Black Rabbit 4 part Maxima Habance a rozhovor s Maxem

Po pár letech čekání je to konečně tady. Black Rabbit 4 vysílá na svět part Maxima Habance, jakožto předpremiéru toho, co nás čeká ve zbytku videa. A aby toho nebylo málo, pořádně jsme Maxe na téma BR4 vyzpovídali. Takže se pohodlně usaďte, čtěte, čekujte, sdílejte!

Maxim na jednom z novějších pražských spotů. Foto: David Chvátal

Maxim na jednom z novějších pražských spotů. Foto: David Chvátal

 

Čest Maxi, jak se poslední dobou vede?

Ahoj, nemůžu si moc stěžovat! Poslední dobou mám program víc než nabitej a docela mě to baví.

 

Za pár dní ti vychází tvůj dlouho očekávaný profil z Black Rabbit 4. Proč prvně vyjde tvůj sólo part a pak až full video?

Má to víc důvodů, ale hlavní věc je trochu podpořit celý video ještě před tím, než to vyjde. V dnešní době 2 minutových videí si málokdo udělá čas se podívat na celý video, tak tohle bude taková ochutnávka. Další věc je, že můj profil už byl dlouhou dobu hotovej, tak jsme se s Davidem rozhodli takhle.

 

V čem je podle tebe hlavní problém, že pro tebe není těžké, natočit profil plný banginů během roku a něco, a zbytku to trvá i pár roků navíc? Kde je chyba?

Nevím, jestli je to chyba někoho, každej to asi bere jinak. Já skateboardingu věnoval většinu svýho života a byl bych rád, kdyby z toho něco zbylo. Proto se snažím jet naplno a prostě točit co to jde. Kdo ví jak dlouho ještě vydržím se ničit ze schodů a na railech. Podle mýho názoru se dá kvalitní part natočit během dvou měsíců, což není úplně případ mýho profilu v rabbitu 4, protože na tom jsem průběžně dělal kolem 4 let, takže je to trochu časosběrný hehe.

 

Dalo by se teda říct, že zbytek k tomu nepřistupuje tak profesionálně, jako ty? Přijde mi totiž divné, že i když jsi pořád někde cestách, tak ti oproti ostatním nedělá problém natočit více full partů.

Když mi bylo patnáct, přišlo mi, že mám ještě na všechno dost času. Dnes už se ten pocit trochu změnil a snažím se stihnout co nejvíc věcí, protože po zranění na konci minulý sezóny jsem si uvědomil, že člověk nikdy neví, kdy to může skončit. Myslím, že to není o profesionalitě, ale prostě mám asi takovou povahu a nedokážu se furt chodit projíždět a chillovat, i když bych někdy rád.

 

Tomu říkám profi přístup! Za poslední rok ti vyšel B-side part a Red Bull part z Barcelony. Oba byly na hodně vysokém levelu. Hádám ale, že ty největší pecky sis schovával do BR4?

B-part byly čistě triky, co se nevešly do BR4. Co se týče Barcelony, tak vlastně všechno šlo rovnou do toho partu, takže tak na půl. Ale určitě bych zmínil, že se v profilu objeví záběry z Taiwanu, Španělska, Zélandu a Česka.

Max v pocitovém bs smithgrindu. Foto: David Chvátal

Max v pocitovém bs smithgrindu. Foto: David Chvátal

 

 

S těmi místy jsi mi vyfoukl další otázku. Tak jinak. Asi mi to nevyjde, ale stejně to zkusím. Prozradíš nějaký trik, nebo i více triků, kterého si nejvíc vážíš a proč?

Jsou tam triky, který jsou natočeny před několika lety a vím, že třeba teď už bych je ani nezkusil hehe. Ale upřímně už jsem ty záběry viděl tolikrát, že bych to nejradši celý přetočil hehe.

 

Jaký máš vztah ke kameramanovi, třeba přímo k Davidovi? Jde ti hlavně o to trik natočit, nebo taky chceš aby to bylo co nejlépe natočené z co nejlepšího úhlu atd?

V Rabbitu jde hlavně o triky a mimo to jsem nikdy s Davidem neměl problém, že by něco natočil špatně, takže na to jsem tolik ohledy brát nemusel. I když pochopení pro to mám i díky tomu, že občas jsem součástí projektu, kde záleží skoro víc na způsobu točení, než ježdění.

 

Jaký je podle tebe největší rozdíl mezi tvým profilem na BR 3 a 4? Ať už jde o triky, styl, vnímání skateboardingu atd?

Těžko říct. Trochu víc jsem začal jezdit raily a hubby, což tam bude možná trochu vidět, ale spíš to nechám na posouzení lidem, co na to budou koukat. Pevně doufám, že se to bude líbit aspoň jako můj part v BR 3.

 

Na jaké další profily se ještě dál těšíš?

Jirka Hronek natočil hodně pecek na poslední chvilku, tak to bude určitě zajímavý. Dobrý bude taky vidět záběry Tomáše Vintra, který je taky dával dohromady několik let a všude možně po světě. Ale celkově se nejvíc těším, až uvidím celý video v kuse.

 

Rabbita už jsme pěkně probrali a ty v brzké době zase někam odlétáš. Prozradíš o co jde?

To si zatím nechám pro sebe a odlítám dnes večer, takže každej koho by to zajímalo může sledovat redbull.cz, kde se objeví můj blog z cest, kam budu pravidelně nahazovat exkluzivní fotky a news. (Jestli sledujete Maxe na Facebooku, či Instagramu, tak jste si určitě všimli, že Max odletěl do USA, kde se zúčastnil závodu Phoenix Am – pozn. red.)

 

Tak budeme tě sledovat! Nakonec mi ještě nedá se nezeptat, jak to vypadá s tvým sponzorem na boty?

Jak asi všichni věděj, ukončil jsem spolupráci s DC a od tý doby čekám, než mi zavolá Koston s nějakou rozumnou nabídkou aspoň na 100 tisíc dollarů měsíčně haha. Mezitím si nosím, co mě baví.

 

Tak konečně jsem to z tebe dostal! Maxi díky moc za rozhovor, těším se na tvůj part a ať se dál daří, hlavně žádná zranění! Jestli máš na konec nějakou děkovačku, tak je to tvoje!

Díky! Určitě bych chtěl poděkovat Davidovi, že měl nervy na to se mnou natočit další profil a ještě z toho není šedivej!

 

Sledujte Black Rabbit 4 na facebooku, aby vám neunikly všechny nejčerstvější informace ohledně celého videa!

Autor: Kopa Rubrika: Rozhovory, Skateboarding, Videa