Converse Cons | Purple film

Očekávaný full-length projekt s názvem „Purple“ film konečně spatřil světlo světa po oficiálních premiérách v New Yorku, Londýně a Paříži. Toto skvostné veledílo firmy Converse Cons, za kterým stojí kameraman Ben Chadourne, si zaslouží tvůj čas.


Ben Charourne se narodil ve francouzském Bordeaux, kde opustil studium práv na příkaz svého otce. Vydal se na cestu kinematografie a stal se kameramanem pro Converse Cons. Jeho pohled na věc vytváří vášeň pro moderní, klasický a filmový román, který by se dal přirovnat k práci Pontuse Alva. Video „Purple“ jako celek září svou identitou. Nejde jen o nepromyšleně naházené záběry za sebe s ještě více nesmyslnou hudbou v pozadí. Chadourne se dokáže synchronizovat se všemi jezdci – zachycuje sílu Sage Elsessera nebo kreativitu avantgardního Kevina Rodriguese. Snímek je doplněn o atmosférické záběry z klasických 8mm a 35mm kinofilmů, jenž dodávají snímku zajímavý nádech.

 

Sage Elsesser – fs tailslide

Kevin Rodrigues – early grab bs wallride

Purple začíná Bobby De Keyzerem z Kanady, jedním z nejtechničtějších team riderů. Ten diváka vtáhne do příběhu ukázkovým způsobem. Jeho styl, pop a board control je doslova k neuvěření.

 

Bobby De Keyzer – bs noseblunt

Své místo si našel samozřejmě i Kenny Anderson, oblíbená ikona skateboardingu, který se míhá na hledáčku po celou dobu videa. Story vás zavede také skrz fotogenický New York ztotožněný trojicí Aaron Herrington, Eli Reed a Zered Basset, jejíž sekce patří hip-hopu. Kontrastní skupinou jsou poněkud agresivnější all-terain rideři ve složení Mike Anderson, Raney Beres, Tom Remillard, Ben Reamers a Milton Martinez.

 

Aaron Herrington 50-50 grab

Další pozoruhodnou změnou beatu je sekce bláznů z posádky GX1000. Konkrétně jde o Briana Delatorreho a Al Davise. Tato část je více uvolněnější. Snížení kvality triků ale nečekejte.

 

Brian Delatorre – switch wallie

Osobitý Sean Pablo vsadil na poměrně vzácný song od My Bloody Valentine z roku 1988. Sean si libuje v oldschoolových tricích oblečených v novém kabátě, a proto se s použitou písní přitahují.

 

Sean Pablo – bs smith grind

 

Závěrečná část patří SOTY finalistovi Louie Lopezovi. Svůj mistrovský talent dokazuje každým pohybem a v Purple tomu není zdaleka jinak. Všeuměl Louie poté přenechává žezlo Jake Johnsonovi, který je prostě crowd favourite. Jeho přepop a triky jsou jeden velký nesmysl. Klobouk dolů. A kde zmizel Jason Jessee? Žije a stále vrací polety ve své milované vertce. Toho se taky dočkáte.

 

Louie Lopez – fs tailslide

Jake Johnson

 

Dost slov. Je pravý čas se ponořit do Purple videa. Enjoy!

 

 


Milovníci Converse Cons už nemusí zoufat kvůli nedostupnosti skejtových bot této firmy. Konečně jsou totiž k dostání na Popname.cz. Příkladem je model Converse CTAS Pro OX, One Star Pro nebo Jack Purcell Pro OX.

 

Converse One Star Pro

Converse Jack Purcell Pro OX

Converse CTAS Pro OX