jsme se ubyvovali na dvě noci v kempu Zlaté Piesky. Nechyběla koupačka, ale hlavní náplní výletu byl přece jenom skateboarding. Jako první spot jsme navštívili DIY plácek s lavičkama a railem, který si postavili lokálové.

 

Petr Humpl bs bluntslide. Photo: Vašek Žalud

 

Druhý den jsme se sešli s partou od Cube skateshop, která nás doprovázela po dobu celého tripu a pomohli nám tak s výběrem místních spotů. Za to jim patří velké díky! Za zmínku určitě stojí spot se street railem, kde David Luu udělal fs boardslide a fs feeble. Při odjetí nám ale oznámil, že ví o dalším railu, který je o kousek dál. Ten byl o dost větší a z desítek. Rail vypadal celkem hrozivě, ale dokonalému rozjezdu i dopadu neodolal. Luučko nezastavilo několik mega pádů ani vyražený dech a vrátil v perfektu fs smino.

 

David Luu fs feeble. Photo: Vašek Žalud

 

Po pár dnech v Bratislavě jsme se vydali do Nitry, kde nás opět čekali slovenští bratři. Po ubytování jsme si jeli užít pohodu do místního parku s úžasným výhledem na město. V něm se taky následující den odjel závod Cube Nitra Cup, kterého se zúčastnil náš tahoun Arnošt Ceral. Ten si získal své fandy a ne nadarmo spjat s hláškou „Jezdíš regular nebo goofy? yÉs!“ Rozdal lokálovi divokou kartu, se kterým se popral o vítězství. Arnie nakonec vyhrál.

 

Petr Humpl na výsluní. Photo: Vašek Žalud

 

Po zbytek dnů jsme prošmejfili další spoty v Nitře a okolních vesnicích. Zajímavý byl opuštěný komunistický tábor uprostřed ničeho, kde jsme objevili peckovní vypuštěný bazén. Arnošt a Piťu využili své kutilské nadání a začali stavět další GOLD JZD ze všeho, co tu bylo. Pašík po těžké noci pospával, Luu si zapózoval a dělal workout. Zkrátka když jedete s partou jako tato, nejde si to neužít!

 

Jakub Jiruška fk bs crooked. Photo: Vašek Žalud

 

Po cestě na hotel jsme dali pořádnou večeři a hledali spoty, kde jen to šlo. Poslední den jsme vyrazili o pár kilometrů dál od Nitri do města Levice, kde nás čekal spot Družba. Nebýt místních skaters, není z klasického prostranství před zavřeným domem kultury tak skvělé místo s top zídkama podobným těm našim stalinským. Zídky jsou naše a šlo to znát. Nasázeli tam vše, co mohli a po pár hodinách nás vyhnal déšť. Nakonec se přece jenom udělalo hezky a tak jsme stihli obhlédnout náměstí s třemi velkými schody a na večer manuálek jako třešnička na dortu za celým tripem.

 

Arnošt Ceral ss heelflip. Photo: Vašek Žalud

 

Tímto bych chtěl poděkovat klukům za super chvíle, nezapomenutelné zážitky, ale i ty, které jsem už raději zapomněl haha. Dále patří dík Cube skateshopu a samozřejmě Ambassadors distribuci! – Vašek Žalud (Team manager).

 

Teď už dost slov, je na řadě video s fotogalerií. Enjoy!