Ambassadors tým na toulkách Berlínem

Na konci května vyrazila posádka složená ze skejtrů AMB distribuce, tým manažera a fotografa v jedný osobě, na trip do jednoho z největších měst Evropy, do Berlína. Do kufru přibalili kameramana, aby se taky mohlo na vejlet skrz video krásně vzpomínat. Město je víc než skate friendly, materiálu se pořídilo dost, tak prosím, račte vstoupit.

 

Text / Foto: Václav Žalud

Video: Martin „Bob“ Hausner

 

 

Když se jezdí ve vedru, triko je pak zralý na vyždímání

Plánování tripu začalo někdy v květnu a bylo celkem náročné vybrat jedna místo, kde se bude skládat hlava a vybrat taky posádku, která bude mít před sebou jedinej úkol, a to pořádně na tripu skejtovat. V první sestavě byl David Luu a Honza Navrátil, ale David bohužel nemohl jet a jelikož do námi vybraného hotelu mohly pouze osoby starší osmnáctiti let, tak Navrc měl taky útrum.

 

Kámoši jak v týmu, tak i v reálu. Karel Raichl a Honza Machačka

 

Tudíž jsem přibral do party Karla Raichla a nového Mystery ridera, Honzu Machačku. Zbytek party byli Martin Bob Hausner jako kameraman a Míla Milouch s Jakubem Jiruškou. Začátek byl, jak je již u nás zvykem, vtipný, jelikož jsme se všichni museli opět vmáčknout do našeho sedmimístného auta bez kufru, ale o to jsem si byli zase blíž.

 

Vyrazit na skejtovej trip bez pořádnýho kameramana je nesmysl

 

Cesta do Berlína není moc dlouhá, takže jsem tam byli hned a po příjezdu do hotelu a ubytování se, jsme se ihned vydali na legendární spot na Warschauer str., kde si to Pašík náramně užíval. Dá se říct, že to tam málem shořelo, ale i ostatní kluci zabíjeli, jen po té cestě a mega vedru se nechtělo moc jezdit.

 

Jakub Jiruška – bs tailslide na místě, kde se cítil jako doma

 

Na večer jsem dali pár piv s místníma, poklábosili o tom, kam bychom druhý den mohli jet a vyrazili na hotel. Druhý den ráno jsme se probudili do pětatřicetistupňového vedra a rozhodli jsme se, že pomalu vyrazíme na Kultur fórum, kde měl Míla vymyšlený kino z double setu, který ale bohužel neodjel. To vedro bylo dost vyčerpávající, takže se přes den nejezdilo tak dlouho a spíš se jezdilo až na večer.

 

Kultur forum a Karlův grind

 

Berlín je plný bezvadných a známých spotů, ale my nechtěli objíždět jen ty, co známe, tak jsme zkusili hledat nové a našli jsme! V zapadlé uličce mezi paneláky byl perfektní rail s dokonalým rozjezdem i dopadem. Jak jinak, místní security prudili, ale vyjednali jsme s nima pár minut a tak Machy s Mílou mohli dávat.

 

Jsou security a security. S některejma se mluvit dá, s některejma vůbec.

 

Karel Raichl byl po dlouhodobém zranění kolene, takže tenhle trip byl spíš takovou zkouškou, jak na tom je a opravdu překvapil! Jezdil co to šlo a překvapil i zásobou triků, které jsem u něj vůbec neznal. Při jednom z návratů domu si našel šílený rail, s rozjezdem jak struhadlo a odjezdem do bůhví čeho a to si ještě vymyslel, že přeci to nebude odjíždět normálně, ale že to ještě vytrhne na chodník. Po půl hodině trápení s rozjezdem se odhodlal do toho naskočit a do pár pokusů to vrátil! V hospodě kousek od spotu mu dokonce fandili a přišel ho povzbudit i jeden lokál.

 

Objevenej rail s s výtrhem přes do chodníčku

 

Další magorský spot byla velice známá fontána, do které aby jste mohli naskočit, musíte udělat mega ollie a valit na to opravdu kudlu. Nezdá se to, ale mezera je opravdu hrozná a ještě uprostřed fontány na vás čeká jakási trubka, kterou nechcete trefit. Karel už to tu znal a veděl jak na to, před pár lety zde vrátil kickflip a teď odjel bs ollie a Machy Hellflip. Oba triky vypadají jako by nic, ale všem doporučuji se tam jet podívat, nezdá se to!

 

Heelflip z fontány od Honzy Machačky

 

Zbytky dnů v Berlíně byly velice podobné, brzké vstávání, nákup v místním obchodě, a výprava na spoty. Večer zakončení vetšinou na lavičkách na Warschauer str. a povečeření místního kebabu. A jak jsem již říkal, vedro bylo šílené a někteří z nich byli tak zmatení, že dělali nečekané věci. Za zmínku stojí story Boba, který po nástupu do vlaku zjistil, že na nástupišti zapomněl skate a jediné co ho napadlo, bylo zatáhnout za záchrannou brzdu.

 

Míla Milouch a jeho fs boardslide

 

V tu chvíli jsme si všichni představili, jak velká pokuta za to bude, když víme, jak za to trestají tady u nás v Česku. Čekalo nás ale překvápko, strojvedoucí se tomu jen zasmál, odblokoval brzdu a jeli jsme dál. Vyprávění by bylo na dlouho, kdybych měl říct všechno co se dělo a nedělo, ale není potřeba to nějak natahovat, protože to nejdůležitější uvidíte na fotkách a hlavně ve videu!

 

Kompletní vejletní partička

 

Chci poděkovat hlavně klukům, že to se mnou vydrželi, protože né vždy jsem byl úplně kamarád, za jejich triky a za to že jsou to prostě “kulíšcí”! Bezesporu musím poděkovat AMB distribuci, která nám tenhle trip umožnila a my si to mohli náramně užít.

 

Teď už si užijte jen tohle bomba video a keep skating !

 

Kompletní fotogalerii najdeš na Skaterock.cz Facebooku

 

 

Autor: mutecrap Rubrika: Skateboarding