Cesta Taboard Indoor Miniramp Skatejam – report

V táborským skateparku se od roku 2002 pravidelně koná letní Taboard skate session. Letos díky existenci krytý dřevěný minirampy přibyla i zimní verze. Indoorový zázemí maj místní skaters k dispozici od loňskýho jara, kdy se TaBoard parta v čele s lišovským Liborem „Zrzou“ Mikešem a Mírou Brožem rozhodla využít chátrající prostor starý stodoly na Ctiborově mlýně a postavila tu dřevěnou parádu s extensionem o rozměrech 6×4 metrů.

Ctiborův mlýn je vůbec zajímavý místo. Od devadesátejch let tu funguje komunitní centrum Cesta, svébytná platforma pro nezávislou kulturu. Přes dvacet let se sem sjížděj umělci z celýho světa, pravidelně se tu konaj koncerty a skateboarding do toho výborně zapadá.

 

I když menší session tu proběhla už v létě 2015 v rámci Go Skateboarding Day, první oficiální akci s názvem Taboard indoor miniramp skatejam jsme naplánovali na 20. 2. 2016. A stálo to za to. Kolem poledne už byli v rampě k vidění riders z různejch koutů republiky – třeba z Prahy, Jihlavy, Havířova nebo ze Strakonic. Nechyběla ani budějovická crew, která rampu navštěvuje pravidelně. O něco později dorazili i kluci z Plzně a zhruba ve tři hodiny mohl přátelskej contest začít.

 

Velkým zpestřením závodu byl live přenos na zeď v sousední místnosti, kterej umožnil sledovat dění v rampě většímu množství diváků. Nutno uznat, že na plesnivou stodolu to byl docela hajtek. Ve stejný místnosti jel i bar s pivem, kořalkou a luxusním buřtgulášem, takže k dokonalosti chybělo jen teplo. Kamenná podlaha a nasáklý zdi přece jen moc nehřejou, ale do příštího roku snad vymyslíme nějaký zlepšení.

 

Kvalifikaci závodu jelo dohromady dvacet skejterů, z nichž půlka postoupila do semi a nejlepší pětka pak do finále. V semi hodně zabíjel třeba Javier Varillas, barcelonskej rider toho času žijící v Plzni. Během jízdy ale zlomil skejta, takže ve finále se na něj už bohužel nedostalo. Finálovou pětku tvořili Honza Farkas, Droždí, Vláďa Hlaváček, Vašek Mála a Roman Kentoš – a takhle vypadalo i výsledný pořadí. Honza Fakras dával pěkný bs disastery a grindový komba s early grabama. Droždímu byla rampa evidentně malá a snažil se hodně využívat extension, kde udělal i bestrick v podobě fs nosebluntu. Vláďa Hlaváček zabíjel dlouhý grindy, třeba hodně poctivej bs hurricane, a lítal nad koping v prožitým bs ollie. Vašek Mála byl pro mě hodně příjemným překvapením. Tenhle mladej strakonickej skater má parádní styl a dělá nepochopitelný komba aka název jednoho triku by nejspíš vystačil na jeden odstavec. No a nejvíc to zabil košickej skater Roman Kentoš, kterej dělal opravdu těžký technický triky s prstem v nose. Blunt do fakie odjetej na jedný noze, rock 360 flip do fakie nebo sw fs flip jak voči. Konečná.

 

Po skončení závodu ještě proběhla decentní áftr v baru Pod-zemí, a kdo si neublížil během závodu, využil šanci to napravit v kalbě (autor tohoto článku). Příští sesh na Cestě chystáme na konec května v rámci Freedimfestu. Zkraje léta bude v minošce příjemnej chládek a údolí Tismenickýho potoka kolem Ctiborova mlejna vypadá v tuhle roční dobu jak výjev z kýčovitýho Windows pozadí. Tak sledujte Skaterock a vidíme se na příštím Taboard jamu!

 

 Text: Nutel / Foto: Jakub Hofhanzl, Video: Podzemi.cz

 

Autor: admin Rubrika: Skateboarding, Závody