Converse Cons promodel Louieho Lopeze čerstvě i u nás

Louie Lopez září svým skateboardingem již od svého dětství. Jistě si ho ještě pamatujete jako dlouhovlasého mladého zabijáka z Flip videa „Extremely Sorry.“ Účes po návratu z jednoho tripu sice shodil, ale jeho progress a produktivita je nekončící story. V roce 2017 dokonce získal ocenění Skater of the Year, k čemuž se váže také tento rozhovor. Není tomu dlouho, kdy si od svého sponzora na boty Converse Cons vysloužil vlastní promodel, který se stal hodně rychle oblíbeným u řady skaterů. Dočkali jsme se a bota se konečně dostala i k nám, a to konkrétně do Popname.cz.

 

Louie Lopez zapátral v archívu, aby načerpal inspiraci pro svůj první promodel u Converse Cons. Mít botu se svým jménem je sen každého skejťáka i neskejťáka a mu se konečně splnil.

 

 

Jak si svou siluetu poskládal? Vznikla v kombinaci třech modelů – Chuck Taylor, One Star a Breakpoint Pro. Začal s klasickou vulkanickou podrážkou Chuck Taylor All-Star, která mu přináší maximální cit a kontrolu prkna. Svršek objevil u jednoho tenisového modelu bot ze 70. let, který má ideálně oblé linie a dobrý tvar švu na špičce. A charakteristické rysy si vypůjčil ze dvou dalších ikonických siluet One Star CC Pro a modelu Breakpoint Pro.  Její design je minimalistický a funkčně je jedna z těch, ve které má podle Louieho člověk nejlepší board feel.

 

Detailní pohled na botu

 

Na český trh přichází v colorway classic black/white. K této příležitosti vyšlo již několik parádních videí jako například představovací street edit nebo konceptuální snímek s názvem Lightbox, jehož děj se odehrává v provizorním soukromém indoor parku doplněného o zajímavé světelné projekce. Z tohoto místa jsme mohli postřehnout také video ze společné session Cons crew.