„Grand Prix Beroun“ už zítra + vyhlášení soutěže

Závod s názvem Grand Prix a město Beroun patří neodmyslitelně k sobě. Velká akce, která každoročně přiláká spousty diváků, kteří se sjíždí za kvalitním skateboardingem a povedenými večerními koncerty a party. Akci takových rozměrů není vůbec jednoduchý ukočírovat,  ale Tomáš Vintr, hlavní postava GPB, se toho nebojí a letos už podesátý drží pevně v rukou manažerský otěže pro ČUKS a ČAS, kteří celou akci pořádají.

 

 

Z došlých odpovědí byl vylosován vítěz soutěže o dva volný lístky a tričko Vans a výhercem se stává: Tomáš Larva, Vochov!

Lístky a dárek bude mít vítěz připraven u vstupu.

 

 

Nech se nalákat skrze interview s Tomášem Vintrem..

 

SR: Ahoj Tomáši, když vezmeme v potaz to, že teď už se v pořádání eventů pohybuješ jako nic, určitě máš pořád v hlavě veškerý peripetie, který tě doprovázely při organizování prvního ročníku a který se staly vlastně cenejma zkušenostma do budoucna. Nehledě na to, jak dlouho musí probíhat příprava na event takových rozměrů a kolik lidí musi obsahovat realizační tým.

 

TV: Popravdě je to náročný. A každý ročník je náročnější, než ten předchozí. Akce se pořád zvětšuje a to s sebou přináší víc a víc povinností. Naštěstí máme super eventovou agenturu, která nám s přípravami i exekucí akce pomáhá. Tou agenturou je Hypnosis a celej jejich team je skvělej. První ročník byl paradoxně nejvíc uvolněnej, bez jakýchkoli starostí… Jednalo se o slavnostní otevíračku skateparku, který mým jménem město Beroun postavilo a víceméně jsme si jen zaskejtovali a zazávodili s klukama…… No a při tý příležitosti jsem do mikrofonu řekl, že tam budu pořádat každoroční akci jako poděkování… No a teď přetoč 10 let a jsme tady a teď – GrandPrix Beroun 2019.

 

 

SR: Za dobu svýho neustálý ježdění po světě jsi nasbíral nejenom spoustu zkušeností, ale i spoustu kámošů ze světa skateboardingu a jejich přítomnost na GPB hodně zpříjemňuje celej contest. Z uplynulejch ročníků si pamatujeme jména jako Dave Bachinsky, Chris Chann… Tihle kluci mají určitě dost nabitej kalendář a není snadný, aby si udělali jen tak čas. Několikrát byl tenhle závod i součásti WCS, bude i letos zařazenej?

 

TV: Už od minulého roku jsme se rozhodli pro změnu a obrovskej upgrade:-) Díky velmi kamarádskýmu vztahu mi na záštitu a pořádání kývli kluci z TheBoardr (www.theboardr.com) a teď už druhým rokem se starají o chod celýho SKATE závodu a mají GrandPrix Beroun 2019 zařazen jako svou oficiální akci, což je něco, čeho si neuvěřitelně vážím. Jedinou další akcí, kterou v Evropě pořádají je CPH Open, takže jsme ve velice prestižním klubu – po světě dělají například kompletní Vans Park Series:-) Z toho mám upřímně obrovskou radost…

 

 

SR: Závody bez prize money si v dneší době skoro nelze představit, ale u závodů typu GPB se s tim počítá. Stejně tak i samotná organizace něco stojí. Kolik se podařilo letos sehnat pro ridery a jaký bude vlastně plán a styl závodu? V poslední době jsou oblíbenou formou jamy, kdy mají rideři i rozhodčí víc pohody a času a pro diváky je tahle forma i atraktivní, jak to bude na GPB? Pojedou se kvalifikační jízdy a následný jamy nebo se bude všechno řešit formou jamů? Důležitou součástí každýho contestu je speaker a rozhodčí, určitě už máš za ty roky svoji osvědčenou partu, na kterou se můžeš spolehnout.

 

TV: Ano, jedeme Organizované Jamy celý PRO závod, protože je to nejzajímavější, nejvděčnější, nejvíc fér a pro ridery i diváky nejpřehlednější. Závod je letos STRIKTNĚ pozvánkovej v kategorii PRO, v kategorii AM je z 90% taky na pozvání a 5 míst je otevřeno pro registrace. Kategorie HOLEK je Open. Další eventy, které se budou konat jsou: Best Trick (PRO/AM), G-Shock Time Attack (3 minutový timer Best Trick) a hlavně Excelent Race, což je speciální event od Excelentu, kteří se rozhodli 10. ročník GrandPrix Beroun 2019 podpořit takovýmhle eventem, kde za první místo pojede vítěz na VIP trip do Číny společně se mnou a kameramanem, kde natočíme daného člověka první velký FULL PART, což bude něco neuvěřitelnýho:-) Prizemoney se letos i s bonusy vyšplhají téměř ke 450.000,- Kč. Vítěz PRO kategorie si odnese kromě tučných prizemoney (cash) taky zaplacenou letenku, hotel a místní transfery do kanadského Montrealu na závod JACKALOPE Fest, což je naše sesterská akce v Kanadě:-) … Bude toho hodně a doufám, že bude na co se těšit!

