Cambryan Sedlick: „Proč jsi součástí této kultury, když všechno jen hejtuješ?“

Je tomu zhruba měsíc zpátky, kdy se na internetu objevil street part skatera s neobvyklým až podivným jménem Cambryan Sedlick. Ten se stal terčem mnoha vtípků a hejtů mířící na jeho jméno, vzhled i skateboarding a je údajně přesnou kopií kluků z Fucking Awesome, Hockey a Supreme. Jak probíhalo formování jeho osobnosti či jak vnímá negativní názory ostatních se můžete dočíst v zajímavém rozhovoru na Jenkemu, který pro vás servírujeme v českém znění. Co možná nevíte je, že byl kámošem Jaggera Eatona a jako mladý schodař si vyzkoušel, jaké je to letět v backside 360 z legendárního El Tora.

 

Text: Daniel Dujsík

 

 

Po vydání tvého posledního videa ti lidi dali celkem sežrat to, že kopíruješ styl oblíkání i ježdění od Fucking Awesome/Hockey. Jak se stavíš k takové online provokaci?

Na SLAPu se objevují hodně vtipné věci, baví mě to číst. Bylo tam něco jako „představte si podívat se na své novorozeně a pojmenovat ho Cambryan haha“. Na to nejde nic říct nebo dělat, tomu se dá jen zasmát. Vždy se najdou nějací rýpalové.

 

Každý z nás se během 15ti až kdo ví kolika let změní. Lidi si možná ani neuvědomují, kolik mi v těch starších videích bylo, a jak mladý vlastně furt jsem. Pořád se snažím přijít na to, co jsem byl zač. V San Diegu jsem míval odbarvené blond vlasy, to byl hrozný úlet haha. Tak jsem se pak po tolika odbarveních rozhodl je shodit a začít na novo. Na nikoho si nehraju. Spíš si jen od ostatních skaterů beru maličkosti, které pak aplikuju na sobě. Je vtipné, jak velký dokážou mít známá jména vliv na ostatní.

 

Máš na mysli někoho konkrétního?
To ne, spíše tak obecně. Hodně toho přebíráme z minulosti, tak to bylo odjakživa, což je super. Ale je sranda, jak jsou lidi ovlivněni moderními skatery a jejich stylem oblíkání. To mi připomíná, když jsem se díval na „Eastern Exposure“ part Donny Barleyho, který jezdí mega rychle – já vždycky jezdil celkem pomalu. Díky němu jsem začal přidávat trochu víc pushů a vyvinulo se to k tomu, jak jezdím teď. Spousta lidí si ale stejně pokaždé najde něco, co člověk dělá špatně a zhejtuje to. Což naštve, ale tak to u skejtu chodí.

 

Cambyran Sedlick – transfer to bs lipslide

 

Jak se k takové kritice stavíš? Bereš to vážně nebo to máš na háku?
Snažím se si z toho nic nebrat k srdci. Je mi celkem jedno, co lidi říkají. Prostě dělám, to co dělám a co mě baví. Přijde mi, že všichni říkají to, jak chci být někým kým nejsem, ale není to tak. Jsem sám sebou, dělám to, co mě dělá šťastným a skejtuju co a jak chci.

 

Myslím, že skateboarding je v takové době, kdy každý chce být originální. Když ale děláš aspoň trochu něco podobného, co dělá nebo nosí někdo jiný, tak jsi hned ten špatný. To naštve, že ani nemůžeš sledovat někoho, kdo tě baví, a dělat stejný trik jako on. Kluci z Hockey mě samozřejmě hodně inspirují. Kevin Rodriguez je jeden z mých favourite skejtrů, takže jsem fanda melon wallridů a stejně tak mám rád noseslide pullovery Andrew Allena. To přece neznamená, že ty triky můžou dělat jen oni. Největší hate se dostává za podobnost k Supreme. A to přitom je to nejvíc populární skate team.

 

 

Jak je to vlastně s tvým jménem, Cam…Bryan?
Původně jsem Cam, ale nesnášel jsem to. Když jsi ještě malé děcko, tak nechceš být odlišný a chceš být jako všichni ostatní. Nikoho jsem v životě nepotkal se stejným jménem. Přestalo mě to ale bavit a tak jsem se rozhodl změnit si ho na Cambryan [“came – bri – anne”]. Zatím ho dokázalo vyslovit správně jen několik lidí.

