Bojkot kontest – report

V Kolíně se odjel závod na oslavu deseti let od založení tamního skateparku. Slavnostní Bojkot kontest byl vypsán na sobotu 12. července. Předpověď počasí nehlásila nic, co by mohlo závod ohrozit a taky tomu tak bylo. Navíc ceny v celkové hodnotě 40.000,-  a prize money 4.000,-  byly určitě velkou motivací pro účast Bojkot kontestu, který nakonec vyhrál lokální Venca Drbal. 

 

Stíny mostu střídající se s paprsky sluníčka dodávaly jedinečnou atmosféru. Skaterů i diváků přijelo hodně, park byl narvanej. Do toho fakt dost pěkných slečen, dobrá hudba, žrádlo, pivka, kámoši, no klasika. Lokálky are best! 

 

Jirka Hronek backside flip 270 / foto: Black Bee

Jirka Hronek backside flip 270 / foto: Black Bee

 

Dopoledne jeli mládežníci pod záštitou Day4Kids od ČAS a od jedný hodiny odpoledne začal kontest pro dospěláky. Láďa Blecha, který se podílel na vzniku  a pořádání závodu, si udělal kotník a musel skatepark opustit, což byla obrovská škoda. Nicméně velký dík za závod a ať jsi brzo fit. Ve streetu i v mini se odjely kvalifikace a semifinále a počet postupujících pomalu a jistě řídnul.

 

Karel Raichl double flip to frontside bluntslide / foto: Black Bee

Karel Raichl double flip to frontside bluntslide / foto: Black Bee

 

Dost keciček a jdeme k věci. Čím víc se blížil závod k finále tím začlo přituhovat. Ve streetu to zabíjel technicky Tomáš Svoboda svým flip crooked na bedně z první totálně do perfektu. Taky jsem, uff, nestíhal, co nevymyslí Jirka Hronek. Jeho technika a ladnost, no krása se dívat, přes roh 360bsflip, ss 360 fs flip. Karel Raichl vstal ráno tou správnou nohou a celý den tam sypal pekla, flip bluntslide, beklipa, ohromný flipy. Novomanžel Dan Eliášek měl taky dobrý den a poslal tam pěkný tríčky, jako crooked bs lip, nosgry, beklip. No a vítěz vítězů Venca Drbal, který jel hodně ladný skateboarding. Přišlo mi, že k ladnosti přibývá velká vyježděnost a z jeho skejtingu jsem cítil, že prostě ví, co dělá. Na bedně zajel bleno, bektel, flipy, mega vára přes centrálu a zabil lahůdkou nollie late flip, vyjel si prvního fleka.

 

Venca Drbal 360 flip / foto: Black Bee

Venca Drbal 360 flip / foto: Black Bee

 

Závod v minirampě měl taky vysokou úroveň, kterou obstaral např. Kuba Vejce Jarolím, lokál Radwan, punkáč Droždí. Všichni zabíjeli, skakáli vysoko až skoro do nebes nad koping. Potili pot a krev, prostě punkáči. Hodně mě nadchl skejting Dana Dauše. Delší dobu jsem ho neviděl jezdit a asi po roce, nebo dvou jsem měl tu čest ho fotit přímo v akci. Předváděl agresivní, chytrej, stylovej a prostě pořádnej dirty skateboarding. Fakt jsem čuměl na tu vášeň, kterou dával do grabů nebo flpů i metr něco nad kopingem, fakt paráda.

 

Dan Dauš frontside air / foto: Black Bee

Dan Dauš frontside air / foto: Black Bee

 

Besttrick byl taky úlet. Tím nejlepším se trošku nažhavila krev v žilách a začli šílet. Jirka Hronek opět třišest flipy přes roh a nejvíc podiktoval 360bs flipem z extensionu dolů do banku, za což hodně respekt. Kája Raichlů zabíjel společně s Tomášem Hrotičem. Kája dával double flip bluntslide a Tomáš bigspin flip bluntslide. Park nacpanej lidma totálně burácel, atmosféra hustá jak podmáslí a oba to vrátili. No, já myslel, že mě odnesou. Fakt úlet, masakr, všichni křičeli, ruce nahoře.

 

Tomáš Svoboda bigspin flip to bluntslide / foto: Black Bee

Tomáš Svoboda bigspin flip to bluntslide / foto: Black Bee

 

Pro mě osobně byl Kolín naprosto super, úžasný den! Skateboarding na hodně vysoký úrovni, dobře zorganizovaný, plný lidí, dobrý hudby a to nejdůležitější ve skejtingu, dobrých kámošů a pohody. Lokálky mám vrytý hluboko v srdci, jsou to jedny z nejlepších dnů. Takový upřímný závody, kde se ukáže, kdo má skejtový srdíčko na pravém místě. Thanks Kolínu a klukům, který to pořádali za Bojkot kontest a gratulujeme k 10ti letům výročí.

 

Karel Raichl blunt to fakie / foto: Black Bee

Karel Raichl blunt to fakie / foto: Black Bee

 

 

Byly to taky druhé závody, kam jsem začal tahat putovní výstavu mých skate fotografií a jak jsem koukal, tak měla velký úspěch. To mě potěšilo a díky všem za support. Dalším závodem, kde budu vystavovat je zastávka Lakai rides on Ambassadors tour 26. července v Řepích v Praze.

 

Streetstyle:

1.Václav Drbal
2.Karel Raichl
3.Dan Eliášek
 
 
Minirampa:
1.Dan Dauš
2.Jakub Jarolím
3.Jakub Drešer
 
 
Best trick:
1.Tomáš Svoboda
2.Jirka Hronek
3.Karel Raichl

 

Bee

Frontside air / foto: Black Bee

Frontside air / foto: Black Bee

Radwan frontside air / foto: Black Bee

Radwan frontside air / foto: Black Bee