Birdhouse – Saturdays: Tady nějaké šmrdlání po zídkách rozhodně nečekejte

Tony Hawk by už mohl jen sedět doma na gauči a počítat prachy, které si díky skateboardingu vydělal. Ale ne! Na svou firmu Birdhouse nedá dopustit a není divu. S takovým teamem by byl hřích nevyslat do světa další plnohodnotné video, tentokrát s názvem Saturdays. A že je se na co těšit!

 

Už tomu je nějak ten pátek, co firma Birdhouse vydala své poslední video. Naposledy tomu bylo v roce 2007, tedy před deseti lety a neslo název The beginning. To tehdy znamenalo jakési znovuzrození značky, kdy světu představili svůj nový team.

 

Od té doby už ale opět proteklo spoustu vody a team se víceméně od základu změnil. A když nejspíš Tony viděl, jak si team vedl na King of the Road v posledních letech, když vyhráli třikrát po sobě, tak mu asi došlo, že další video by asi nebylo vůbec marné a tak se i stalo.

 

Už při prvních sekundách intra si nejde nevšimnout kvalitního zpracování a za chvilku mi došlo proč. Za celým videem stojí legendární kameraman Jason Hernandez, který se třeba podílel na nespočtu videí z produkce Transworld. A jak to tak vypadá, malé věci nás v dalších 43 minutách rozhodně nečekají.

 

Jako první celé video otevírá magor Aaron „JAWS“ Homoki. Já teda nevím jak vy, ale nechápu, že tenhle „člověk“ ještě chodí. U Jawse si opět přijdou na své fandové obřích gapů, schodů a dropů a proč třeba celý part nezačít nosebonem z El tora. Celkem normálka v dnešní době, kdyby však Jaws nebyl úplně nahý…

 

Ben Raybourn je týpek s oldscholovým retro stajlem a hlavně majitel dalšího partu. Tenhle prcek dá trik snad v každém rádiusu který existuje a je úplně jedno, jestli je metr, nebo 10 metrů vysoký. Nechybí ale taky spousta bowlů, nebo různých ditchů. Tento part má rozhodně koule.

 

 

Mezi každým partem jsou zde různé sketche s americkými herci, což jsou nejspíš Tonyho felláci. Tak třeba na začátek partu Davida Loye srazí Tony Hawk s Johny Knoxvillem svým MINI Davida z Toytoye, prostě taková normálka na začátek profilu. Pak už naplno pokračuje Davidův skateboarding, který je plný nesmyslných spotů a hlavně nechybí záběr z české Stoky!

 

Další part vlastní čerstvý profík Shawn Hale. Ten si Pro status rozhodně zaslouží a baví mě hlavně jeho fakie triky z railů, které nejsou moc k vidění, jako třeba fakie bs crook na railu z 11ti apod.

 

Následuje menší montáž amatérů a Birdhouse felláků. Většina jmen vám nejspíš moc neřekne, ale o kvalitní triky tady opět není nouze.

 

 

Lizzie Armanto už si svým skateboardingem a taky vzhledem získala ne jednoho skatera a není divu. Svým ježděním v bowlech by bez urážky zajela každého bowl skatera v ČR a do toho všeho má na holku super styl. A když tam pak ještě ke všemu vypráskne invert jako kráva, tak je třeba před ní složit poklonu.

 

Máme tady dalšího bezmozka a tím je Clint Walker. Těžko říct jak Clint hledá spoty, ale doslova je hledá tam, kde nejsou. Co spot, tam je hrozba smrti. Jako třeba bs grind ze známých 15ti Wilshire, kde však dole přimontovali železné tyčky, takže sebemenší chyba a máte tyč zaraženou v břiše.

 

Pan táta Tony Hawk oslaví příští rok 50 let, ale tomu stále nebrání v tom natočit profil. Samozřejmě se veškerý skateboarding odehrává ve vertce, ale i ve svém věku tady dokáže vymyslet slušné prasárny. Jak už jsem zmínil na začátku, Tony už by se na to mohl klidně vyprdnout, ale je super vidět, že tenhle člověk to opravdu nedělá pro peníze.

 

Fs lipslide z 25ti. Nic víc, nic míň

 

Last part vlastní taky poměrně čerstvý profík a to Clive Dixon. Ten už vás po pár sekundách velmi rychle přesvědčí, že si tento status plně zaslouží. Jako malou ochutnávku stojí za zmínku fs hurricane sex-change out z railu, wallie do crookedu na railu z 10ti, nebo shoveit boardslide na street railu. Hlavně se pevně držte při posledních tricích, protože to je prostě konečná.

 

A ten konec jsem myslel vážně. Clive to uzavřel v hodně velkém stylu a outro už je klasika jako u většiny videí. Sečteno podtrženo Birdhouse video The Saturday je sakra masakr. Technický skateboarding tady rozhodně nečekejte, ale připravte se na jeden větší nesmysl za druhým od začátku do konce. Tohle video si rozhodně zaslouží být ve vaší skate knihovně, proto neváhejte a kupujte zde.

 

Trailer Birdhouse Saturdays:

 

Autor: Kopa Rubrika: Recenze, Skateboarding, Videa