 

Přemýšlel jsi někdy nad tím, že se přejmenuješ?
Když jsem byl ještě na základce, chtěl jsem si ho změnit na Brian, protože se tak jmenoval Paul Walker v Rychle a Zběsile. Byl to frajer. Každému jsem to jméno záviděl.

 

“JEDNU NOC JSEM DOKONCE VĚŘIL V TEORII, ŽE JE ZEMĚ PLACATÁ.“

 

Existuje konspirační teorie, že Paul Walker je pořád naživu a že se ve svém autě nikdy nenaboural.

Fakt jo? Tak to se musím kouknout. Kámo, tady je tolik konspiračních teorií! Jednu noc jsem dokonce věřil v teorii, že je země placatá. Můj kámoš o tom sledoval hodně dokumentů a měl tolik důkazů, že mě na jeden den fakt přesvědčil. Pak jsem si uvědomil, že je to úplná hovadina. Ještě si pamatuju jedno video o tom, že Lil Wayne je mimozemšťan a já tomu někdy v sedmém ročníku věřil, haha. Fakt jsem si myslel, že je zkurvený alien.

 

Cambryan Sedlick – gap to 50-50

 

Trávil jsi čas v Kids That Rip škole/skateparku, kterou otevřel taťka Jaggera Eatna. Jaké to bylo?
Čekal jsem, až se na to zeptáš. To byla taková ta nešťastná část mého života haha. Bylo to víceméně online vyučování ve skateparku. Měli jsme notebooky a učitele, který na nás dohlížel a pomáhal nám. Byly to cca sedmihodinovky. Potom jsme šli skejtovat, kde nám skate instruktoři říkali, co děláme špatně a radili, když nám něco nešlo a takové hovna. Začal jsem tam chodit, aniž bych uměl jezdit, ale triky mě naučili a taky jsem tam poznal fajn kámoše.

 

Ty to vidíš jako tu špatnou část svého života? Proč?
Ne doslova špatnou, ale byl jsem prostě ještě malý skrček. V té době jsem byl za to mega rád a bavilo mě to. Minulost se ale změnit nedá a nemůžu se za to stydět, když jsem byl ještě dítě. Je hodně cest, které by mě dovedly ke skateboardingu a do bodu, kde jsem teď. Hodně mi to ale pomohlo a jsem za to vděčný. Každý z nás si dříve myslel, jak je cool, a teď se za to někteří lidi stydí. Když jsme byli takoví a líbilo se nám to, tak se nám to líbilo. S tím se nedá nic dělat.

 

Máš pocit, že máš v KTR skutečné vzdělání nebo tě mít skatepark hned vedle spíše rušilo?
Bylo to hodně v pohodě a když jsme dělali věci do školy, tak jsem skejt nějak nevnímal. Mám ale pocit, že nejsem tak vzdělaný jako děcka z veřejných škol. Situace jsem ale řešit dokázal a o to tady přece hlavně jde.

 

 

Jagger Eaton, který s tebou chodil do KTR, je sponzorovaný u Red Bull a je na cestě skejtovat na Olympiádě. Proč myslíš, že se vaše cesty rozdělily?
Jeho táta je velký business man, takže ho vede směrem, kterým může vydělat co nejvíce peněz. Jagger je nějak o jeden nebo dva roky mladší než já a Jett (Jaggerův brácha) je o něco starší, takže jsem mezi. To byli pravděpodobně mí nejbližší přátelé. Byli jsme rozdílní, ale kdybych zůstal v Arizoně, tak bych asi dopadl stejně jako on. Už nejsme v kontaktu, čehož teď lituju, protože jsem kvůli tomu ztratil dost kámošů.

 

Řekněme, že by ti příští týden nabídl Red Bull spolupráci. Vzal by jsi to?