 

 

Nechte se nalákat do Berouna od těch nejlepších skaters světa!

 

————————————————————————————————————————————————–

  • Brandon Valjalo (Johannesburg, Jihoafrická republika):
  • Bezkonkurenčně nejlepší PRO skater afrického kontinentu.

„Really stoked for a fun weekend in Beroun, Czech Republic with some of my best friends and skaters from around the world. Every year the level of skateboarding has been insane but I expect this to be the best one yet.“

————————————————————————————————————————————————–

  • Manny Santiago (Los Angeles, California, USA. Narozen v Puerto Ricu):
  • Absolutní skateboardová celosvětová SUPERSTAR. Nikdy nebyl v ČR a jede JEN NA GrandPrix Beroun 2019!

„Super excited to be part of the BIGGEST extreme sports invent in the Czech Republic, Can’t wait to skate along side the best skaters from around the world on such an amazing event.“

————————————————————————————————————————————————–

  • Kechaud Johnson (Long Beach, California, USA):
  • Jeden z nejlepších PRO skaterů planety s nejunikátnějším stylem. Jediný na světě, kdo grinduje a jezdí po zabradlích „do schodů“, když ostatní jezdí „ze schodů“.

„Amazing skateboarding happens when there’s the right energy present. The crowds in Czech Republic get so hyped on skateboarding and it raises the level of competition every year! Lets make this 10th anniversary a legendary one!“


 

 

SR: Nedílnou součástí GPB jsou i hudební vystoupení a after party, na kterých se baví tisíce lidí. Jak probíhá komunikace a výběr interpretů a DJs? Beroun se vždycky pyšnil hudebníma tahounama a tipuju, že nejinak tomu bude i letos.

 

TV: Další věc, která mi dělá radost jsou letošní DJs a Live Performances. Podařilo se nám do Berouna sehnat dvě obrovské hvězdy z Česko-Slovenské hudební scény. První, od 19:30 přijde na Live Stage KAPITÁN DEMO a od 20:30 vystoupí slovenská super star EGO. No a legendární AFTER-PARTY přijde na řadu hned po koncertu EGA a na stage pro nás všechny budou hrát DJs AKVAMEN a LU2.

 

 

SR: Na co by jsi nalákal všechny, kteří ještě nemají jasno v tom, jestli vyrazí do Berouna. Nevymyslíme nějakou jednoduchou soutěž rovnou? Třeba o pár vstupů a nějaký merch od partnerů akce?

 

TV: Ano, proč ne, co takhle třeba jednoduchá soutěž o dva volný vstupy a k tomu třeba tričko VANS?

Kolikátý ročník GrandPrix Beroun se letos koná?… (výherce bude zveřejněn ve čtvrtek, 20. 6. 2019 a ceny mu budou předány na místě konání u vstupu).

 

 

SR: Minulý rok jste měli exkluzivní dřevěné trofeje pro vítěze PRO kategorie, budete něco takového připravovat i letos a pokud ano, kdo trofeje dělá?

 

TV: GrandPrix Beroun 2019 má v kompletní kompetenci náš kamarád Kamil Peterka, obrovsky nadanej umělec, kterej do dřeva vypaluje obrázky a dělá neuvěřitelný věci. Trofeje z minulého roku hovořily za vše a nikdy jsem neviděl hezčí, byl jsem z nich naprosto nadšenej. Kamil souhlasil, že trofeje udělá i letos a prý se máme na co těšit (nechtěl mi je zatím ani ukázat). Pokud by vás zajímalo, co Kamil vytváří, podívejte se na jeho instagram @mr_peterkamil a podívejte se sami.

 

Po akci máme v plánu udělat s Kamilem i exkluzivní soutěž o exkluzivního skejta (vyrobeného Kamilem), tak sledujte naše sociální média, aby vám tahle super šance neutekla!!!

 

 

 

Pro kompletní informace o Grand Prix Beroun 2019 můžeš navštívit náš web na adrese: https://www.skaterock.cz/akce/grand-prix-beroun-10th-anniversary/

nebo můžeš podniknout přímou výpravu na oficiální facebookovou událost Grand Prix Beroun 2019 na adrese: https://www.facebook.com/events/792012684513652/

 

Autor: mutecrap Rubrika: Skateboarding, Závody