Deštivá Jihlava přivítala otevřenou náručí další zastávku ČSP

Vydáno: 08.08.2022

 

 

Jihlavský skatepark je známý parametry svého bowlu, kde jsou tendence uspořádat i mezinárodní závody a volba ohledně zastávky ČSP pouze v bowlu byla jasná. Samozřejmě tak trochu s rizikem počtu závodníků, kdy v disciplíně park se ve věkovce patnáct plus účastní minimální množství jezdců, s převahou street riders, kteří si dají na ostatních zastávkách obě disciplíny. V Jihlavě se nakonec sešlo pouze devět riders, kdy polovina byla místních, plus Honza Malý, aktuální leader park tabulky David Luu a svoje první ČSP letos absolvoval i Tobiáš Jírovec.

Závod začal přesně dle harmonogramu, ale kdyby se začalo o půl hodiny dřív, stihla by se odjet kvalifikace a z ní vyhlásit výsledky. Jenže kdyby je kdyby a po první heatu přišel drobný deštík, po skoro vysušení a stěrkování přišel opět drobný deštík, pak větší deštík, pak nic, pak drobný deštík a kolem pátý přišlo rozhodnutí pravdy. Vše se stěhovalo do místní haly, kterou vybudoval Tomík Marek aka Skatelocal a patří mu za to díky a velký respekt. Samotná hala má v sobě mikrorampu, plus minirampu že větší v ČR nenajdete a vedle je druhá část haly, věnovaná streetu. Tedy po přesunu riders, judges, baru a cateringu se opět rozjely závodu od začátku. David Luu zahnal bolavou kyčel ze skateparku prášky a pustil se do toho s vervou, která vynesla druhé místo. Místní hero Tomík Marek si v domácím prostředí vyjel třetí místo a přidal k tomu i best trick v podobě kickflipu do backside disasteru revert. První místo si poletama vyjel mladý Tobiáš Jírovec a po nejlepším českém místu na nedávném Mysticu, teď zajel první místo. V minirampě, počasí nedalo šanci odjet kompletní závod v místním bowlu a tím pádem se výsledky závodu nebudou započítávat do celkové série parku letošní série ČSP.

Původně plánovaná afterparty s koncerty se měla odehrát ve skateparku, ale počasí zahnalo vše do haly, takže ihned po předání cen se rozjel koncert jihlavské party PRO.STORY, na které navázali pelhřimovští Mullethead. Celý večer probíhal za tekoucího budvárku a na špatné počasí přes den všichni s úspěchem zapomněli. Jihlavo tak zase někdy, snad to bude trochu sušší, ale Jihlava je vždycky fajn.

Další závody jsou naplánované na začátek srpna v plzeňském skateparku, kde doufejme si místní park prožije premiéru v podobě konání zastávky ČSP.

ČSP Jihlava 2022 - minirampa:
1. Tobiáš Jírovec (Boardstar, Olymp)
2. David Luu (Ambassadors, Life is porno, Footshop, Cariuma, Aktin)
3. Tomík Marek (SkateLocal.cz Young Blood SK-Jihlava, Gut Greens)
4. Jan Mrkvička (SkateLocal.cz,Young Blood SK-Jihlava)
5. Ondra Kovalčík
6. Jan Malý (Big Shock!, Bigbang skateboards, Socket hardware, Garandbrand, Fallen europe, Snowbitch, Eighty8)
7. Pavel Huk (SkateLocal.cz,Young Blood SK-Jihlava)
8. Vaylerov Hilton

Best trick:  kicflip backside disaster revert - Tomík Marek

Foto: Josef Krejčí

Tobiáš Jírovec backside 5 - 0.
Honza Mrkvička frontside 5 - 0.
Backside ollie od Honzy Mrkvičky.
Tomík Marek kickflip backside disaster.
Honza Malý flip v mini.

 

Top trojka v Jihlavě.
Tomík jako best trick man.
Kapela PRO.STORY při zahájení afterparty.

 

Tobiáš Jírovec frontside ollie v mini.

 

David Luu smith grind v indoor hale.