Dříve možná jo, ale teď už ne. Vím, že dávají hodně prachů, ale musíš nosit tu jejich klasickou Red Bull kšiltku a kulich a říkali by ti, kolik příspěvků musíš sdílnout na Instagramu. Mé rodiče by to určitě dostalo, kdyby zjistili, že jsem tu nabídku nevzal, ale nemohl to sám sobě udělat. Nebyl bych šťastný. Máma by byla pěkně nasraná, haha.

 

 

Jak brali rodiče to, že skejtuješ? Podporovali tě?
Můj taťka u toho sice nevyrůstal, ale o skejtu má základní znalosti. Myslím, že když mě viděli, jak se toho držím, tak chtěli, aby z toho bylo něco víc. Dokázali říct, že mám pro to vášeň. Chtěli abych hodně jezdil závody. Viděli lidi jako Nyjaha, který díky nim vydělává hromadu peněz. Nikdy mě ale do ničeho netlačili a jsem moc rád za jejich podporu.

 

Jak tví rodiče reagovali na to, že sis začal lakovat nehty?
Mamka za mnou přišla a říká: „Kdyby jsi měl něco, o čem chceš mluvit, tak klidně můžeš.“ Zkrátka to myslela tak, ať se nebojím říct, že jsem gay. Nehty jsem si začal lakovat, když jsem byl menší a to díky Dylana Riedera. Pak jsem si je začal dělat růžové a to přišla ta její věta „Jestli potřebuješ o něčem mluvit, jsme tady.“ Můj strejda je gay, takže jak jsem slyšel jeho historky o skrývání, tak je moje máma nejvíc gay aktivistka.

 

Před několika lety jsi zkusil backside 360 z El Tora. Co tě to vůbec napadlo?
Když mi bylo kolem 16ti nebo 17ti, tak jsem rád skákal velké věci. Dal jsem bs 360 z osmnáctek z Pretty Sweet, tak mi všichni říkali, ať to zkusím tam. Nikdy jsem to nechtěl udělat, protože ten spot je úplně v prdeli. Přišel jsem, koukl na něj a po několika pokusech jsem si říkal, že by to možná šlo. Totálně mi to dojebalo obě paty. Nemohl jsem skejtovat čtyři nebo pět měsíců a musel jsem si pořídit ty nejlepší vložky do bot, abych se vůbec mohl projít okolo baráku. Pár lidí se mě ptalo, jestli to chci zkusit znova, ale už fakt ne. Měl jsem ještě to dětské myšlení, kdy ti je všechno jedno a nepřemýšlíš nad tím. Chtěl jsem skejtovat ty největší spoty, které najdu, a tak to dopadlo.

 

Cambryan Sedlick – ollie to 50-50

 

Zrovna jsi sponzorovaný temnou ruskou firmou na desky. Jak ses s nimi dal do styku?
S Rassvet jsem se poprvé setkal, když byli v LA točit snímek pro Monster Children. Byl s nimi fotograf Ryan Allan, který je můj dobrý kámoš, tak mě vzal s sebou. Potkal jsem Tolia, zakladatele Rassvet, a společně jsme i s ostatními skejtovali. Přijeli do LA ještě několikrát, tak jsme fellili společně. Nakonec jsem strávil měsíc v Rusku, což bylo pecka. Nemůžu si vzpomenout, co Rassvet přesně znamená, ale je to něco jako „ranní sunshine nebo svítání“.

 

Takže teď jsi ruským špionem, jo?
To ne, haha. Pamatuju si první den. Neznám sice historii Ruska, ale v Moskvě zrovna slavili Den vítězství (vítězství Sovětského svazu nad nacistickým Německem). Moskva je v podstatě jeden velký kruh. Když jsem tam přijel, tak pršelo a celé město bylo zabarikádované tanky a raketomety. Je nejvíc psycho, že vypustili něco do vzduchu, aby během události další den nepršelo. Asi 45 minut po skončení slavnosti začalo brutálně lít. Bylo to šílené. Vůbec jsem netušil, že něco takového můžou dokázat. Řekli mi, že je to dost drahé, takže to dělají jen když potřebují. Pro ovzduší to asi není dvakrát nejlepší, ještě když to pak několik dní máš dýchat. To jsou ta ruská tajemství.

