CASA-BAT-IVE aneb jak Pessertive Crew navštívila Maroko

V lednu roku 2019, kdy nad Evropou vládla tuhá zima, a to si radši člověk pomyslel na teplo hospody než na dráždění obrubníku po městě, se čtyřčlenná partička strupů z Pessertive crew (Javi, Čůro, trenér Fil a Papá Hyro) vydala na dobrodružství čaji, hašišem a všelijakými dobrůtkami ovoněným, ale taky brutálním smogem znečištěným, do Maroka. Týdenní pobyt tahle parta místo u táboráků, píva a dlouhého vyspávání vyměnila za lokální hostely se snídaní v 8 ráno a popíjením vynikajícího mátového čaje.

 

Města byla předem naplánována. První zastávkou byla Casablanca, kde člověk nestačil chápat kontrast bohatství s chudobou v tomto městě. Ale mohl se těšit z pohostinství většiny místních přátelských osob. Než se parta přesunula do dalšího města, skonektila se k partičce skupinka, kterou tvořil: pán Nutel, který tu nějaký pátek sbírá informace o lokální skejt scéně a taky klucí z Budějic, jmenovitě Chucky a Tom, kteří do Maroka přiletěli už o týden dříve.

 

Druhou zastávkou bylo město Rabat, které uchvátí nejednoho skejťáka, jelikož celé město je prostě spot. Nekonečnej pushing a fellení na spotech mohla ukončit jedině Královo přítomnost ve městě, doprovázena nekonečným pískáním píšťalek všudypřítomnými fízly, jak by řekl trenér. Tuhle přátelskou atmosféru si člověk mohl narušit možná jen v medině, jelikož, jak by možná mohlo znít i takové neoficiální marocké přísloví: „Nezkušený turista i o Dirhámy zbytečně přijít musí!“

 

Každopádně parta nasbírala na tomto soustředění mnoho zkušeností, jak na všelijakých spotech tak i nespotech, s lokálním životem a lidmi, kteří ho každodenně žijí. Nejen to, ale taky těch příjemnejch slunečních paprsků si mohli klucí užít. A protože čas ubíhal rychle, musela se partička po těch pár dnech co tu strávila s nádherným Marokem rozloučit. Skoro všechno bylo zachyceno na všudypřítomné kamery a fotoaparáty těchto dobrodruhů, jak už je vidět ve videu. Příště naviděnou Maroko, určitě se vrátíme!

 

Papa Hyro
 
Foto: Papa Hyro, Čůro Majer, Javier Varillas
Edit: Javier Varillas

 

Autor: Papa Hyro Rubrika: Skateboarding