Druhou zastávku Dárkšlíd Miniramp Series vyhrál Dan Dauš

Po sešlosti v Jilemnici přivítala akci Dárkšlíd Miniramp Series u-rampa v Nižboru kousek od Berouna. Tamní rádiusy nejvíc sedly Danu Daušovy, který si vyměnil minulý pořadí s Járou Kudílkem a šance na výhru v sérii před posledním závodem mají oba vedoucí jezdci vyrovnané.

Závod se jel opět klasickým jamem po třech lidech. Místní minirampa vzbudila chválu za svůj tvar i rozměry. Šlo vidět, že lokální jezdci ji mají pěkně najetou. Za zmínku stojí hlavně Pavel Lisý, který by svým stylem i triky jako z oka vypadl Collinu Provostovi. Ten si nakonec vyjezdil třetí místo a body do série navíc dostal i za příjemné překvapení dne. Zabíjeli i staré známé tváře z první zastávky. Jára Kudílek přidal ke svým klasikám i vtipný early grab shoveit jak z videa Daewona Songa nebo blunt kickflip out bez rukou, ale to bohužel nestačilo na Dana Dauše. Ten si v radiusech jezdil dlouhé lajny a lítal až do nebes jako pán. Vrátil triky jako například frontside a backside hurricane za sebou nebo fs shoveit a hardflip do fakie, kterými si vysloužil vítězství.

 

Best trick of the day patřil Štěpánovi Barešovi za svůj fakie smith stall kickflip out. Závěr dne přinesl koncert kytarové kapely Braindead z Jičína.

 

Výsledky druhé zastávky:

1. Dan Dauš 22 b.

2. Jára Kudílek 18 b.

3. Pavel Lisý 14 b. + 3 b. za překvapení dne

4. Fanda Šesták 10 b.

5. Štěpán Bareš 8 b. + 5 b. za best trick

6. Honza Horák 6 b.

7. Aleš Bubla 4 b.

8. Roman Kentoš 2b.

 

Jak probíhalo druhé kolo Dárkšlíd Miniramp série ukáže následující video. Závěrečná finální zastávka se uskuteční 17. února v Jablonci.