 

Cam jako model v lookbooku Rassvet

 

Jak se ti žije v Los Angeles? Jsi ve skate baráku s kámošema nebo bydlíš sám?
Ne ne, bydlím sám ve studiovce v Koreatown. Má to samozřejmě své pro a proti. Někdy se cítíš hrozně sám a je to škoda, když vedle nikoho nemáš, ale slyšel jsem tolik špatných stories o spolubydlících, že mi to zároveň nevadí. Jsem totiž posedle čistotný člověk. Dokážu uklízet klidně každý den, takže kdybych měl bydlet s někým, kdo dělá bordel a neuklízí po sobě jako já, tak bych asi zešílel. Ale kdybych našel někoho podobného, tak bych byl moc rád. Je tam místa dost.

 

Wow, studio v Koreatownu. Jak si to můžeš dovolit?
Nějaké peníze mám ze skejtu a snažil jsem se teď najít práci navíc. S placením nájmu mi zrovna pomáhají rodiče. Ale chci se dostat do bodu, kdy budu moct dělat vše sám za sebe. Nechci mít 25 a být stále v situaci, kdy ti pomáhají rodiče s nájmem a tak.

 

Jak moc jsi posedlý uklízením a čistotou?
Jsem schopný uklízet i ve 2 ráno. Mám v obýváku velký koberec, který otřepu, všechny drobky zametu, pak vezmu mop a nakonec setřu prach. Pomáhá mi to, když chci jít spát. Jezdit na tripy s bandou a spát ve špinavých hotelech a tak je tež sranda no.

 

Cambryan Sedlick – bs 50-50 grind

 

Ovlivňuje OCD (obscedantně kompulzivní porucha) v životě taky jiné věci nebo třeba skejtování?
Někdy mě to nutí až moc přemýšlet. Poslední party jsme točili jen v Los Angeles a vypadá líp, když vše vypadá podobně než směska ze všech koutů světa. Na jih LA moc nejezdím a stejně tak do Valley. Je fajn, když máš kolem sebe spoty vzdálené max půlhodinky autem.

 

Taky mám overthinking s oblečením. Dříve jsem si s sebou bral do tašky několik čistících válečků kdykoliv to šlo, některé byly v autě a na bytě. Když je vše čisté, tak se cítím v míru a pohodě. Někdy se totiž nemůžu hodit do takového toho relaxu. Třeba když ležím v posteli, tak si představuju věci, které jsou špinavé. Mám to rád ale zároveň to nesnáším.

 

“DŘÍVE JSEM SI SEBOU BRAL NĚKOLIK ČISTÍCÍCH VÁLEČKŮ KDYKOLIV TO ŠLO“

 

Měl jsi to tak s uklízením odjakživa?
Nevím, co to je, ale už jak jsem byl menší, tak jsem si zubním kartáčkem a mýdlem čistil grip. Nebo jsem používal čistič grilu, abych dal pryč starý vosk z trucků a pak je znova navoskoval. Vždycky jsem byl čistotný a čím jsem starší, tím je to horší. Doma si dávám záležet na obýváku, protože tam trávím nejvíc času sledováním Netflixu. Nechápu, jak lidi můžou bydlet v bordelu.

 

Cambryan Sedlick – ollie přes rail do banku

 

Na netu se o tobě objevily různé komenty. Máš něco nebo někoho, co bys chtěl vypíchnout?
Nemám nic ani nikoho specifického. Neznají mě, neví co mi běží hlavou, neví čím vším si procházím, neví mé klady a zápory. Těžko někoho soudit, když o něm nic nevíš. Všude kolem je plno skaterů, takže jestli ostatní nebavím, najde se čtyři tisíce dalších, kterým lidi na chuť přijdou.

 

Je tady dost lidí, kteří nedokážou ocenit snahu a tvrdou práci, za kterou všechny ty video party stojí. Je to i tím, že každý den vychází na Thrasheru nový part a nemusí se čekat měsíc, dokud nevyjde další. Jestli si lidi vyhledávají věci k hejtu, okej to je vpohodě, ať si dělají co chcou. Ale proč jsi součástí této kultury, když všechno jen hejtuješ?

 

 

„Cambryan Factory Sample“ part Cam Sedlicka pro firmu Fact: