Další kvalifikační závod na OH se právě rozjíždí v Dubaji

Vydáno: 27.02.2024

 

Čtrnáctidenní skejtovej maraton se rozbíhá od konce února v Dubaji a potrvá až do 10. března. Na oba dva týdny jsou v plánu obě olympijský disciplíny, Park a Street. Každá z disciplín si pro sebe ukrojí 8 dní, který budou rozkouskovány na tréninky a samotný závodění. Ve hře jsou kromě cenných bodů do olympijský kvavilifikace i prize money v hodnotě 400 000 dolarů.

 

 

Mezi základní informace patří to, že každá země může vyslat na závod maximálně dvanáct skejtrů (max 6 mužů a max 6 žen). Do těchto počtů se ale nepočítá pětice předkvalifikovaných riderů (1. až 5. místo v žebříčku) a rideři s právem závodit (6. až 30. místo v žebříčku). Vše se odehraje v dubajském přístavu, kde hned vedle známýho ostrovu ve tvaru palmy vyroste zbrusu nový areál jen pro tuhle akci. O vytvoření parku a streetu se opět postará firma California Skateparks. 

 

Za naši zemi vyrazí do Dubaje parta ve složení - Honza Bašný jako Team manažer a trenér streetu. Do Parku vyráží potom Martin Bryndač jako trenér a rideři Adam Slavičínský a Tobiáš Jírovec. Do Streetu nastupují Laura Žáčková, Vilém Jakeš, Maxim Habanec, Honza Malý a Martin Pek. 

Fandit samozřejmě budeme i slovenský výpravě, kde je Kiko Nguyen a samozřejmě Rišo Tury, který má našlápnuto nejvíc a momentálně zaujímá 8. příčku v žebříčku.

 

Park

 

 

Program:

25/2 - Trénink - Muži a Ženy

26/2 - Trénink - Muži a Ženy

27/2 - Trénink + Trénink předkvalifikovaných skejtrů

28/2 - Závod + Trénink předkvalifikovaných skejtrů

29/2 - Závod + Trénink předkvalifikovaných skejtrů

01/3 - Závod

02/3 - Závod - Semifinále Živý přenos od 12:30

03/3 - Závod - Finále Živý přenos od 15:00

 

Následující tabulka zobrazuje předkvalifikované skejtry (Muži a Ženy), kteří patří k top 5 z olympijskýho žebříčku. Ti automaticky postupují z kvalifikace do další fáze závodu. Tabulka zobrazuje také ridery, kteří mají právo závodit (6. až 30. místo z olympijskýho žebříčku), ti se vyhnou předkvalifikací a jedou rovnou kvalifikaci. Každej další rider, který by se chtěl závod zajet, musí projít nejdříve předkvalifikací.

 

 

 

Street

 

 

Program:

03/3 - Trénink - Muži a Ženy

04/3 - Trénink - Muži a Ženy

05/3 - Trénink + Trénink předkvalifikovaných skejtrů

06/3 - Závod + Trénink předkvalifikovaných skejtrů

07/3 - Závod + Trénink předkvalifikovaných skejtrů

08/3 - Závod

09/3 - Závod - Semifinále Živý přenos od 11:30

10/3 - Závod - Finále Živý přenos od 15:00

 

Následující tabulka zobrazuje předkvalifikované skejtry (Muži a Ženy), kteří patří k top 5 z olympijskýho žebříčku. Ti automaticky postupují z kvalifikace do další fáze závodu. Tabulka zobrazuje také ridery, kteří mají právo závodit (6. až 30. místo z olympijskýho žebříčku), ti se vyhnou předkvalifikaci a jedou rovnou kvalifikaci. Každej další rider, který by se chtěl závod zajet, musí projít nejdříve předkvalifikací.